Zpět na » Primera Division » Pět útočníků, po nichž touží Atlético Madrid

Primera Division - Pět útočníků, po nichž touží Atlético Madrid

Pět útočníků, po nichž touží Atlético Madrid © independent.co.uk - Diego Costa

2

Líbilo se

07.06. - NEPŘEHLÉDNĚTE Koncovka. To byla asi největší kaňka na jinak další výborné sezóně toho „chudšího“ z madridské klubové honorace - Atlética. Aby nemusel největší střelecké břímě opět nést sám Antoine Griezmann, chce vedení klubu přivést zvučnou posilu, která mu v tomto snažení bude pomáhat. Zde je seznam pěti hráčů, o jejichž získání se Colchoneros letos v létě pokusí.

Diego Costa

Volba číslo jedna. Bez diskuzí. Simeone ho chce ve svém kádru a stejně tak on se chce vrátit do míst, kde mu bylo tak dobře. Na Londýn se neadaptoval. V Chelsea výbornou první sezónu nedokázal potvrdit stejnými výkony i v té druhé, o níž se traduje, že bývá o to těžší, což se v jeho případě bohužel potvrdilo. Navíc ho doprovázela různá extempore, jichž by se měl příkladný fotbalista vyhnout. Atlético ho nechalo jít za 38 milionů eur a nemůže nyní čekat, že by ho Chelsea pustila za méně než 50. Nový manažer Conte ho navíc chce, což ještě víc komplikuje jeho návrat.

Cavani

Jeho přestup se původně jevil jako o něco schůdnější než ten Costův. Ze dvou důvodů. V Paříži nebyl úplně šťastný a navíc ho Ibrahimović vyštípal z pozice klasické devítky. Ovšem věci se začaly měnit. Švédský útočník po skončení smlouvy klub opustil (chvíli se spekulovalo, že by mohl jít do Atlética) a Uruguayec je momentálně blízko podpisu nové smlouvy. Překážkou by byla rovněž cena. Pařížský klub svého času utratil za Cavaniho 64 milionů eur a chce většinovou část této sumy získat zpět.

Higuaín

Argentinský útočník je v italské lize v kurzu. Svými 36 nastřílenými góly pokořil 66 let starý rekord Serie A Gunnara Nordahla. Také do stylu Atlética by perfektně zapadl. Je rychlý, silný, bojovný, dobrý zakončovatel, neúnavně dře po celých 90 minut. Rovněž jeho minulost v Bílém baletu by dodala angažmá na pikantnosti. Ovšem překážkou je zase cena. Neapol za něj Realu platila 40 milionů eur a za méně než tuto částku ho rozhodně nepustí.

Lacazette

Asi nejrealističtější jméno na této listině. Jeho klub, Olympique Lyon, by mu totiž v přestupu nebránil. Samozřejmě za odpovídající odstupné. Transfermarkt jeho cenu odhaduje na 30 milionů eur. Francouzský klub je navíc hodně neúprosný vyjednavatel. Vedení Atlética ho Simeonovi doporučuje - za tři sezóny nastřílel 76 gólů. Zatím mu ale chybí prověření v reprezentaci, což teď na EURU nenapraví, protože ho Deschamps nenominoval.

Gameiro

Další francouzský útočník, který v posledních sezónách ukazuje své schopnosti, v jeho případě v Seville. Během tři sezón v klubu nastřílel 67 gólů, přestože musel bojovat se silnou konkurencí v podobě Carlose Baccy, Immobileho či Llorenteho. Ačkoliv ho Transfermarkt cení „jen“ na 15 milionů eur, problémem je, že Sevilla nevyjednává a zájemce rovnou odkazuje na výkupní klauzuli, která činí 40 milionů eur.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

costa a cavani nejlepsi volby pro atletico

12player

Lacazette by mohl být dobrej.

zdendapr
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články