Zpět na » Primera Division » Barcelona nadělila Alavésu půltucet, Real uspěl na půdě Osasuny

Primera Division - Barcelona nadělila Alavésu půltucet, Real uspěl na půdě Osasuny

Barcelona nadělila Alavésu půltucet, Real uspěl na půdě Osasuny © twitter.com - Barcelona vyhrála v Alavésu 6:0

1

11.02. - REVIEW Barcelona v podvečer hladce přejela Deportivo Alavés. Na jeho stadionu mu uštědřila potupného kanára a na několik hodin se dokonce dostala do čela ligové tabulky. Jenže Real svůj zápas v Pamploně rovněž zvládl, nad Osasunou vyhrál 3:1 a v tabulce vede s jednobodovým náskokem a dvěma zápasy k dobru.

Deportivo Alavés 0:6 FC Barcelona

Góly: 37. a 67. Suárez, 40. Neymar, 59. Messi, 64. Alexis vlastní, 66. Rakitić

Alavés: Pacheco - Vigaray, Alexis, Laguardia, Theo - D. Torres, M. Llorente - Katai ((57. Ó. Romero), Krstičić ((46. Femenía), Sobrino - Santos.

Barcelona: Ter Stegen - Aleix Vidal, Umtiti (65. Alba), Mathieu, Digne - Rakitić, Busquets (65. Iniesta), A. Gomes (72. Roberto) - Messi, L. Suárez, Neymar

Velká převaha Barcelony charakterizovala první poločas utkání na stadionu Mendizorroza ve Vitorii. Domácí tým se většinou úporně bránil a Barcelona marně hledala skulinku v dobře zformované domácí obraně. Střelecké štěstí zkoušel marně ve 4. minutě Leo Messi, v patnácté pálil odražený balón těsně nad horní tyčku Aleix Vidal.

Velká příležitost otevřít skóre nicméně přišla ve 25. minutě paradoxně pro domácí. Barcelona rozehrávala rohový kop, ovšem přišla o míč a svoji rychlost předvedl Theo Hernández. Přeběhl celé hřiště až do vápna azulgranas, kde mu střelu zneškodnil výborným zákrokem Ter Stegen.

První gól zápasu nakonec dala Barcelona. Ve 37. minutě roztáhl hru do pravé strany Rakitić, Vidal okamžitě servíroval prudký centr před bránu a Suárez nezaváhal - 0:1.

Ještě větší radost na hostující straně panovala o pár minut později. Míč za obranu Suáreze srazil Pacheco pouze na hlavu uruguayského útočníka, který ho tak přehodil a opuštěný míč dopravil za brankovou čáru Neymar. Dal tak šestý gól v letošní ligové sezóně a z toho šestý na venkovních stadionech - 0:2.

Druhá půle začala neproměněnou šancí domácího Santose, který ve skvělé šanci přestřelil branku Barcelony a pak už se sypal ze strany azulgranas jeden gól za druhým. Postupně se do sítě nešťastného Pacheca trefili Lionel Messi, Ivan Rakitić, podruhé Luis Suárez a do branky se odrazil i jeden míč od nohy bránícího Alexise.

V závěrečné desetiminutovce se snažil Suárez završit hattrick, nicméně jeho lob přes brankáře Pacheca nebyl úplně přesný. Utkání nakonec ještě přineslo nepříjemně vypadající zranění kotníku Aleixe Vidala, jenž musel být odnesen na nosítkách a Barcelona dohrávala utkání v deseti lidech.

Osasuna 1:3 Real Madrid

Góly: 33. Sergio León - 24. C. Ronaldo, 62. Isco, 90+3. L. Vázquez

První sebral na stadionu El Sadar odvahu k zakončení v 5. minutě Karim Benzema, jenž opět dostal přednost v základní sestavě před Moratou, nicméně odražený balón po rohovém kopu napálil mimo tři tyče.

Netrvalo dlouho a předvedli se také domácí hráči. Po pravé straně zatáhl akci Jaime Romero, přihrál na malém vápně stojícímu Rivierovi, který se snažil u tyče dostat patičkou míč za Navase, ten byl ale pozorný.

Hodně tvrdou střelou se v 17. minutě blýskl záložník Osasuny Fausto Tienza, každopádně Keylora Navase nepřekvapil.

Ve 24. minutě šel Real Madrid do vedení. Benzema našel kolmicí nabíhajícího Cristiana Ronalda, jenž procpal míč mezi nohama italského gólmana Siriga, jehož přivedla Osasuna na hostování v lednovém přestupním termínu ze Sevilly.

Bílému baletu ale jednogólový náskok vydržel jen necelých deset minut. Sergio León totiž skvěle nasprintoval na balón za obranu z hloubi pole, zjevil se sám před Navasem, jehož zkušeně a chladnokrevně přeloboval - 1:1.

Zpět si mohli Los Blancos vzít vedení o dvě minuty později. Cristiano Ronaldo našel v ideální pozici Benzemu, který měl před sebou prázdnou bránu a natažené ruce Siriga. Bohužel ale trefil jenom je a stav se neměnil.

Druhou půli začali šancí domácí, střelec prvního gólu Sergio León se pokoušel obstřelit Navase, ten ale konečky prstů změnil směr dráhy letu míče na roh.

Po hodině hry se dostal madridský klub podruhé v utkání do vedení, které ale už nepustil. Karim benzema se zkoušel probíjet co nejblíže brance, cestu mu zkřížili domácí beci, volný míč ale sebral Isco a na zadní tyč pokořil Siriga - 1:2.

V 74. minutě si Cristiano Ronaldo perfektně zpracoval dlouhý míč a vnějškem nohy se ho snažil posunout za domácího brankáře, leč ten stačil ještě zasáhnout.

Aktivní domácí hráč Sergio León nevzdával naději na vyrovnání a pořádně tvrdou střelou opět vystrašil Navase, který ji musel likvidovat nadvakrát. Nakonec ale Real svoje vedení ještě pojistil. Lucas Vázquez nejprve v pádu, tísněn Oierem, překopl prázdnou bránu, nicméně v závěrečných vteřinách Siriga přeci jen překonal.