Zpět na » Primera Division » Čest bude hájit už jen Valencia

Primera Division - Čest bude hájit už jen Valencia

0

08.03. - Tento týden se zatím pro španělské kluby v evropských pohárech nevyvíjí nijak přízivě. V úterý musela Ligu mistrů opustit Barcelona, obhájce posledního triumfu, včera madridský Real. Jediný, kdo hájí čest Ĺ panělska v nejprestižnější soutěži na kontinentu je Valencia.

Ta paradoxně nevyhrála ani jednou, ale díky dvou gólům vstřeleným na San Siru se může radovat. V odvetě na domácí půdě se jí podařilo uhlídat nebezpečné hráče soupeře, zejména Zlatana Ibrahimoviče. Podle španělského tisku se dařilo v obranné činnosti zejména Robertu Ayalovi, který v létě klub opouští. Utkání však skončilo nepěknou bitkou, ve které byli hlavní aktéři hostující Burdisso a domácí Marchena. Do všeho se ale přimotal náhradník Navarro a hráče Interu udeřil pěstí.

Barcelona první poločas na Anfield Road promrhala a poměr střel byl děsivý 10:1, z toho Reds nastřelili dvakrát břevno, jednou po velké chybě brankáře Valdese, a jednou skoro na brankové čáře zachraňoval od gólu Puyol. Ve druhém poločase se Barca trochu zvedla i Ronaldinho trefil brankovou konstrukci, ale dva kýžené góly ji nebylo dopřáno vstřelit. Jedinou trefou se prezentoval Islanďan Gudjohnsen po pěkné kolmici Xaviho, který překonal ofsajd systém domácích.

Real Madrid přišel o hubený náskok z prvního duelu hned po deseti sekundách toho odvetného. Roberto Carlos ztratil na své půli míč a pak už se jen Blancos dívali na pohromu. Ve druhé půli jeještě po rohu dorazili domácí druhým gólem. Van Nistelrooy vykřesal po faulu na Robinha z penalty naději, která podle trenéra Hitzfelda neměla být a pak Ramos dokonce vyrovnal, ovšem po předchozím hraní rukou, Bílý balet však nakonec přeci jen soutěž opouští. Pedja MIjatovič po utkání na Canal Plus oznámil: "Trenér Capello v tuto chvíli zůstává ve funkci a bude tam i pro zápas s Barcelonou. Potése uvidí. Vždycky to záleží na výsledcích. Byla to pro nás tvrdá rána, nepočítali jsme s tímto výsledkem. nyní nás čeká Barcelona a potom se udělají analýzy a závěry. Klíčový byl gól, který jsme soupeři darovali po jedenácti sekundách, to se v Lize mistrů nesmí stávat, " ukončil Mijatovič.