Zpět na » Primera Division » Nový kandidát na lavičku Barcelony, který by mohl navázat na zkušenost s Vilanovou

Primera Division - Nový kandidát na lavičku Barcelony, který by mohl navázat na zkušenost s Vilanovou

Nový kandidát na lavičku Barcelony, který by mohl navázat na zkušenost s Vilanovou © goal.com - Unzué s Enriquem

1

Líbilo se

15.03. - Barcelona v posledních dnech dala svými výsledky zapomenout na jedno klíčové řešení, jež bude muset v příštích týdnech učinit. Ano, zápas s Paris SG a polemika s tím spojená, společně s porážkou v La Coruni, úplně odsunuly do pozadí volbu budoucího trenéra azulgranas.

Luis Enrique po výhře nad Sportingem Gijón 6:1 utnul veškeré debaty o tom, jestli bude pokračovat na lavičce prvního týmu Barcelony i v následující sezóně. Smlouva mu končí 30. června a rodák z Asturie se rozhodl ukončit své angažmá na Camp Nou.

Od té doby se mohutně spekuluje nad jeho nástupci. V posledních dnech díky hektickému sledu událostí sice toto téma ustoupilo lehce do pozadí, nicméně nyní ho španělští novináři opět vytáhli na titulní stránky.

A odkryli vcelku logickou, nicméně nečekanou alternativu na lavičku Barcelony. Dosavadního asistenta Enriqueho a bývalého brankáře klubu, 49letého Juana Carlose Unzuého.

Ten s Enriquem spolupracoval nejen v Barceloně od jeho nástupu do funkce (2014), ale také předchozí sezónu 2013-14 v Celtě Vigo.

„Není třeba hovořit o tom, že Luis Enrique by byl asi nejšťastnějším, kdyby jeho pravá ruka převzala tým, dokonce v kuloárech tvrdil, že pokud se Unzué stane prvním trenérem, určitě by si za spolupracovníka vybral jinou legendu z Cruyffovy éry Andoniho Goikoetxeu za asistenta,“ napsal dnešní Sport.

Unzué by tak zopakoval vzor z roku 2012, kdy mužstvo přebral po kouči Guardiolovi jeho asistent Tito Vilanova.

Vedení tuto opci zvažuje, protože Unzué má velmi dobrou pozici nejen v kabině, ale i v klubovém představenstvu. Nicméně v agendě klubu kolují další jména a mezi největší favority patří Valverde z Athleticu Bilbao, Sampaoli ze Sevilly a Koeman, jenž aktuálně vede Everton.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články