Zpět na » Primera Division » Real si bez potíží poradil se Sevillou, dva góly dal James

Primera Division - Real si bez potíží poradil se Sevillou, dva góly dal James

Real si bez potíží poradil se Sevillou, dva góly dal James © as.com - James Rodríguez

1

04.01. - REVIEW Real Madrid vstoupil do osmifinálového kola domácího poháru Copa del Rey i bez Cristiana Ronalda jistým krokem. Na domácím stadionu San Bernabéu porazil finalistu posledního ročníku Sevillu hladce 3:0. Dvěma góly se na výhře podílel James Rodríguez, na střelecké listině ho doplnil Varane.

Real Madrid 3:0 Sevilla FC

Góly: 11. a 44. z penalty James, 30. Varane

Real Madrid: Casilla - Carvajal, Nacho, varane, Marcelo - Modrić, Casemiro, Kroos - James (79. Danilo), Morata (83. Mariano), Asensio (67. Isco)

Sevilla: Rico - Mariano, Rami, Mercado, Escudero - N´Zonzi, Iborra (59. Kranevitter) - Nasri, Ganso (46. Sarabia), Vitolo - Correa (82. Ben Yedder)

Sevilla sice měla v plánu hrát na San Bernabéu odvážně a držet míč, ovšem tento záměr ji držel jen pár úvodních minut, kdy se například snažil Correa obstřelit Casillu. Pak už se Real, i bez Cristiana Ronalda, natrvalo zmocnil míče a hned z první vážnější akce šel do vedení.

Rami riskantně rozehrál od svého vápna na N´Zonziho, ovšem úmysl vystihl Casemiro, míč převzal James a pěknou střelou k tyči otevřel skóre osmifinálového dvojzápasu - 1:0.

Další parádu přidal v 15. minutě Luka Modrić, kterému ze strany nabil Carvajal a chorvatský útočník se do střely krásně položil a vystřihl nůžky, které jen těsně minuly bránu.

Ve 29. minutě se pořádně z voleje opřel do letícího míče Marcelo, Rico reflexivně vyrazil na roh a po jeho rozehrání vyskočil nejvýše Varane a zvýšil na rozdíl dvou branek.

Hned vzápětí mohl ještě skórovat Morata, ve vápně si hledal ideální pozici ke střele, ale jeho střelu brankář Sevilly vystihl.

Dvě výborné příležitosti měla v rychlém sledu i Sevilla. Nejprve Correa v souboji jeden na jednoho nevyzrál na Casillu a odražený balón nedokázal do prázdné brány nasměrovat Iborra. Ve 41. minutě si pak Casilla zopakoval situaci tváří v tvář, tentokrát na něj běžel z úhlu Vitolo, ale hráč Sevilly opět neuspěl.

Do kabiny šel Real přeci jen s tříbrankovým náskokem. Modriće ve vápně srazil Mariano a z pokutového kopu vstřelil James druhý gól zápasu - 3:0.

Ve druhé půli znatelně tempo upadlo, zejména ze strany domácího týmu. Real přenechal iniciativu Seville, ovšem rozhodně za této situace nijak netrpěl. Snažil se vyrážet k rychlým brejkům, ovšem bez většího úspěchu.

Šancí bylo pomálu, před bránami na obou stranách byl vzruch spíše po individuálních střeleckých pokusech. Marcelo mířil nad, Kroos jen do náruče Rica, v dresu Sevilly hned po začátku druhé části Correa těsně vedle tyčky, stejně jako v 76. minutě po rohu Escudero.

Těsně před koncem se ještě průnikem po pravém křídle snažil prosadit střídající Danilo, ale jeho střelu pokryl brankář Sergio Rico.

Další středeční výsledky Copa del Rey:

Alcorcón - Córdoba 0:0
Real Sociedad - Villarreal 3:1 (18. Willian José, 33. Vela, 74. Oyarzabal - 77. Trigueros)