Zpět na » Primera Division » Barcelona nadělila Realu Sociedad bůra a je v semifinále poháru

Primera Division - Barcelona nadělila Realu Sociedad bůra a je v semifinále poháru

Barcelona nadělila Realu Sociedad bůra a je v semifinále poháru © as.com - Denis Suárez dal dva góly

2

26.01. - REVIEW Po čtyřech víkendových gólech v Eibaru se Barca svým fanouškům představila ještě v lepším světle a v odvetě čtvrtfinále španělského poháru uštědřila Realu Sociedad branek hned pět. Dvakrát se trefil Denis Suárez, po gólu pak přidali Messi z penalty, Luis Suárez a Arda Turan. Po výhře 1:0 z prvního zápasu jednoznačně postupuje do semifinále soutěže.

FC Barcelona 5:2 Real Sociedad

Góly: 17. a 82. Denis, 55. Messi z penalty, 63. L. Suárez, 80. Arda - 62. Juanmi, 73. Willian José

FC Barcelona: Cillessen - S. Roberto (46. Aleix Vidal), Piqué, Umtiti, Alba - Mascherano (66. Rakitić), Denis, André Gomes - Messi, Suárez, Neymar (75. Arda Turan)

Real Sociedad: Rulli - Elustondo (75. Oriozola), I. Martínez, Navas, Yuri - Illarramendi, X. Prieto (57. Canales), Zurutuza - Vela (57. Juanmi), Willian José, Oyarzabal

Mnoho fotbalu úvodních 45 minut odvetného zápasu čtvrtfinále Copa del Rey mezi Barcelonou a Realem Sociedad nepřineslo. V podstatě z první velké šance šli azulgranas do vedení. Celou akci ovšem zahájila polemická situace, kdy Umtiti obral Xabiho Prieta o míč, dle mínění hostujícího týmu, nedovoleným zákrokem.

Pak ale míč rychle putoval na Messiho, od něj k Suárezovi, který posunul na Denise, jenž střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre utkání - 1:0. Mladý fotbalista se trefil ve druhém utkání po sobě, což se mu nepodařilo od dob svého působení v béčku Barcelony.

Pak se po rohovém kopu ocitl v příležitosti hostující Navas, jeho hlavička ovšem mířila vedle a o chvíli později Willian José střílel nad. Brankáři obou týmu opravdu moc práce neměli.

Druhá půle ale byla úplně o něčem jiném. Hned v 54. minutě se totiž do vyložené příležitosti dostal po nezdařené zblokované střele Vely Willian José, ale gólman Cillessen mu zkazil radost. Hned z protiútoku se ale udála důležitá akce na druhé straně hřiště.

Neymar pronikl do šestnáctky, kde ho zfauloval Inigo Martínez a kopala se penalta. K její exekuci se postavil Messi a byť jeho krajan v brance Realu Sociedad Rulli vystihl směrem, La Pulga umístil míč přesně a zvýšil vedení na 2:0.

V 59. minutě měl blízko ke snížení Oyarzábal, který se v letu marně natahoval na pěkný centr Williana Josého. Úspěšný byl až o tři minuty později střídající Juanmi. Naběhl si na delší pas z hloubi pole od Martíneze a dokonale přeloboval brankáře Barcelony - 2:1.

Ovšem zase neuběhla ani minuta a azulgranas vedli opět o dvě branky. Messi ideálně našel Luise Suáreze a ten si dokázal před Rullim poradit - 3:1.

V 73. minutě se zaskvěl Willian José. Nejlepší střelec hostí v letošní sezóně zatloukl do sítě ideální centr z pravé strany od Elustonda a dodal zápasu grády. Jenže Barcelona žádné drama nedovolila a v rozmezí dvou minut rozhodla o konečném výsledku. Nejprve v 80. minutě Messi rozehrál míč do strany na Vidala, který stříleným pasem podél brankové čáry našel nohu dorážejícího Ardy, aby vzápětí opět Messi vyslal do sóla Denise, který udělal blafák Rullimu a druhým gólem v zápase podtrhl účet. Nic na skóre nezměnila ani střela Juanmiho těsně vedle.