Zpět na » Primera Division » Proč by si Barcelona měla do obrany vybrat Umtitiho a ne Marquinhose?

Primera Division - Proč by si Barcelona měla do obrany vybrat Umtitiho a ne Marquinhose?

Proč by si Barcelona měla do obrany vybrat Umtitiho a ne Marquinhose? © - Umtiti nebo Marquinhos?

1

Líbilo se

09.06. - NEPŘEHLÉDNĚTE Barcelona v létě musí koupit stopera. Luis Enrique víceméně věří jen dvojici ze základní sestavy Piquému a Mascheranovi. Proto je otázka angažování středního obránce životně důležitá. Mezi finalisty castingu figurují Umtiti s Marquinhosem. Proč by si azulgranas měli vybrat do kádru prvně jmenovaného?

Proč Umtitiho ANO?

1 - Vyzrálý obránce, přestože mu je teprve 22 let

Hlavní kritérium pro Barcelonu je logicky to fotbalové a po dlouhodobém sledování se dospělo k závěru, že Samuel Umtiti je volba více než spolehlivá. Je mu sice teprve 22 let (stejně jako Marquinhosovi), ale Francouz už je šéfem obrany Lyonu. Není se co divit, v zadních řadách tohoto klubu již odkroutil pět sezón. Většinou hraje na levé straně, v elitní společnosti se naučil agresivitě, navíc v akademii francouzského klubu získal dostatečné základy práce s míčem. Je to skutečný profesionál. Dokonce si rád prohlíží videa s útočníky, proti nimž bude mít tu čest hrát, ale sleduje také své slavnější defenzivní kolegy.

2 - Dobrá práce s míčem a univerzální profil

Už v předchozím bodě byla uvedena zmínka o jeho dobré práci s míčem. Právě lyonská akademie si na tomto zakládá, ve Francii patří v tomto ohledu mezi vyhlášené a i to z velké části vysvětluje, proč se na něj zaměřila Barcelona. Ukázal, že ze středu obrany dokáže rozehrát ať už nakrátko či dlouhým balónem, nebo pokořit první linii soupeřova napadání vedením míče. Umtiti také dobře čte hru, což mu dodává univerzálnost, díky níž se přizpůsobí i eventuálně jiným postům v sestavě. V prvních zápasech Olympique působil na levé straně obrany.

3 - Možná dohoda mezi kluby na rozumné částce

Barcelona to se svým jménem nemá při letních nákupech vůbec jednoduché. Každý chce z jednoho z nejlepších klubů planety vyždímat co možná nejvíce. Ale jsou i kluby, které si zachovávají jistou úroveň a mezi ně patří právě Olympique Lyon. Samozřejmě i zde dochází na přetahovanou, ale v rámci rozumných mantinelů. Lyon už sice nemá urgentní potřebu prodávat své největší hvězdy, ovšem chápe, že tak oddaný borec, jakým Umtiti je, by se chtěl rozvíjet v klubu barcelonského rozměru. OL bude chtít kolem 25 milionů eur.

Proč Marquinhose NE?

1 - Ideální předpoklady, ale tři roky ve stínu

Marqiunhos má vrozené vlastnosti k tomu, aby vykonával roli středního obránce, jenž bude krýt záda Piquému. Rychlý, agresivní při bránění, předvídavý v okamžiku souboje. Také jeho dobré odrazové schopnosti ještě navyšují jeho solidních 183 centimetrů výšky. Ovšem po sezóně v AS Roma, své debutové na evropském kontinentu, už tři sezóny žije ve stínu Thiaga Silvy a Davida Luize, kvůli čemuž musí často hrát na kraji obrany.

2 - PSG s ním počítá, neprodá ho tudíž lacino

PSG ho kdysi kupovalo z Říma za více jak 30 milionů eur. Byť se nedokázal prosadit na pozici neoddiskutovatelného stopera základní sestavy, vedení klubu, jmenovitě majitel Al-Khelaifi, s ním počítá. Nezávisle na tom, jaké mínění občas míval trenér Blanc, který ostatně také vůbec nemusí začít novou sezónu na lavičce. Jít do jednání s tak nadupaným finančním kolosem je předem odsouzeno k neúspěchu. A je úplně jedno, jestli PSG jedná s Barcelonou nebo kýmkoliv jiným.

3 - Vysoká cena = cesta do základu

Pokud by Barcelona přeci jen utratila nehoráznou sumu eurobankovek za brazilského obránce (hovoří se o více jak 50 milionech eur), pak by to asi nedělala kvůli tomu, aby seděl na lavičce náhradníků. Tím pádem by najednou byla ohrožena pozice Javiera Mascherana v klubu, který už před pár dny úplně nepotvrdil své pokračování. Vedení by buď muselo přesvědčit Argentince o jeho důležitosti anebo, v opačném případě, hledat dalšího stopera. Dost komplikovaná představa...

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, mundodeportivo.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

psg by prodalo normálne kamkoliv jinam krome fcb
od ty doby co se srali do thiaga silvy a sejk vyhrozoval vyplacením 250mil eur klauzuli za messiho
jsou jejich vztahy na pikaču

12player
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články