Zpět na » Primera Division » Enrique: Spal jsem úplně klidně a kritiky stejně neumlčíme

Primera Division - Enrique: Spal jsem úplně klidně a kritiky stejně neumlčíme

Enrique: Spal jsem úplně klidně a kritiky stejně neumlčíme © as.com - Luis Enrique

0

Líbilo se

03.12. - Hodina H se blíží. Už ve čtvrt na pět se rozehraje další díl nekonečného seriálu s názvem El Clásico. Ačkoiv pro trenéra Barcelony tento zápas zcela jistě představuje velké vypětí, při tiskové konferenci na sobě nedal nic znát a působil naopak dojmem naprosto klidným.

Trenér Barcelony Luis Enrique se pokusil přítomným novinářům zanalyzovat dnešního soupeře. „Čeká nás stejný Real jako vždycky od doby, co ho trénuje Zidane. Velmi dobře organizovaný v obraně, který nepotřebuje balón, aby si vytvářel nebezpečné situace, jenž se snaží o rychlé přechody. Mají elitní hráče světové velikosti a pro nás je to speciální utkání. Potřebujeme předvést naši nejlepší verzi. Budeme se snažit o kontrolu celého zápasu.“

„Nemyslím si, že by se někdo odvážil tvrdit, že je to rozhodující zápas. Pokud by Real vyhrál, odskočil by na devět bodů, ale není to pořád rozhodující. Samozřejmě při pohledu na tabulku je evidentní, že Barça potřebuje doma vyhrát,“ odmítl Enrique považovat v případě prohry situaci týmu za beznadějnou, co se týče vyhlídek na ligový titul.

Enrique potvrdil, že pro El Clásico bude moci počítat s hráči, které trápily zdravotní problémy. „Jsou v normálním procesu hráčů, které opustily problémy. Jsou k dispozici, abychom se mohli rozhodnout,“ uvedl na adresu Piquého a Alby. Jestli ale postaví od začátku Andrese Iniestu neprozradil.

„Nejdůležitější ze všeho je to, že se nám vrací hráči a možnosti, které tím nabídne mužstvu. Je to náš kapitán. Vyhodnotíme všechny možnosti. Je jedním z nositelů našeho herního stylu, ale ten se nezmění jen kvůli jednomu hráči. Tohle je kolektivní sport. Jeho návrat je dobrou zprávou po všech stránkách.“

„Je důležité porazit přímého konkurenta v boji o titul. Ale myslet na to, že tím umlčíme kritické hlasy? Tak to určitě ne. Občas je kritika potřebná.“

„Spal jsem úplně klidně. Už jsem zažil mnoho zápasů proti Realu Madrid. Pokud by trenér neovládl svoje pocity, pak to nemůže chtít ani po svých hráčích,“ dodal ještě Enrique.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
- 03.12. Odpovědět

Jako sorry, ale ten poslední půl rok působí hrozně odevzdaně. Nejenže neumí zareagovat na vývoj zápasu adekvátním střídáním, ale každý zápas mu je už celkem u zádele. Pokud Real vyhraje, tak 9 bodů je celkem už průser, Lucho. Nehledě na to, že by to na psychice moc nepřidalo. Má nejlepší kádr za poslední léta a z těch hráčů nedokáže nic vymáčknout. Je to děs.

Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články