Zpět na » Primera Division » Finále španělského poháru už zná stadion, na němž se uskuteční

Primera Division - Finále španělského poháru už zná stadion, na němž se uskuteční

Finále španělského poháru už zná stadion, na němž se uskuteční © 20minutos.es - Neymar se španělským pohárem

1

Líbilo se

14.02. - Kolem určování stadionu, na němž se uskuteční finále španělského poháru Copa del Rey, byla tradičně hustá atmosféra. Nakonec se ale vedení svazu podařilo najít východisko a zápas mezi obhájcem trofeje z Barcelony a překvapivým finalistou z Alavésu už zná místo, kde se 27. května odehraje.

Do finále letošního ročníku Copa del Rey se probojoval obhájce trofeje FC Barcelona, který má ve své vitríně v klubové síni slávy již 28 exemplářů a úplný nováček - Deportivo Alavés. Nicméně problém s určováním stadionu, kde se uskuteční finálový zápas, který by měl být pokud možno na neutrálním kolbišti, byl stejný jako poslední roky pokaždé.

Barcelona navrhovala madridský San Bernabéu, který ale konkurenční Real zapůjčit nechtěl. Ve hře byl i San Mamés v Bilbau. Tam se ale uskuteční koncert Guns n´ Roses, tudíž mezi favority na pořádání utkání zůstal madridský Vicente Calderón.

Šéf svazu Villar nakonec přiklepl pořádání závěrečného duelu poháru právě stadionu na němž působí Atlético. Podle informací, které vyplynuly na povrch včera, to vlastně ani jinak dopadnout nemohlo, neboť byl s prezidentem Atlética Enriquem Cerezem dopředu dohodnutý.

„Předseda svazu Villar už dal v létě slovo Cerezovi, že se finále uskuteční na Calderónu. Jako forma rozlučky se stadionem, kde klub působil 50 let,“ napsal deník AS. Atlético se totiž od nové sezóny bude stěhovat na zcela nový moderní stánek Wanda Metropolitano.

Problém s určováním místa finálového duelu by měl být zažehnán po včerejším rozhodnutí, kdy byl oznámen pořadatel závěrečného zápasu Copa del Rey 2017-18. „Federace slíbila, že finále v roce 2018 bude pořádat Sevilla, tedy pokud bude pokračovat současné svazové vedení (neboť proběhnou volby), aby mohla předvést fanouškům úpravy, které na stadionu momentálně probíhají,“ dodal ještě španělský deník.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kadim - 14.02. Odpovědět

Upřímně se divim, že se to nehraje na Nou Campu. Myslel jsem, že se to tak dělá, že jeden z finalistů hraje to utkání doma, třeba jako loni.

Kadim

ty v tom vidíš problém? když s tím souhlasí i soupeř a navíc několik týmu s větší kapacitou odmítne. Proč by to mělo byt pro 30 tis lidí když je možnost 90 tis.?

Thiago_A
Kadim - 14.02. Odpovědět

Vidim v tom problém no. Konkrétně u Nou Campu vidim problém, protože nevim, jestli je to jen opticky (myslim, že ne jenom), ale to hřiště nemá standartní rozměry a ten stadion je natolik specifickej, že by to tak prostě bejt nemělo. A že s tim souhlasí soupeř, to je hezký, ale taková varianta by ani neměla připadat v úvahu.

Kadim
Kadim - 14.02. Odpovědět

A stejně jako v lize mistrů, by se měl prostě určit stadion na finále poháru a nazdar. To je pak jiná písnička...

Kadim

jo to tu říkáme všichni, určit stadion předem. Já taky bych nebral Nou Camp v úvahu jako první volbu,ale pokud by týmy s pořádnými stadiony odmítaly tak co. A máš pravdu že je trochu větší a barce by to hralo do karet. Ale jako takovou pátou či šestou volbu bych ji bral.. Smajlík 7 po SanB,Calderonu,Mestalle, Villamarin a San Mames, ostatní už nemají ani poloviční kapacitu co nou camp. Smajlík 1 Ale SM ja zbytečně daleko a SB odmítli..takže jsou jen 3 celkem dobré možnosti.

Thiago_A
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články