Zpět na » Primera Division » Emoce na Camp Nou: Přeživší pádu letadla týmu Chapecoense odehrál proti Barceloně svůj první zápas po tragédii

Primera Division - Emoce na Camp Nou: Přeživší pádu letadla týmu Chapecoense odehrál proti Barceloně svůj první zápas po tragédii

Emoce na Camp Nou: Přeživší pádu letadla týmu Chapecoense odehrál proti Barceloně svůj první zápas po tragédii © FotbalPortal.cz -

2

Líbilo se

08.08. - VIDEO Hodně emotivní chvilky zažívali přítomní na barcelonském Camp Nou. Soupeřem domácí Barcelony v boji o trofej Joana Gampera byl totiž brazilský klub Chapecoense. Ten v listopadu postihla letecká tragédie, při níž téměř všichni hráči zahynuli. Jako projev úcty si nově vybudovaný tým pozvali právě azulgranas k tradičnímu letnímu klání na němž se poprvé přímo v zápase představil i jeden přeživší fotbalista z tehdejšího neštěstí.

To, že Barcelona porazila brazilské Chapecoense 5:0 je jen druhořadou záležitostí. Hlavním záměrem včerejšího zápasu bylo především vzdát poctu klubu, který zažil obrovskou tragédii. V listopadu loňského roku totiž s celou výpravou spadlo letadlo na jehož palubě bylo 77 cestujících. Přežilo jich jen osm. Mezi mrtvými bylo i 19 hráčů brazilského týmu, 17 lidí z realizačního týmu a sedm členů vedení.

Nicméně Chapecoense se nevzdalo. Přes hroznou událost se dokázalo přenést a vytvořit nové „Chape“, především díky hráčům, kteří přišli na hostování. Ovšem zázrakem tehdy přežili i tři hráči týmu. Neto, Jackson Follman a Alan Ruschel.

Ten poprvé od nehody dokonce nastoupil do zápasu a na Camp Nou vydržel prvních 35 minut. Při odchodu ze hřiště poklekl a gestem směrem k nebi poslal pozdrav a vzkaz všem svým bývalým kamarádům z týmu. Neto s Follmanem se pak ujali slavnostního výkopu.

V samotném zápase barcelonští samozřejmě jasně dominovali. Na výhře 5:0 se brankami podíleli Deulofeu, Messi. Busquets, Luis Suárez a Denis.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
COKO - 08.08. Odpovědět

Frajeři. Po tom bych už do letadla ani nesedl.

COKO
FCBzUSA - 08.08. Odpovědět

Souhlas

FCBzUSA
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články