Zpět na » Primera Division » Barceloně nový rok nesvědčí. Ve Villarrealu Messi z přímého kopu zachraňoval alespoň bod

Primera Division - Barceloně nový rok nesvědčí. Ve Villarrealu Messi z přímého kopu zachraňoval alespoň bod

Barceloně nový rok nesvědčí. Ve Villarrealu Messi z přímého kopu zachraňoval alespoň bod © as.com - Andrés Iniesta v souboji s Brunem

1

08.01. - REVIEW Mizerně vstoupila Barcelona do nového roku 2017. Po čtvrteční pohárové porážce v Bilbau nezvládla ani ligový duel ve Villarrealu, když remizovala 1:1. Domácí dostal do vedení Sansone, v poslední minutě z přímého kopu vyrovnal Messi. V tabulce tak Barca spadla na třetí příčku, na první Real Madrid ztrácí již pět bodů, navíc má o zápas víc než největší soupeř v boji o titul.

Villarreal 1:1 FC Barcelona

Góly: 50. Sansone - 90. Messi

ČK: 90+4. Costa

Villarreal: Asenjo - Mario, Musacchio (87. Álvaro G.), V. Ruiz, Costa - Trigueros, Bruno, Dos Santos, Soriano (83. Rodrigo) - Sansone, Pato (76. Castillejo).

FC Barcelona: Ter Stegen - Sergi Roberto, Piqué, Mascherano, Digne (71. Arda) - André Gomes (68. Denis Suárez), Busquets, Iniesta - Messi, Luis Suárez, Neymar

Barcelona v prvním poločase jednoznačně ovládla trávník stadionu ve Villarrealu, který byl nově přejmenován na Estadio Ceramica. Na první pořádnou šanci Katalánci ani dlouho nečekali. V 8. minutě Messi obloučkem vyslal na zteč Neymara, který už ale neměl na střelu dostatek klidu a Asenja nepřekonal.

Do dvou dobrých šancí se ale přes dominanci Barçy dostal i domácí tým. Pokaždé zakončoval Dos Santos, bývalý hráč Barcelony. Nejprve mu poslal pěknou přihrávku Costa, jíž napálil nad bránu a chvíli nato ho vyzval Pato, ale střelu stačil ještě zblokovat Digne.

Slušnou příležitost měl také Sansone, ale v brejku nepřekonal Ter Stegena.

Pak už se ale spíš obávali domácí fanoušci. Nebezpečná byla táhlá střela Neymara z 24. minuty, Brazilec se v nadějné situaci objevil i o deset minut později, ale přihrávku Suáreze nedokázal využít.

Těsně před poločasem střílel hlavou po rohovém kopu Messi a Asenjo musel vyrazit na další roh, pěknou ránou, ovšem jen do středu brány, se prezentoval po pobídce od Digneho Luis Suárez.

Druhý poločas ale začal pro Barcelonu velkým šokem. Digne v 50. minutě na polovině soupeře zaváhal s rozehrávkou, Pato podnikl rychlý brejk, v pravou chvíli posunul na Sansoneho a ten střelou na vzdálenější tyč pokořil Ter Stegena - 1:0.

Brzy poté mohl vyrovnat Neymar. Messi rozehrál trestný kop rychle nakrátko a brazilský útočník s míčem pronikl až do vápna, ovšem střelu pokazil.

Poté, co časomíra ukrojila 70 minut hry, se v rychlém sledu stalo hned několik událostí. Nejprve Mascherano střílel hlavou nad, pak se Barcelona oprávněně dožadovala penalty po ruce Bruna ve vápně. Pár sekund nato Messi trefil tyčku a vzápětí ušetřil na druhé straně rozhodčí od pokutového kopu také Barcelonu, když míč z kopačky Sansoneho ztlumil paží Mascherano.

Když už se zdálo, že Barcelona vyjde ve Villarrealu naprázdno, postavil se k exekuci přímého kopu Lionel Messi a stejně jako ve čtvrtek v Bilbau nedal ani tentokrát brankáři šanci. I tak je ale nerozhodný výsledek pro azulgranas ztrátou v boji o titul.

Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.