Zpět na » Primera Division » Barcelona? Zklamání

Primera Division - Barcelona? Zklamání

0

22.02. - FC Barcelona včera podlehla doma anglickému Liverpool FC 1:2 na domácím stadionu Nou Camp, přestože brzy vedla a zdálo se, že Reds přibalí ještě další góly na cestu. Barcelona tak po dlouhých 31 letech poprvé prohrála doma s anglickým mužstvem.

Kdo neviděl, neuvěří. I tak by se dal charakterizovat průběh včerejšího osmifinálového zápasu mezi španělským a anglickým velkoklubem. V prvních 40 minutách donutili barceloňští soupeře se na balón pouze dívat, během té doby Liverpool nezaznamenal ani jednu střelu. Barcelona je totiž k ničemu nepustila.

Již brzy po úvodním hvizdu se Ronaldinho dravě cpal do pokutového území tak, jak jej známe. Po jednom zákroku anglického obránce se neúspěšně dožadoval penalty. Za chvíli už se ale mohl se spoluhráči radovat. Z levé strany centroval Zambrota a na něj si naběhnul Deco a hlavou dostal míč za bezmocného Reinu. 1:0. Barcelona dále Liverpool zatlačila, ten se prakticky k ničemu nedostal.

Když už se zdálo, že Barca odejde do kabin s jednobrankovým vedením, vstřelil vyrovnávací branku rovněž hlavou Craig Bellamy. Brankář Victor Valdés s míčem doputoval až za čáru a Dirk Kuit pak pro jistotu kopl balón do branky. 1:1. Vyrovnání pomohlo Liverpoolu se zvednout.

Po přestávce se Barcelona opět snažila dostat se do vedení, ale Liverpool již hrál více pružněji a nic jí nedovolil. Ĺ ok přišel v 74. minutě - po několika hrubkách domácí obrany se míč dostal k Bellamymu a ten nezištnou přihrávkou vybídl Riiseho ke skórováni. Barcelonu tak potopili dva hráči, kteří se o víkendu porvali na soustředění v Portugalsku a Bellamymu hrozil dokonce i vyhazov.

Pro Barcelonu to znamená jediné. Musí vstřelit minimálně dvě branky.