Zpět na » Primera Division » Real Madrid nezvládl proti United penalty a první přípravný zápas prohrál

Primera Division - Real Madrid nezvládl proti United penalty a první přípravný zápas prohrál

Real Madrid nezvládl proti United  penalty a první přípravný zápas prohrál © thesun.co.uk - Real se rozešel s United smírně, prohrál až na penalty

4

24.07. - VIDEO Už i nejlepší klub Evropy a světa, ocenění, které si vybojoval v uplynulé sezóně, vstoupil do zápasové přípravy. V rozpálené Kalifornii změřil Real Madrid síly s atraktivním protivníkem - Manchesterem United. V zápase, který nesl klasické znaky letních zápasů, ale po nerozhodném výsledku nakonec prohrál na penalty. Generálka na srpnový evropský Superpohár, v němž se oba týmy střřetnou znovu, vyšel lépe Manchesteru.

Real Madrid 1:1 Manchester United

Penalty: 1:2

Góly: 69. Casemiro z penalty - 45. Lindgard

Real Madrid: Navas (46. Casilla) - Marcelo (46. Theo Hernández), Nacho Fernández (46. Manu Riol), Varane (46. Tejero), Carvajal (46. Achraf) - Isco (46. Óscar), Kroos (46. Casemiro), Modrić (46. Kovačić) - Bale (46. Quezada), Benzema (46. Dani Goméz), L. Vázquez (46. Franchu).

Manchester United: Romero (52. de Gea) - Darmian (77. A. Valencia), P. Jones (46. Smalling), Bailly (46. Lindelöf), Fosu-Mensah (46. Blind) - Carrick (46. Mchitarjan), Fellaini - Martial, Pereira (46. A. Herrera, 52. McTominay), Lingard (46. P. Pogba) - Rashford (46. R. Lukaku).

Moc toho k vidění v prvním poločase na stadionu Levi‘s v Santa Claře, kde jinak působí slavní fotbaloví San Francisco 49ers. Jednak to byl úplně první přípravný zápas pro madridský tým a klimatické podmínky v době utkání rovněž nebyly úplně ideální - 34 stupňů ve dvě odpoledne místního času, kdy duel odstartoval, není zrovna příznivých.

V prvním poločase byli lepší Rudí ďáblové, na čemž měl zřejmě vliv, že Mourinhovi svěřenci nastoupili k již čtvrtému zápasu přípravy a Bílý balet, byť vyjma Ronalda, Ramose a Casemira v top složení, za celých 45 minut vyslal jedinou střelu, která navíc ani nemířila na branku náhradníka Romera. Jediným pozoruhodným momentem tak byla střela Lindgarda, kterou Navas vyrazil na roh...a gólová akce z poslední minuty.

To se na levé straně blýskl Martial, obešel tři bránící Madridisty, našel přihrávkou Lindgarda a ten měl v bezprostřední blízkosti branky jednoduchou úlohu.

Vyrovnání přišlo ve druhé půli, kdy nastoupila mladší varianta Realu, v 69. minutě. Nová posila Realu Theo Hernández si krásně naběhla vpřed, Kovačić viděl širokou dálnici, po níž mu mohl poslat kolmici, ale zde obránce Blancos narazil na novice pro změnu v dresu United - Lindelöfa. Ten ho ve vápně nekompromisně fauloval a byla z toho penalta. Casemiro ji bez skrupulí poslal do levého horního koutu branky De Gey.

Jeden z mladíků v bílém dresu Quezada pak vyzkoušel pozornost svého krajana z trestného kopu, De Gea byl ale pozorný. Před koncem zápasu ještě pálil vysoko nad osamocený Fellaini a o vítězi střetnutí tak rozhodly pokutové kopy. V nich se exekutorům příliš nedařilo. Na straně Realu zaváhali Kovačić, Óscar, Theo a Casemiro, na straně United pak Martial, McTominay, Lindelöf. Úspěšný na straně Realu byl pouze Quezada za Red Devils mířili přesně Mchitarjan a Blind.