Zpět na » Primera Division » BLOG: Barcelona potvrdila příchod Denise Suáreze. Ten může ještě víc ohrozit pozici Ardy Turana

Primera Division - BLOG: Barcelona potvrdila příchod Denise Suáreze. Ten může ještě víc ohrozit pozici Ardy Turana

BLOG: Barcelona potvrdila příchod Denise Suáreze. Ten může ještě víc ohrozit pozici Ardy Turana © barcasource.nl - Denis SUárez

2

Líbilo se

05.07. - Včera vedení Barcelony potvrdilo uplatnění klauzule ve výši 3,25 milionů eur na přestup svého bývalého hráče Denise Suáreze, který v uplynulé sezóně působil ve Villarrealu. Ovšem jeho příchod asi moc radosti neudělá Turkovi Turanovi, který už takhle měl nedobrou pozici v týmu a předpokládá se, že s návratem mladého Galicijce se ještě zhorší.

Denis Suárez určitě přispěje barcelonské záloze velkou porcí kvality. Střed pole katalánského týmu loni postrádal trochu svěžesti, byl utahaný. Zčásti i proto, že se Sergi Roberto musel neustále stěhovat na pozice v obraně, Rafinha byl dlouhodobě zraněný a Arda Turan mohl nastupovat až od ledna. Iniestovi s Rakitićem se tak hromadily minuty. Právě lednový nástup Ardy Turana s Vidalem měl s podobným problémem zamávat, ale tak nějak to neklaplo. Především Turan hodně zklamal.

A příchod Denise Suáreze může Ardu definitivně odepsat. Bývalý hráč Atlética patřil mezi stinné stránky uplynulé sezóny. Sice byl šest měsíců bez herního vytížení, což se mohlo původně jevit jako výhoda, neboť měl mít dostatek sil. Jenže se to nakonec ukázalo jako velká nevýhoda, která mužstvo spíše poškodila. Chybělo mu soutěžní tempo, soustředění, dělal hodně viditelné chyby, především v obranné fázi. Jeho slabá forma měla pokračování i na letošním EURO v tureckém dresu, kde na něj dokonce pískali vlastní fanoušci. Teď je v ohrožení i jeho budoucnost v Barceloně.

V ohrožení je právě proto, že Denis Suárez ve Villarrealu prokázal, že má dostatečné schopnosti dirigovat střed pole. Společně s Rafinhou do něj může vnést čerstvý vzduch a drzost. Nová posila dokáže navíc zahrát i v útoku, hned několikrát se představil na postu falešného křídla, na pozici Neymara.

Barcelonský trojzubec tvořený Neymarem, Messim a Suárezem je samozřejmě pro azulgranas nepostradatelný, ale Luis Enrique by ho měl prostřídávat, aby tito borci nedorazili do finálové části sezóny vyčerpáni jako letos. A zde se jako nejvhodnější záskok jeví právě mladý Suárez.

Pokud měl doposud Arda Turan cestu do základní sestavy hodně trnitou, pak mu ji Denis Suárez ještě víc zatarasí. Vše nasvědčuje tomu, že pro Enriqueho bude mnohem zajímavější volbou než turecký fotbalista. Proto by nebylo od věci zvážit, jestli by vedení nemělo tureckého fotbalistu výhodně prodat. Pokud tedy přijde zajímavá nabídka. A mít větší prostředky na další posílení kádru. Nebo by měl mít Enrique mít s Ardou Turanem ještě trpělivost?

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Četl jsem kec,že Barca nabízí Ardu,Muniera a Sandra trojici hráčů Arsenalu výměnou za Ozila.Jedině tak prej prechytracit Real,kterej si při prodeji Ozila do Arsenalu pojistil odkup pokud ho někdo bude chtít koupit od Gunners.Real by musel případnou nabídku převýšit. A převýšit trojici hráčů nevím jak by Perez vymyslel. Maximálně Jessem nebo Moratou a Iscem či Kovacicem nebo nabídnout za Ozila hodně peněz jen aby neskončil v Barceloně. Smajlík 15

12player

Pamatuju na Ardu. V barcelone hrajou nejlepší, v Arsenalu jen dobrý. Vůl co tam možná tam skončí:-D

12player

A ještě jednou nápisů co tam :-D na hovno ty tablety a doplňování slov Smajlík 2

12player

No tak jenom at se Arda snaží, s tím platem co má nepředvedl vůbec nic zatím

ILOVEBarcelona
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články