Zpět na » Primera Division » UEFA vítězně pro Španělsko

Primera Division - UEFA vítězně pro Španělsko

0

22.02. -

Skvělý večer pro španělský fotbal přichystali hráči těchto klubů. Zatímco se všchny týmy mohly radovat z postupu již po základní hrací době, Osasuna se probojovala dál až po prodloužení.

Obhájce FC UEFA Cupu, FC Sevilla, si postup pohlídala výsledkem 1:0. Přestože byl v zápase proti Celtě favorizován tým z Ruska, Celta přešla přes Spartak Moskva docela hladce. Do osmifinále se probila také také Osasuna, když jí k postupu přes Bordeaux stačil pouze jeden gól v prodloužení Espanyol vyhrál oba zápasy a soupeře pustil k jedinému gólu hned v prvním zápase.

Sevilla 1:0 Steaua Bucuresti (první zápas 2:0, postupuje Sevilla)
45. A. Kerzhakov

Dobrou výchozí pozici zvládli velmi dobře hráči obhájce titulu z FC Sevilly, kteří potvrdili dvoubrankové vítězství na hřišti Steauy Bukurešť a v odvetě na domácím stadionu vyhráli 1:0, vítěznou trefu, která přinesla do domácích řad uklidnění, vstřelil nedávno příchozí Alexander Keržakov těsně před přestávkou.

Sevilla FC : Andres Palop, Carrion Aitor Ocio (76. Ivica Dragutinovic), Alves Daniel, Castedo David, Julien Escude, Andreas Hinkel, Alejandro Alfaro (81. Christian Poulsen), Enzo Maresca, Jose Luis Marti, Antonio Puerta (21. Trinidad Diego Capel), Alexander Keržakov
FC Steaua Bukurešť : Cornel Cernea, Dorin Goian, Petre Marin (46. Gigel Coman), Mirel Matei Radoi, Stelian Stancu, Gabriel Bostina (76. Victoras Iacob), V Cristocea (55. Marius Croitoru), Sorin Paraschiv, Ovidiu Petre, Valentin Badea, Banel Nicolita

Celta de Vigo 2:1 Spartak Moscow (první zápas 0:0, postupuje Celta)
19. Nene 78. Jonathan Aspas - 88. Egor Titov

Celta Vigo si z Moskvy přivezla přijatelný výsledek 1:1 a proto se do útočení musel více hrnout Spartak. Jeho snažení však vzalo brzy za své - domácí Nené vstřelil branku a přiblížil tak svůj tým do dalších bojů. Zhruba čtvrt hodiny před koncem přidal rozhodující a postupový gól Jonathan. Na postupu Celty tak už nic nezměnila ani trefa Jegora Titova z 88. minuty. Svou cestu v Poháru UEFA tak završili čeští reprezentační obránci Radoslav Kováč a Martin Jiránek.

Celta de Vigo: Suarez Esteban, Lopez Angel, Pablo Contreras, Matias Lequi, Gabriel Sebastian Tamas, Oubina Borja (55. Santos Iriney), Fabian Canobbio, Aspas Jonathan, Anderson Nene (90. Fernando Baiano), Antonio Nunez (70. Gustavo Lopez), Perez Pablo Garcia
FK Spartak Moskva: Dmitri Homich, Antonio Geder, Martin Jiranek, Martin Stranzl (69. Denis Boyarintsev), Vladimir Bystrov (46. Artem Dzjuba), Maxim Kalinichenko, Radoslav Kovac, Santos Batista Mozart, Egor Titov, Dmitri Torbinsky, Roman Pavluchenko

Osasuna 1:0 Bordeaux (první zápas 0:0, postupuje Osasuna)
119' J. Nekounam

Na stadionu Osasuny Pamplony bylo až do 120. minuty cítit velké napětí. První zápas s Bordoeux skončil 0:0. Po devadesáti minutách opět ani jeden tým neskoroval, a tak zápas dospěl až do prodloužení. Penaltový rozstřel odmítl ĂŤránec Nekounam a poslal svůj tým do dalšího kola Poháru UEFA.

Osasuna Pamplona: Lopez Ricardo, Enrique Corrales, Cesar Cruchaga, Bezunartea Javier Flano, Jose Romero Josetxo, Moreno David Lopez, Torres Juanfran, Javad Nekounam, Francisco Punal, Savo Milosevic (77. Escudero Raul Garcia), Roberto Soldado (90. Pierre Webo)
Bordeaux: Ulrich Rame, Gerald Cid, David Jemmali, Franck Jurietti, Marc Planus, Alejandro Alonso (64. Julien Faubert), Antonio Mavuba, Johan Micoud (107. Juan Pablo Francia), Vladimir Smicer (77. Marouane Chamakh), Silva Wendell, Edixon Perea

Espanyol 2:0 Livorno (první zápas 2:1, postupuje Espanyol)
16. Jesus Lacruz 49. Ferran Coro

Espanyol vyhrál první zápas v italském Livornu 2:1, takže jim dnes k postupu stačila i prohra 1:0. Nic takového ale Ĺ panělé nepřipustili a již v 16. minutě vstřelil branku Lacruz. V tu chvíli muselo dát Livorno minimálně dvě branky, aby se alespoň prodlužovalo. Ovšem už v 49. minutě zvýšil náskok Coro a bylo rozhodnuto. Espanyol si pak již postup do osmifinále pohlídal.

Espanyol Barcelona: Gorka Iraizoz, Francisco Chica, De la Cruz David Garcia, Daniel Jarque, Jesus Lacruz, Hurtado Moises (50. Antonio Ito), Ferran Coro, Eduardo Costa, Fernandez Luis Garcia (74. Domingos Jonatas), Walter Pandiani, Francisco Rufete (63. El Yaagoubi Moha)
Livorno: Marco Amelia, Aparecido Rodrigues Cesar, Alessandro Grandoni, Samuel Kuffour, Marc Pfertzel, Rahman Rezaei, Antonio Filippini (52. Sergio Paulinho), Stefano Fiore, Stefano Morrone, Dario Passoni (63. Carmine Coppola), Cristiano Lucarelli (80. Jose Vidigal)