Zpět na » Primera Division » Messiho další parádní kousek poslal Barcelonu do čtvrtfinále poháru

Primera Division - Messiho další parádní kousek poslal Barcelonu do čtvrtfinále poháru

Messiho další parádní kousek poslal Barcelonu do čtvrtfinále poháru © sport.es - Barcelona porazila Athletic 3:1

1

11.01. - REVIEW Barcelona dokázala poprvé v letošním roce vyhrát. Nad Athleticem Bilbao zvítězila 3:1 a tímto výsledkem dokázala smazat jednobrankové manko z duelu hraného před týdnem na San Mamés. Gólově se prosadila kompletní MSN. Za zmínku stojí další gól Messiho z přímého kopu.

FC Barcelona 3:1 Athletic Bilbao

Góly: 36. Suárez, 48. Neymar z penalty, 78. Messi - 51. Saborit

FC Barcelona: Cillessen - S. Roberto, Piqué, Umtiti, Alba - Busquets, Rafinha (80. Rakitić), Iniesta (89. Arda) - Messi, Suárez, Neymar (87. Denis)

Athletic: Iraizoz - Bóveda, Etxeita (30. Elustondo), Laporte, Balenziaga - Beňat, San José - Williams, Eraso, Saborit (79. Susaeta) - Sabin Merino (46. Aduriz)

Odvetný zápas osmifinále Copa del Rey příliš vzruchu zpočátku nepřinesl. Důkazem je i skutečnost, že první střelu vyslal až ve 32. minutě z přímého kopu Lionel Messi. Tentokrát se ale na rozdíl od prvního zápasu mezi tři tyče netrefil a jeho rána šla nad.

Ještě předtím, se ve 26. minutě rýsovala výborná šance pro Barcelonu. Iniesta kolmicí vysunul vpřed Neymara, ten předložil volnému Suárezovi, který zakončil. Ovšem ještě předtím mylně odmával asistent rozhodčího ofsajdové postavení brazilského forvarda.

Do vedení se Barcelona dostala ve 36. minutě. Messi vybojoval na útočné polovině Athleticu míč, rychle ho poslal na Neymara, který centrem našel Suáreze. Kanonýr jeho kvalit pak utěšenou ránou do protilehlého rohu branky posunul azulgranas do vedení - 1:0.

Za zmínku v úvodní části stojí ještě další pokus Messiho ze standardní situace, ovšem dopadl stejně jako ten předchozí - střelou nad.

Druhý poločas měl ale mnohem větší náboj. Barcelona dokonce nedlouho po jeho začátku zvýšila svoje vedení. Zasloužil se o to Neymar, kterého při průniku do šestnáctky fauloval Bóveda. K nařízenému pokutovému kopu se postavil právě Brazilec a přesnou trefou přerušil svoji černou šňůru trvající dva a půl měsíce, během níž nedal gól.

Jenže radost domácího týmu netrvala moc dlouho, protože centr z pravé strany našel přesně hlavu Saborita, který snížil na 2:1. Tento stav by znamenal prodloužení a do toho se Barceloně evidentně moc nechtělo, neboť ještě víc zvýšila úsilí, z čehož pramenily i šance.

Například Messi servíroval před opuštěnou bránu Suárezovi, ale obrana Athleticu na poslední chvíli odvrátila nebezpečí. Pak se ve výborné šanci zjevil ve vápně Alba, ale střelu poslal jen ke klečícímu Iraizozovi.

Úspěšný byl až Leo Messi. V 78. minutě a jak jinak z přímého kopu. Tentokrát svůj pokus neposlal na pravou ruku brankáře Iraizoze, jako obvykle, ale na druhou, s čímž gólman moc nepočítal a Barcelona vedla 3:1.

Blízko další trefy byl chvíli na to Neymar, ale z těsné blízkosti netrefil bránu. V nastaveném čase ještě Denis střílel mimo.