Zpět na » Primera Division » Výsledky 24. kola Primera división

Primera Division - Výsledky 24. kola Primera división

0

25.02. - Aktualizováno!! V madridském derby si obě mužstva rozdělila body po remíze 1-1, i když Atlético mělo navrch. Getafe se zase vytáhlo na mužstvo z předních příček Sevillu a obralo ji o dva body. Real Zaragoza remizoval 0-0 s Levante a Valencie si nedokázala poradit s posledním týmem tabulky a odváží si pouze jeden bod.

24. kolo Primera división začalo soubojem mezi Realem Sociedad a Deportivem la Coruňa. Deportivu stačil k výhře pouze jeden gól a poté si výhru už v poklidu ubránili. 24. kolo pokračovalo očekávaným soubojem mezi dvěmi madridskými týmy. Real Madrid svým výkonem opět nepřesvědčil, ale ubránil remízu 1-1, zvláště díky skvělým zákrokům Ikera Casillase. Getafe opět potvrdilo svou schopnost potrápit týmy ze špičky tabulky a remizovalo se Sevillou 0-0. Valencie přišla až v 90. minutě o body s posledním mužstvem tabulky a zbytečbě ztratila. Poslením zápasem 24. kola byl souboj mezi Barcou a Athleticem. Azulgranas nechali zapomenout na svou prohru v lize mistrů a zvítězili 3-0.

Real Sociedad 0 – 1 Deportivo la Coruňa
V prvních minutách se oba dva týmy jen tak oťukávali a žádný z nich se bezhlavě nehrnul do útoku. Nicméně ve 28. minutě dokázal pravačkou překonat domácího brankáře Arizmendi a vstřelil první a jediný gól utkání. Od doby, kdy padla branka se oba týmy pustili více do útočení. Real Sociedad se snažil více a také měl četné příležitosti. Domácí hráči bezúnavně napadali hostující obranu, ale vyrovnat se jim do konce zápasu nepodařilo.

Góly: 0-1, min.28: Arizmendi

Real Sociedad:
Bravo; Gerardo (Novo, min. 80), Mikel González, Víctor López, López Rekarte; Aranburu, Garitano (Mikel Alonso, min. 75), Savio, Xabi Prieto; Herrera (Diaz de Cerio, min. 75) a Kovacevic.
Deportivo:
Aouate; Coloccini, Andrade, Lopo, Capdevila; De Guzman (Verdú, min. 46), Sergio, Cristian (Filipe, min. 78), Estoyanoff; Taborda (Juan Rodríguez, min. 65) a Arizmendi
celá statistika zápasu
Atlético Madrid 1 – 1 Real Madrid

Madridské derby bylo bezpochyby nejpřitažlivějším utkáním 24. kola Primera división. Domácí Atlético mělo navrch po celou dobu zápasu, ale nechali si uniknout možnost získat plný počet bodů. Domácí se ujali vedení už v 11. minutě, díky gólu Fernanda Torrese. Po obdržené brance se ale Real do útočení moc nepustil a všechno nasvědčovalo, že Atlético vyjde z tohoto derby vítězně. Nicméně hosté nakonec v 62. minutě, díky brance Higuaína vyrovnali a ubránili i závěrečný tlak Atlética.

Góly: 1-0, m.11: F. Torres 1-1, m.62: Higuaín

Atlético de Madrid:
Leo Franco; Seitaridis, Perea, Ze Castro, Antonio López; Galletti (m.73, Mista), Maniche, Luccin, Jurado; Fernando Torres a Agüero.
Real Madrid:
Casillas; Salgado, Cannavaro, Helguera, Miguel Torres; Reyes (m.46, Cassano), Guti (m.77, Marcelo), Emerson, Gago (m.55, Diarra); Raúl e Higuaín.

Villarreal 2 – 1 Mallorca
Tento zápas byl dlouho velice vyrovnaný, ale žlutým ponorkám se podařilo vstřelit vítězný gól v 90. minutě. V prvních minutách byli nebezpeční domácí hráči, ale první gól přišel ze strany hostů. Po chybě brankáře Barbosy, poslal Mallorcu do vedení Pereyra. Ovšem domácí se nevzdávali a o několik minut později srovnali na 1-1. Když už se utkání chýlilo ke konci a remíza byla téměř jistá, zajistil pro Villarreal tři body Fuentes.

Góly: 0-1, m.26: Pereyra 1-1, m.38: Tomasson 2-1, m.89: Fuentes

Villarreal:
Barbosa (Viera, m.46), Javi Venta, Fuentes, Cygan, José Enrique, Josico (Cani, m.70), Marcos Senna (Somoza, m.74), Matías Fernández, Marcos, Tomasson a Forlán.
Real Mallorca:
Prats, Varela, Ballesteros, Nunes, Fernando Navarro, Ibagaza, Tuni (Maxi López, m.70), Pereyra (Jordi López, m.35), Jonás, Jankovic (Víctor, m.61) a Arango.
Levante 0 – 0 Real Zaragoza

Utkání s nespočetně příležitostmi, ale bez branek. Ovšem Levante podalo zatím nejlepší výkon v této sezóně a znemožnilo Realu Zaragoza dostat se na pátou pozici před Atlético. První půle jasně patřila domácím hráčům, kteří sice měli několik jasných gólových šanci, ale trápila je koncovka. Hrála se rychlá hra s krátkými přihrávkami. Přesně tak, jak to mají diváci rádi, ale jediné co scházelo byly góly.

Levante:Molina, Descarga, Serrano, Alexis, Harte, Ettien (Reggi, m.84), Camacho, Tomassi, Kapo (Robert, m.80), Riga y Salva (Dehu, m.90).
Zaragoza:César, Diogo, Piqué, Milito, Juanfrán, D'Alessandro, Zapater, Movilla, Lafita (Ă“scar, m.74), Sergio García (Diego Milito, m.69) y Ewerthon.

Real Betis Sevilla 0 – 0 Recreativo Huelva
Po první půli, která nám nic nepřinesla, vzali aktivitu do svých rukou hosté. I když utkání nezačalo špatně, protože hned ve druhé minutě měli dobrou příležitost domácí, ale poté se až do konce první pětačtyřicetiminutovky nic nedělo. Po přestávce hosté přitlačili na domácí branku, ale s několika velkými šancemi na sevillského brankáře nevyzráli.

Real Betis:
Doblas, Ilic, Melli, Nano, Romero; Juande, Rivera (Sobis, m.53); Pancraté, Assuncao, Xisco (Sobis, m.53), a Robert (Dani, m.72).
Recreativo:
López Vallejo; Merino, Beto, Mario, Poli; Cazorla (Aitor, m.65), Barber, César Arzo, Juanma (Dani Bautista, m.86), Uche (Rosu, m.59) a Sinama Pongolle.
Getafe 0 – 0 Sevilla
Getafe přivítalo na svém hřišti další mužstvo, které okupuje přední příčky a potvrdilo svou schopnost tyto týmy eliminovat. Poté co v předminulém kole porazilo Valencii, obralo o cenné body i druhou Sevillu. Největší šance přišly na začátku utkání, ale jak domácí brankář Luis García, tak i na druhé straně stojící Palop, byli bezchybní. Sevilla chtěla získat tři body a také se to odrazilo ve stylu hry. Nicméně po několika neproměněných šancích, už to pomalu vzdávala a spokojila se s remízou.

Getafe:
Luis García; Contra, Belenguer, Alexis, Paredes; Celestini, Casquero, Cotelo, Nacho, Sousa (Albin, min. 70); a Güiza (Pachón, min. 85).
Sevilla:
Palop; Dagutinovic, Escudé, Aitor Ocio, Hinkel; Duda, Renato (Maresca, min 70), Poulsen, Navas; Luis Fabiano (Kerzakov, min. 75) a Kanouté (Chevanton, min. 58)
Celta Vigo 2 – 2 Racing Santander
Diváci na stadionu Balaídos byli jedni z mála, kteří mohli ve 24. kole Primera división vidět padnout více jak dva góly. Jakoby se mužstva domluvila a schválně si rozdělila branky do obou poločasů. Domácí vstřelili obě dvě branky v první půli a po přestávce nastupovali s myšlenkami na vítězství. Nicméně právě ve druhém poločase se probudili hosté a snížili nejprve gólem Munitise. O vyrovnání na 2-2 se z penalty postaral Alvarez a tím připravil pro Racing zisk jednoho bodu.

Góly: 1-0, m.24: Baiano (p) 2-0, m.32: Bamogo 2-1, m.54: Munitis 2-2, m.78: Cristian Ă�lvarez (p)

Celta de Vigo:
Pinto; Aspas, Tamas, Contreras, Angel; Gustavo López (Núñez, m.74), Oubiña, Iriney, Nené; Bamogó (Lequi, m.62, Perera, m. 86) a Baiano.
Racing de Santander:
Toño; Pinillos (Cristian Alvarez, m.73), Rubén (Juanjo, m.65), Garay, Oriol; Scaloni, Vitola, Colsa, Serrano; Munitis, Zigic (Felipe Melo, 91).
Osasuna 0 – 2 Espanyol Barcelona

Zápas, ve kterém dominovala Osasuna, skončil výhrou 0-2 pro Espanyol. Hostům stačil rychlý gól ve 13. minutě a pár šancí na vstřelení gólu druhého. Ovšem domácí, kteří barcelonský klub předčili v mnoha aspektech se branky nedočkali. Sice měli dobré gólové příležitosti, ale chyběl jim důraz před brankou.

Góly: 0-1, m.13: Coro 0-2, m.65: Tamudo

Osasuna:
Ricardo; Izquierdo, Cuéllar (Muñoz, m.78), Miguel Flaño, Corrales; Juanfran, Puñal, Raúl García, Héctor Font (Juanlu, m.67); Soldado a Milosevic (Webó, m.54).
Espanyol:
Kameni; Lacruz, Torrejón, Jarque, Chica; Coro (David García, m.78), Jonatas (Costa, m.72), Moisés, Moha; Luis García a Tamudo (Pandiani, m.85).

Gimnastic de Tarragona 1 – 1 Valencie

Tento zápas měl jednoho jasného favorita, kterým byla samozřejmě Valencie. Před tímto utkáním se nespekulovalo kdo vyhraje, nýbrž kolik vstřelí Valencie gólů. Vždyť se střetl poslední tým tabulky s třetím. Villa měl několik jasných příležitostí ke vstřelení gólu, ale neuspěl. Nicméně v 62. minutě se Valencie dostala do vedení a kontrolovala zápas. Když už se zdálo, že hosté mají výhru prakticky jistou, z ničeho nic udeřili domácí a v nastaveném čase vyrovnali. Valencie se mohla bodově odpoutat od Realu Madrid, ale remízou se dostává do stejné pozice jako v minulém kole.

Góly: 0-1, m. 62: Joaquin 1-1, m. 91: Rubén Castro

Gimnastic:
Bizzarri, Calvo, Navas, David García, Mingo, Cuellar, Morales, Chabaud (Generelo, m. 61), Gil, Pinilla (Grahn, m.81) a Portillo.
Valencia:
Butelle, Curro Torres, Ayala, Navarro, Moretti, Marchena, Viana (Pallardó. Min 90), Silva, Joaquín (Miguel, m. 78), Angulo (Morientes, m. 57) a Villa.

Barcelona 3 – 0 Athletic Bilbao

Domácí Barcelona zapomněla na prohru s Liverpoolem a výhrou nad Athleticem se jí zase trochu podařilo odskočit druhé Seville, která pouze remizovala. Barcelonským divákům a hráčům udělal jako první radost obránce Athletica Amorebieta, který si dal vlastní gól. Po této brance se už naplno rozjeli i domácí. Na 2-0 zvýšil Xavi a ještě v první půli skóroval také Etoo, který se konečně stoprocentně uzdravil. Svými skvělými kličkami a přihrávkami se připomněl také Ronaldinho, i když gól nedal.

Góly: 1-0: Amorebieta (vlastní) m.23 2-0: Xavi: min.29 3-0: Etoo, min.40

Barcelona:
Valdés; Oleguer, Puyol, Thuram, Gio, Edmilson (Sylvinho, min.82), Xavi, Iniesta, Giuly (Saviola, min.77), Ronaldinho, Eto'o (Messi, min.67).
Athletic Bilbao:
Aranzubia, Expósito, Amorebieta, Sarriegi (Bergara, min.76), Casas, Iraola, Murillo (Aduriz, min.46), Javi Martínez, Yeste, Gabilondo a Urzaiz (Llorente, min.54).

Shrnutí:

Ve 24. kole Primera división ztratily všechny týmy, kromě Barcelony, které okupují první místa v tabulce. Pro některé to byly zbytečně ztracené body, jako třeba pro Valencii a pro jiné, zvláště pro Real Madrid, to byly body velmi cenné. Bohužel v některých zápasech padlo velice málo branek a dokonce tři utkání skončila bezbrankovou remízou. Už teď se můžeme těšit na 25. kole, protože se utká první Barcelona s druhou Sevillou.