Zpět na » Primera Division » Messi trefoval jen tyče, Barca ale i beztak vyhrála, vítězně začal i Real

Primera Division - Messi trefoval jen tyče, Barca ale i beztak vyhrála, vítězně začal i Real

Messi trefoval jen tyče, Barca ale i beztak vyhrála, vítězně začal i Real © sport.es - Messi dnes gól nedal

0

21.08. - REVIEW Jen do tyčí se trefovala největší hvězda Barcelony Lionel Messi v úvodním zápase španělské ligy proti Betisu. Konstrukci gólmana Adána trefila hned ve třech případech. Jeho střeleckou úlohu ale přebrali jiní. První gól si ztečoval do brány obránce hostí Tosca a druhou trefu přidal Sergi Roberto. Tříbodovým ziskem vstoupil do ligy i obhájce Real Madrid, který vyhrál v La Coruni 3:0.

FC Barcelona 2:0 Betis

Góly: 37. vlastní Tosca, 39. S. Roberto

FC Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Mascherano, Umtiti, Alba (87. Digne) - Roberto, Busquets, Rakitić - Messi, Alcácer (82. Denis Suárez), Deulofeu (72. Aleix Vidal)

Real Betis: Adán - Barragán, Feddal, Mandi, Tosca - Narváez (68. Javi García), Joaquín, Camarasa (78. Ruiz), Guardado, Nahuel - León

Barcelona měla v prvním poločase střetnutí jednoznačnou převahu, kterou přetavila v jejím závěru ve dva góly. Už ve 3. minutě měl velmi dobrou příležitost Deulofeu, jemuž z levé strany nahrál Sergi Roberto, ale záskok za Neymara nedokázal nasměrovat míč mezi tři tyče. Další jeho pokus v 18. minutě byl zblokován obranou Betisu.

Svatyni Adána ohrožoval i Leo Messi, ale ve 14. minutě z trestného kopu pálil těsně nad branku, ve 25. minut pak střílel kousek vedle levé tyčky a ve 35. minutě dokonce napálil po přímém kopu tyč. V zápase poprvé.

Hned nato se ale mohli příznivci domácích radovat v těsném sledu ze dvou branek. Nejprve vystřelil Deulofeu, jeho ránu tečoval lehce Tosca a míč zapadl do sítě Adána. Hned vzápětí Deulofeu přihrál do ložené šance Robertovi, který bez problémů zvýšil na 2:0.

Druhý poločas hodně upadl v tempu. Barcelona vycítila, že z Betisu, který zavítal dnes na Camp Nou, strach nejde a v úvodních deseti minutách mu přenechala i iniciativu. Toho verdiblancos nevyužili. Naopak blízko navýšení skóre byl v 60. minutě Messi, který trefil druhou tyč v zápase.

Do ojedinělé šance se dostával o deset minut později Nahuel po ztrátě střelce druhé branky Roberta. Hostující útočník ale nezamířil mezi tyče Ter Stegena.

Následovaly ale další příležitosti domácího týmu. Messi mířil z přímého kopu lehce nad, Argentinec pak vyslal do ideální pozice střídajícího Vidala, jenž ztroskotal na Adánovi. Smolný večer završil Messi v 81. minutě, kdy potřetí orazítkoval tyč Betisu. Zkorigovat stav mohl ještě v 88. minutě Fabian, ale ani on netrefil branku.

Deportivo 0:3 Real Madrid

Góly: 20. Bale, 27. Casemiro, 62. Kroos

Deportivo: R. Martínez - Juanfran, Schär, Sidnei, Luisinho - C. Borges (65. Adrián López), Mosquera, Guilherme - Cartabia (79. Valle), Andone, Bakkali (55. Gama)

Real Madrid:
Navas - Carvajal, Nacho Fernández, Ramos, Marcelo - Modrić, Casemiro (72. M. Llorente), Kroos - Benzema, Isco (66. Asensio), Bale (79. L. Vázquez)

Real se po výhře 3:0 v La Coruni hned vyhoupl do čela tabulky a nejlepším způsobem vykročil za obhajobou titulu. Nicméně v úvodu duelu na Riazoru mu bylo pěkně úzko. Dvě velké šance domácího týmu zahodil Andone. Nejprve mu střelu na zadní tyč vyrazil Navas, následně kostarický brankář likvidoval i jeho střelu v šestnáctce.

Nakonec ale zapršelo z mráčku na druhé straně hřiště. Po 20 minutách vystřelil Modrić, Rubén míč neudržel, odražený míč ještě Benzema přihrál Baleovi, který střílel do prázdné brány. Sedm minut nato pak po Marcelo nacentroval prudce do vápna, na balon nedosáhli hned tři obránci domácích a Casemiro měl úlohu značně usnadněnu.

Před poločasovou pauzou měl ještě další šanci Andone, ale centr ze strany proměnil jen ve slabou hlavičku s níž neměl Navas problém.

Také v další gólové příležitosti Deportiva měl prsty Andone. V 59. minutě centroval Bruno Gama, domácí útočník vystřelil, ale na brankové čáře pomohl se zákrokem brankaři Sergio Ramos. A jak se říká nedáš dostaneš, Real šel brzy poté do třígólového trháku.

Benzema založil akci, kterou Isco prodloužil na Balea. Ten se neukvapil, počkal na Kroose nabíhajícího z druhé vlny a německý záložník umí perfektně technicky vystřelit - 0:3. Dvě minuty na to ale mohlo Deportivo dopřát radost svým fanouškům, ovšem Guilherme napálil pouze horní tyčku.

Hlavní domácí protagonista zápasu Florin Andone se dostal ještě do několika slibných šancí a tou největší pohrdl v 90. minutě, kdy po předchozím faulu Carvajala zahodil i pokutový kop. Chvíli poté ale přišla zlá chvilka i na Real. Sice neinkasoval, ale po druhé žluté Sergia Ramose dohrával pár sekund v deseti a přišel tak o svého stopera pro nadcházející duel s Valencií.