Zpět na » Primera Division » Real Madrid vydoloval tři body v Gijóně v devadesáté minutě, Messi řídil výhru Barcelony

Primera Division - Real Madrid vydoloval tři body v Gijóně v devadesáté minutě, Messi řídil výhru Barcelony

Real Madrid vydoloval tři body v Gijóně v devadesáté minutě, Messi řídil výhru Barcelony © as.com - Hráči Realu slaví vítězný gól v Gijónu

1

15.04. - REVIEW Pěkně napínavou podívanou přichystali svým fanouškům hráči vedoucího týmu tabulky z Madridu. Na půdě sestupem ohroženého Sportingu Gijón dvakrát prohrávali, nicméně díky trefě Isca z devadesáté minuty si připsali tři body, které je zas o něco víc posunuly k zisku titulu. Povinnost splnila i Barcelona, která doma zdolala San Sebastián rovněž 3:2.

Sporting Gijón 2:3 Real Madrid

Góly: 15. Čop, 49. Vesga - 17. a 90. Isco, 59. Morata

Sporting Gijón: Cuéllar - Lillo, Meré, Babin, Amorebieta, Isma López - Carmona, S. Álvarez, Vesga, Moisés Gómez (69. Cases) - Čop (79. Ndi)

Real Madrid CF:
Casilla - Danilo, Nacho Fernández, Ramos, Coentrão (57. Marcelo) - Isco, Kovačić, James Rodríguez - L. Vázquez (71. Díaz), Morata, Asensio

Zápas v Gijónu začal dobrými šancemi na obou stranách. Přetažený centr vrátil před bránu Čop a Carmona z malého vápna střílel vysoko nad, zatímco na druhé straně v 11. minutě po centru Danila hlavičkoval těsně nad Lucas Vázquez. Pak už se diváci na Molinónu dočkali ve stejně rychlém sledu i branek.

První na straně domácího celku, kdy Vesga v 15. minutě míčem za statickou obranu Realu uvolnil Čopa, který se nemýlil - 1:0. 22 let nedal Sporting doma gól Realu. Ovšem radost rojiblancos byla hodně krátká. V 17. minutě byli zadáci Sportingu ve vápně hodně pasivní a jen laxně přihlíželi, jak si Isco vodí míč u nohy do nejlepší střelecké pozice z níž pak střelou k tyči vyrovnal na 1:1.

V průběhu první půle pak ještě nebezpečně zahrozili Morata s Lucasem, ale byť měl Bílý balet herní převahu, vážnější šance si Zidaneho svěřenci nevytvořili.

Druhá půle ovšem začala obrovskou příležitostí hostů, kdy Nacho z těsné blízkosti po rozehrání trestného kopu nedokázal překonat Cuéllara a na brankové čáře číhající Morata nedokázal usměrnit míč za čáru.

Nakonec ale paradoxně zahřmělo na druhé straně. Babin v 50. minutě nacentroval míč do šestnáctky a Vesga hlavou padajícím listem překonal Casillu v bráně Realu - 2:1.

Ovšem ani v tomto případě domácím nevydržel náskok ve skóre příliš dlouho. V 59. minutě totiž Danilo nacentroval z pravé strany a Morata hlavou umístil perfektně míč k tyčce - 2:2.

Real pak postupně začal zvětšovat počet šancí z nichž mohl potřetí skórovat. Pěknou akci ve stylu Maradony například předvedl Isco, kterou zakončil střelou mimo Marcelo, či vydařenou střelou James. Nad mířil hlavou také Mariano.

Nicméně po situaci z 88. minuty, kdy ve skrumáži požadoval Real Madrid penaltu za ruku, byť nakonec žlutou kartou za hraní paží vyfasoval Morata, korunoval tlak madridského klubu Isco, jenž vystřelil zpoza vápna a míč napálil přesně k tyči - 2:3.

FC Barcelona 3:2 Real Sociedad

Góly: 16. a 36. Messi, 44. Alcácer - 43. Umtiti vlastní, 45.+1 X. Prieto

FC Barcelona: Ter Stegen - Roberto, Piqué, Umtiti, Alba - A. Gomes (69. Iniesta), Busquets, Rakitić - Messi - Alcácer (80. Denis Suárez), L. Suárez.

Real Sociedad:
Rulli - Zaldúa, Navas, I. Martínez, Berchiche - Xabi Prieto, Illarramendi, Zurutuza (84. Granero) - Vela (62. Canales), José (79. Bautista), Oyarzabal.

Real Sociedad si na Camp Nou vytvořil hned v úvodu dobré šanci, Oyarzábal nejprve nastřelil Piquého a ve 13. minutě střílel do Ter Stegena. Mezitím Barcelona prostřednictvím Alcácera a Roberta donutila brankáře Rulliho k výborným zákrokům. Gól ale přišel až z kopačky Messiho v 16. minutě. Akci rozjel Alcácer, přenechal Suárezovi, jenž přiťukl argentinskému fotbalistovi, který z dálky namířil přesně k tyči - 1:0.

Ve 20. minutě mohl La Pulga zvýšit, ovšem střílený centr Suáreze netrefil úplně ideálně a následně se srazil s Rullim. Zadařilo se až ve 36. minutě, kdy Alcácer vyhrál souboj se Zalduou, Suárez vystřelil, Rulli nohou odrazil míč jen k Messimu a ten měl snadnou práci - 2:0.

Gólově se ke slovu dostali i hosté. Po levé straně pronikl do vápna obránce Iňigo Martínez a jeho tvrdá střela z úhlu našla hlavu Umtitiho stojícího na brankové čáře, od nějž putoval míč za čáru - 2:1.

Vzápětí ale skóre opět narostlo na dvougólový rozdíl ve prospěch azulgranas. Ve 44. minutě Messi tentokrát asistoval Alcácerovi, jenž překonal Rulliho - 3:1. Před cestou do kabin ale využil zaváhání defenzivy domácího celku z druhé vlny nabíhající Xabi Prieto, jenž neobtěžovaný dostal do sítě centr Williana Josého - 3:2.

Druhý poločas už tak bohatý na zajímavé situace nebyl. Barcelona hodně ubrala plyn a Real Sociedad měl dokonce chvílemi procentuálně vyšší držení míče než soupeř.

V 51. minutě však měla Barcelona ideální šanci zvýšit náskok, když Sergi Roberto servíroval Messimu krásnou přihrávku, ale střelec prvních dvou branek si tentokrát nepočínal příliš zkušeně.

Náznaky šancí a nebezpečné příležitosti narůstaly spíše na hostující straně, každopádně Real Sociedad se buď k zakončení dostal minimálně nebo pokazil finální fázi, jako Willian José v 60. minutě či Canales o pět minut později.

V 73. minutě pak z hodně velké dálky vyzkoušel Ter Stegena, jenž byl venku z brány, Iňigo Martínez, německý brankář ale zareagoval včas a jeho dalekonosný pokus vyškrábl na rohový kop.

Barcelona nakonec dotáhla zápas k vítěznému konci. Na výsledku nic nezměnila ani střela nad Yuriho ani Suárez, jenž se sám zjevil před Rullim.

Další výsledky 32. kola Primera División

Athletic Bilbao - Las Palmas 5:1 (10. a 58. Muniain, 18. a 60. Aduriz, 7. San José - 12. Bigas)
Deportivo - Málaga 2:0 (47. Joselu, 67. Mosquera)
Atlético - Osasuna 3:0 (29. a 46. Carrasco, 60. Filipe Luis)