Zpět na » Primera Division » Ve Španělsku testovali na doping pouhých 57 fotbalistů

Primera Division - Ve Španělsku testovali na doping pouhých 57 fotbalistů

Ve Španělsku testovali na doping pouhých 57 fotbalistů © playgroundmag.net - Ve Španělsku se odebírá málo vzorků

0

Líbilo se

14.02. - Ve španělském fotbale bylo v probíhající sezoně provedeno pouhých 57 dopingových kontrol. Důvodem je nedostatečná opora v zákonech a také chybějící dohody se světovou federací FIFA a evropskou unií UEFA. V roce 2015 přitom bylo ve dvou nejvyšších soutěžích provedeno 889 testů.

"Nedostatek kontrol je alarmující. Vždyť jde o zemi s jednou z předních světových lig. Důvěře v čistý sport to moc nepomůže. Zejména v době, kdy jí potřebuje co nejvíc," citovala agentura AP prohlášení světové antidopingové agentury WADA.

Podle španělské antidopingové agentury je jedním z důvodů nedostatečná legislativa, která není v souladu s novými přísnějšími pravidly WADA. Španělský parlament však nemohl o nových zákonech jednat, protože teprve v říjnu se podařilo ukončit politickou krizi a zvolit novou vládu.

Španělská antidopingová agentura si také postěžovala na postoj FIFA a UEFA, které na rozdíl od vedení jiných sportů odmítly boj se zakázanými látkami zaštítit. "FIFA to vidí tak, že v její jurisdikci jsou pouze reprezentační týmy, zatímco UEFA to vidí tak, že její pravomoci se týkají jen jejích soutěží," uvedli Španělé v prohlášení.

Kam dál?

Jan Preisler / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Smajlík 2 feťácká žumpa

MUFC_RedArmy
Cornero - 14.02. Odpovědět

tak to jsou dobry komici..to i cesky amatersky sporty maj asi vic kontrol nez ve spanelsku..a to mluvim o sportech kde skoro nikdo nebere prachy ani nehraje o nic podstatnyho

Cornero
COKO - 14.02. Odpovědět

No jasně. Já od mala závodně plaval a měli jsme dopingové kontroly i na okresní urovni. O te krajské, republikové nebo mezinárodní ani nemluvím, to jsme povinně chodili.

COKO
Cornero - 15.02. Odpovědět

no tak plavani je aspon i v CR olympijskej profi sport ale takovej hokejbal nebo rugby to je v CR i na nejvyssi urovni sport kde vetsinou nic nedostavas jenom platis abys mohl hrat tak tam je komicky kdyz kluka vyhmatnou ze si dal speka a daj mu distanc

Cornero
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články