Zpět na » Primera Division » Co se dělo po debaklu Barcelony v Turíně? Kdo si to na schůzce s trenérem nejvíc odskákal?

Primera Division - Co se dělo po debaklu Barcelony v Turíně? Kdo si to na schůzce s trenérem nejvíc odskákal?

Co se dělo po debaklu Barcelony v Turíně? Kdo si to na schůzce s trenérem nejvíc odskákal? © FotbalPortal.cz - Barcelona končila v Turíně neslavně

2

Líbilo se

15.04. - V úterý si Barcelona vypila v Lize mistrů po dvou měsících další kalich hořkosti. A pořádně. Až do dna. Prohra na Juventusu Stadium 0:3 vyostřila i hrany v útrobách barcelonské kabiny. Při tradičním hodnocení trenéra Enriqueho nezůstala suchá nit vůbec na nikom. Někteří borci to ale pořádně schytali.

„Jedno z nejhorších a nejvypjatějších hodnocení, které jsme s Enriquem zažili,“ shodují se unisono barcelonští hráči, poté, co s nimi asturijský trenér rozebíral zápas, který odehráli den předtím v Turíně s Juventusem.

Během půlhodinového proslovu nemilostně rozpitval chyby, kterých se mužstvo dopustilo proti Juve a z jeho rozčílení unikl jen málokdo. Na programu jeho projevu bylo především slabé nasazení v určitých fázích zápasu.

Tři hráči z tohoto kárání ovšem vyšli obzvláště zpocení. Prvním byl Javier Mascherano. „Enrique hráče vinil především z toho, že nedokázal správně vyhodnotit a číst hru, kterou mužstvo potřebovalo, když se pohyboval na pozici defenzivního štítu. Během zápasu bylo vidět, jak Enrique neustále křičí a gestikuluje, aby korigoval mnoho taktických chyb Argentince. To je hodně překvapivé, protože v národním týmu hraje na této pozici. Kouč byl o poločase nucen nasadit na pozici pivota Andreho Gomese a organizace se mnohem zlepšila,“ uvádí deník Sport.

Dalším, kdo dostal pořádný kouř, byl útočník Neymar. „Brazilec už nějakou dobu rozpaloval Enriqueho například svými „incidenty“ s kopačkami - ale kapka, po níž pohár trpělivosti přetekl, byl jeho výkon v Turíně. Zde si nechodil pro míče do středu pole, aby zde vytvářel početní převahu, nepomáhal ani při bránění,“ pokračuje ve vypočítávání prohřešku španělský list.

Pořádný pucung dostal i Jérémy Mathieu. „To, že ale Francouzovi duel nevyšel, dal najevo Enrique už v průběhu zápasu, když ho o poločase vystřídal. Měl hrát jako třetí stoper, ale nakonec nehrál ani jako stoper ani jako krajní bek. Svoji zónu na trávníku nechal naprosto nechráněnu.“

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články