Zpět na » Primera Division » Největší opozdilec barcelonské kabiny je Piqué. Na pokutách zaplatil už přes 6.000 eur

Primera Division - Největší opozdilec barcelonské kabiny je Piqué. Na pokutách zaplatil už přes 6.000 eur

Největší opozdilec barcelonské kabiny je Piqué. Na pokutách zaplatil už přes 6.000 eur © rpp.pe - Gerard Piqué

4

Líbilo se

24.03. - „Dochvilnost je výsadou králů a povinností všech řádných lidí," řekl kdysi francouzský král Ludvík XVIII. Ovšem z tohoto rčení si asi moc velkou vědu nedělá obránce Barcelony Gerard Piqué, který je bezkonkurenčně nejnedochvilnějším fotbalistou kádru nejlepšího evropského a světového mužstva Barcelony. Na pokutách totiž za pozdní příchody zaplatil přes 6 tisíc eur.

Deník Sport dnes přinesl zajímavou informaci o tom, jak je to s docházkou na tréninky a předzápasová soustředění, respektive s dochvilností, hráčů mistrovské Barcelony. Za každý pozdní příchod totiž musí její fotbalisté platit. A je velký rozdíl, jestli se dostaví se zpožděním na tréninkovou jednotku, nebo na samotný zápas.

Za každé zpoždění (stačí pouhá minuta) totiž na pokyn trenéra Luise Enriqueho vybírá týmový delegát Carles Naval přesně určenou částku. Za pozdní příchod na trénink je to 200 eur na hlavu, na zápas 400 eur.

Pokud hráč nepřijde na trénink včas podruhé, už ho to stojí 400 eur, potřetí 800 eur a tak se postupně suma vždy dvojnásobně zvyšuje. U zápasů je druhé zpoždění také dvojnásob bolestné (800 eur), třetí 1600 atd...

Podobnou praktiku výběru pokut klub uplatňuje od nepaměti. Ovšem zatímco dříve se za vybrané peníze mančaft pěkně nadlábl, v současnosti se odevzadjí do vybrané nestátní neziskové organizace, o níž rozhodnou kapitáni týmu.

Fotbalista, který má s včasnými příchody největší problém, je Gerard Piqué. Na pokutách už zaplatil více než 6.000 eur. Druhý v pořadí Neymar vložil do pokladny 1.200 eur (jediný z tria MSN, který platil), hned za ním je s tisícovkou Adriano. Čtvrtý v pořadí je Arda Turan se 600 eury.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
WyQinac - 25.03. Odpovědět

to snad ne , 6 tisic eur, to z toho bude asi tak pul dne spatnej, to vydela tak za pul dne ne ? :D

WyQinac
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články