Zpět na » Primera Division » Valencie nepostoupila

Primera Division - Valencie nepostoupila

0

11.04. - Valencie si včera ve čtvrtfinále ligy mistrů nedokázala poradit v odvetě na Mestalle s Chelsea. Do druhého poločasu sice nastupovala za stavu 1-0, ale hosté otočili hru ve svůj prospěch a můžou se radovat z postupu do semifinále.

Valencie včera nastupovala na domácí trávník stadionu Mestalla za bouřlivých ovací svých fanoušků, kteří věděli, že má španělský klub dobře rozjetou cestu do semifinále. Z Londýna si totiž Valencie odvezla cennou remízu 1-1 a to i když hrála ve velice oslabené sestavě. Ke včerejšímu utkání nastoupil již uzdravený Morientes, který potvrdil svoji důležitost a sehrál výborný první poločas.

Hráči Valencie sehráli, podobně jako na stadionu Chelsea, výborný první poločas. Už zpočátku bylo jasné, že dvojice útočníků David Villa a Fernando Morientes, budou pro obranu anglického klubu velkým nebezpečím. První vážnou akci začal právě Villa, který obešel protihráče a nahrál svému parťákovi z útoku Morientesovi, který v dobré pozici na hranici pokutového území vystřelil do tyče Čechovy branky.

Valencie hrála zodpovědně i dozadu a nepustila Chelsea do vážnější akce. Ve 32. minutě běžel po pravé straně Joaquín a vyslal krásný centr do pokutového území hostů, kde neobsazený Morientes chladnokrevně ve skluzu zakončil a domácí měli k postupu už jen kousek. O pár minut později letěl míč znovu na Morientese, tentokrát z levé strany centroval Villa, ale obránce Blues dokázal jeho střelu z první zastavit.

Do druhé půle naopak nastoupila dobře Chelsea a už v 52. minutě uklidil míč do branky domácích Shevchenko. Valencie nemohla vůbec udržet balón a kromě jedné vážnější akce se prakticky nedostala na polovinu soupeře. Obrana domácích byla pod neustálým tlakem a když už to vypadalo na prodloužení, poslal Chelsea do semifinále tvrdou střelou Essien.

Quique Sánchez Flores řekl, že Valencie sice s Chelsea prohrála, ale obnovila si prestiž v Evropě. Také vysvětlil proč jeho svěřenci nedokázali udržet tempo i druhý poločas. “Měli jsme dlouho k dispozici jen čtrnáct hráčů, protože bylo hodně zraněných. S těmito hráči hrála Valencie každé tři dny, a proto bylo těžké udržet krok s Chelsea i ve druhé půli”.