Zpět na » Primera Division » Hleb: Svého přestupu z Arsenalu do Barçy lituji, ale neměl jsem se chovat jako puberťák

Primera Division - Hleb: Svého přestupu z Arsenalu do Barçy lituji, ale neměl jsem se chovat jako puberťák

Hleb: Svého přestupu z Arsenalu do Barçy lituji, ale neměl jsem se chovat jako puberťák © libertaddigital.com - Alexander Hleb

0

Líbilo se

07.10. - Velkou díru do světa svým přestupem do Barcelony neudělal. V létě roku 2008 vyměnil Alexander Hleb dres londýnského Arsenalu za ten modrošarlatový katalánského klubu, který si od něj sliboval mnohem víc, než nakonec předvedl. Jak sám potvrdil běloruský záložník, i on s odstupem času lituje svého rozhodnutí opustit Emirates Stadium.

Běloruský fotbalista Alexander Hleb přicházel do Barcelony jako velká posila nového projektu Pepa Guardioly, který to léto zahájil svoji práci u prvního týmu Barcelony, jak se později ukázalo nebývale úspěšnou.

To samé ale nejde říct o Hlebovi, za jehož přestup azulgranas utratili 19 milionů eur. A byly to prakticky peníze vyhozené oknem, neboť odehrál na Camp Nou jedinou sezónu, nastoupil sice ve 36 zápasech v rámci všech soutěží, ale spíše jako střídající hráč a nedal ani jeden gól. Další roky, co měl s Barcelonou podepsanou smlouvu, se už potuloval po hostováních, jejichž destinace se každým rokem měnila: Stuttgart, Birmingham, Wolfsburg, až se v lednu 2012 dohodl s klubem na předčasném ukončení smlouvy.

„V Arsenalu jsem zrovna prožíval nejlepší okamžiky kariéry,“ řekl hráč, který byl fanoušky Gunners velmi oblíbený.

„Ve své první sezóně v klubu jsme došli až do finále Ligy mistrů. Prohráli jsme ho, ale vzpomínám na něj víc než na jiné, které jsme v roce 2009 s Barcelonou vyhráli, ale já nebyl na trávníku,“ uvedl.

„Lituji toho, že jsem v Arsenalu nezůstal. Wenger pro mě byl jako táta.“

„Pokaždé mě to rozesmutní, když nad tím přemýšlím. Na druhou stranu Barcelona byla a stále je nejsilnější klub. Nehrál jsem tak často, ale i tak jsem se do hry dostal,“ pověděl ještě Hleb.

Ačkoliv nenašel s trenérem Guardiolou společnou řeč, neviní ho z toho, že jeho angažmá v Barceloně nevyšlo. „Neviním Guardiolu, měl jsem se chovat víc jako profík a ne jako puberťák. Guardiola byl mladý a přišel chvíli přede mnou, ale nikdy si nenašel chvilku, aby si se mnou promluvil. Kdyby byl na jeho místě Wenger, přišel by za mnou a probral to se mnou.“


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, 365football.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

bohizial si na to vobec nemal..boli tam ine kalibre v zalohe. Smajlík 1

cica310584
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články