Zpět na » Primera Division » Andrade, alternativa za Milita

Primera Division - Andrade, alternativa za Milita

0

Líbilo se

28.03. - Barca naznačila, že záložní variantou pro posílení stoperského postu, pokud by nevyšel přestup Gabyho Milita ze Zaragozy, by mohl být obránce Deportiva La Coruňa, Portugalec Jorge Andrade. Cena za tohoto hráče by se měla pohybovat kolem 12 milionů eur.

Barcelona již navázala kontakty s manažerem hráče, Jorge Mendesem a rovněž se samotným klubem. Zatím je vše ve fázi vývinu, ale určitě to neznamená, že by celá operace neměla reálné základy. Jorge Andrade se líbí především sportovnímu řediteli katalánského klubu Txiki Begiristainovi. Je rychlý, zkušený, nechybí mu vůdčí schopnosti (dělá kapitána v portugalské reprezentaci).

Barca již zvažovala jeho angažování minulou sezonu, Andrade se však zranil, právě na Nou Campu (bylo to 4.března) a musel podstoupit operaci. Zájem Barcy se poté přesměroval na Liliana Thurama. Po pěti letech odehraných v Deportivu a konstatování, že se dobře zotavil ze zranění má Andrade touhu začít nový fotbalový život, v tomto okamžiku ho i vedení Deportiva vidí jako vhodnou investici a možnost prodat ho. I samotný boss Deportiva Lendoiro dobře ví, že s prodejem by neměl příliš otálet. Příští rok Portugalec oslaví třicítku jeho smlouva vyprší v létě 2009, takže by mu Lendoiro stejně musel nabídnout novou smlouvu, aby o něj nepřišel. Dostane-li za něj 12 milionů, bude to stejná částka za jakou ho kupoval z Porta.

Kromě Barcy se o Andradeho z Primera Division zajímají ještě Real a Valencia. Valencia však na tento post získala Alexise z Getafe, takže zřejmě odpadla ze souboje, Real by s Andradem rád vyztužil svoji veteránskou obranu, navíc by mohl počítat s dobrými vztahy, které má s Deportivem po obchodu Arbeoly, jehož získal Liverpool a na němž participovaly oba kluby a rozdělily si 4 miliony eur. Nicméně Lendoiro je nesmlouvavý vyjednavač a dobré vztahy půjdou stranou, jen aby získal co nejvíc peněz. Navíc zájemci jsou i ze zahraničí.

Minulé léto to byl Luis Suarez z Interu Milán, který několikrát s hráčem mluvil. Dále také londýnská Chelsea. Jestli Jose Mourinho bude v Chelsea pokračovat, krajan Andrade by mu pasoval do jeho plánů pro příští sezonu. Barca má v této honičce malinkatou výhodu, hráč by rád zůstal v La Lize, Barcelonu zná velmi dobře, je to místo, kde byl operován a navíc má v týmu kamaráda Deca.

/ sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články