Zpět na » Primera Division » Váhavý vstup Barcelony do nového roku, v Bilbau prohrála 1:2

Primera Division - Váhavý vstup Barcelony do nového roku, v Bilbau prohrála 1:2

Váhavý vstup Barcelony do nového roku, v Bilbau prohrála 1:2 © as.com - Barcelona prohrála v Bilbau 1:2

0

05.01. - REVIEW Nepříliš úspěsně začal nový rok pro obhájce španělského poháru Barcelonu. V úvodním zápase osmifinále prohrála na stadionu San Mamés s Athleticem Bilbao 1:2. Dvougólový náskok domácího týmu z prvního poločasu dokázal už ve druhé části Leo Messi jen snížit. Odveta se hraje příští středu.

Athletic Bilbao 2:1 FC Barcelona

Góly: 25. Aduriz, 28. Williams - 52. Messi

ČK: 74. Raúl García, 81. Iturraspe

Athletic: Iraizoz - Bóveda, Laporte, Etxeita, Balenziaga - San José, Iturraspe - I. Williams (83. Elustondo), R. García, Saborit (68. Muniain) - Aduriz (78. Eraso)

Barcelona: Ter Stegen - S. Roberto, Piqué, Umtiti (88. Alcácer), Alba - Busquets, Rakitić (71. Gomes), Iniesta - Messi, Suárez, Neymar

Úvodní osmifinále Copa del Rey začalo převahou barcelonského klubu, nicméně platonickou, bez výraznějších akcí. Branka Iraizoze byla v ohrožení snad jen ve 12. minutě, kde měl ale po centru Alby hodně vychýlená mířidla Messi. Argentinský fotbalista pak chvíli nato servíroval balón přesně na hlavu Piquého, ale stoper azulgranas rovněž nedokázal nasměrovat míč mezi tři tyče.

To Athletic byl před brankou Ter Stegena mnohem produktivnější. Ve 25. minutě totiž Aduriz zachytil pokus o kolmou rozehrávku Iniesty, roztáhl hru do strany na Raúla Garcíu, který mu míč vrátil přesně na hlavu a německý brankář v brance hostů neměl šanci - 1:0.

Z šoku se Barcelona nestačila ani oklepat a dostala úder druhý. Po autovém vhazování na vlastní polovině ztratili azulgranas balón, ten rychle putoval od Iturraspeho přes Adurize k Williamsovi, který nekompromisně zakončil a navýšil vedení domácích.

Katalánci totálně vypadli z role a Athletic převzal dominanci nad zápasem. Pak se ale utkání začalo přiostřovat a začaly planout emoce. Blízko ke snížení byl těsně před pauzou Neymar, ale Iraizoz mu pokus do horní části brány vystihl. Vzruch pak přineslo ještě marné dožadování Neymara o odpískání penalty.

Druhá půle začala pro Barcelonu velice nadějně. V 52. minutě se totiž k rozehrání trestného kopu postavil Messi a jeho střela zaskočila Iraizoze, který se jí snažil vyhodit z brány, ale v okamžiku, kdy už míč přešel za brankovou čáru - 1:2.

Jenže na další šanci si azulgranas počkali až do 65. minuty, kdy se Iraizoz nádherně natáhl na střelu Neymara a poslal ji na roh.

Klíčový okamžik nastal v 74. minutě, kdy musel předčasně do kabin kvůli druhé žluté kartě Raúl García. Blízko k využití přesilovky měl Messi v 79. minutě, kdy se ve vápně snažil najít nejvhodnější pozici ke střele tak dlouho, až mu San José míč ukopl.

Nedlouho poté dostal červenou kartu také Iturraspe a Barcelona měla výhodu dvou mužů v poli. A ačkoliv sevřela protivníka do kleští nic kloudného nevymyslela. V 85. šel sice do brejku Suárez, ale pokusu o lob dal malou razanci a v posledních sekundách zápasu Messi orazítkoval jen tyč.