Zpět na » Primera Division » Barcelona tlačí na Enriqueho

Primera Division - Barcelona tlačí na Enriqueho

Barcelona tlačí na Enriqueho © thesun.co.uk - Luis Enrique

0

Líbilo se

28.12. - Barcelonu již třetím rokem vede z trenérské lavičky Luis Enrique. Smlouva mu ale končí k příštímu červnu a zatím není jisté, jestli kontrakt prodlouží. Sám nikam nespěchá, stejně tak ani vedení klubu. Ovšem jen na první pohled. Na trenéra totiž údajně tlačí, aby se rozhodl co nejdříve.

Vedení Barcelony, konkrétně sportovní ředitel Robert Fernández, už pomalu plánuje posily pro sezónu 2017-18. Mezi první vybrané hráče by měl patřit pravý obránce Valencie Joao Cancelo, za nějž údajně Barcelona zaplatí 30 milionů eur.

Ovšem k tomu, aby se mohlo naplno rozjet plánování nového ročníku je také potřeba vědět, kdo tento projekt povede z pozice hlavního trenéra. Tomu současnému, Luisi Enriquemu, totiž končí smlouva 30. června 2017 a zatím se k jejímu prodloužení vyjadřoval spíš zdrženlivě.

Nikam nespěchá a stejný postoj zastává také prezident klubu Josep María Bartomeu. „V tuto chvíli je čas...ten ale běží velice rychle a klub jakým je FC Barcelona, ať stojí za trenérem sebevíc, ať ho respektuje jak to jen jde, nemůže čekat do konce sezóny na to, jestli Enrique povede mužstvo i nadále,“ píše dnešní Sport.

Barcelona musí být ale připravena na jakoukoliv variantu. Musí si krýt záda. Proto by Enriqueho nemělo urazit, že vedení začne od určitého data jednat i s jinými trenéry. Stejné právo má Enrique prodloužit smlouvu jako se Barcelona chystat na jeho eventuální konec.

Řešení je někde uprostřed. „S Enriquem začneme jednat v dubnu nebo květnu,“ uvedl prezident.

Nicméně nedávná prohlášení Enriqueho vyvolala jisté pochybnosti. „Moje budoucnost? Nevím. Nepochybuji, že jsem v nejlepším klubu a mám nejlepší mužstvo s nejlepšími hráči, jsem doma, s rodinou, vyhrávám trofeje, moc si všechno užívám. Ale také je tu druhá stránka této profese, která je tvrdá, není pro mě jednoduchá, která má svoji negativní část a jíž musím zvážit s výhledem do dalších let. V každém případě plánuji svoji nejbližší budoucnost v klubu.“

„Jenže jedna věc se říká směrem ven (netlačit na trenéra) a jiná se děje uvnitř klubu. Jednoznačné je, že Barcelona určitě nebude na rozhodnutí trenéra čekat až do května. To je příliš pozdě. A také nedává smysl, aby klub uzavíral nové smlouvy S hráči a přitom nevěděl, jestli bude moci počítat se stávajícím trenérem,“ míní redaktoři tohoto deníku.

„Představou je, že si obě strany na začátku dubna sednou a učiní rozhodnutí. Nyní nastávají tři důležité měsíce, protože mohou mít vliv na konečném verdiktu. Není stejné dělat rozhodnutí ve chvíli, kdy bude šance na zopakování treble anebo ve okamžiku, kdy šance na tituly bude značně vzdálena.“

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články