Zpět na » Primera Division » Kterého veterána si vybere Barcelona?

Primera Division - Kterého veterána si vybere Barcelona?

Kterého veterána si vybere Barcelona? © FotbalPortal.cz - Srna nebo Lichsteiner?

3

Líbilo se

15.11. - Aleix Vidal moc štěstí v Barceloně neudělal a podle nejnovějších informací se zdá, že ani neudělá. Plánován je jeho odchod z klubu již v zimním přestupním termínu a azulgranas proto hledají hráče, který by ho na pravém kraji obrany zastoupil. Svůj zrak management culés upřel na dva „veterány“.

Splnil se mu sen, vrátil se do Barçy, za níž už nastupoval v mládežnických kategoriích, jenže z tohoto mámení se brzy probral do tvrdé reality. Po svém přestupu ze Sevilly nejprve nesměl Aleix Vidal kvůli trestu od FIFA půl roku hrát a pak se nedokázal vetřít do přízně kouče Luise Enriqueho.

Ten ho zejména v letošní sezóně naprosto ignoroval, překvapením byl spíš okamžik, kdy se v zápasové nominaci objevil. Proto není divu, že se s ním do budoucna nepočítá a jeho kariéra se bude odvíjet jinde než na Camp Nou.

Za něj ale klub musí přivést náhradu, aby Sergi Roberto, přeučený záložník, nebyl na všechno sám. Dříve zvažovaný Joao Cancelo, mladý a nadějný bek Valencie, je pro klub minimálně teď, v zimě, nedostupný. Podle informací z dnešního deníku Mundo Deportivo jsou aktuálně hlavními kandidáty dva hráči, řekněme ve fotbalově pokročilém věku.

Prvním z nich je Chorvat Darijo Srna, 34letý zadák, který působí neuvěřitelných 13 let v ukrajinském Šachtaru Doněck. Jeho příchod by nestál Barcelonu příliš velké peníze, protože mu v roce 2017 končí smlouva.

Další alternativou, o dva roky mladší, by mohl být Švýcar Stephan Lichsteiner, který prohrál boj o místo v sestavě Juventusu paradoxně s exbarcelonským Dani Alvesem, který do Turína přestoupil v létě. Tomu, stejně jako Srnovi, v létě mu končí kontrakt. Tím pádem by za něj ani Stará dáma nemohla požadovat bůhvíjaký majlant.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, mundodeportivo.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Baty - 15.11. Odpovědět

To at tam zapracuji nekoho z juniorky...

Baty
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články