Zpět na » Primera Division » Dani Alves: Kdyby mě lidi jenom chválili, oslabilo by mě to

Primera Division - Dani Alves: Kdyby mě lidi jenom chválili, oslabilo by mě to

Dani Alves: Kdyby mě lidi jenom chválili, oslabilo by mě to © goal.com - Dani Alves

0

Líbilo se

15.03. - Dani Alves už neodmyslitelně patří do kádru Barcelony. Působí zde od léta roku 2008. Nicméně za tu dobu schytal nespočet kritických komentářů, za které z velké části může i jeho kontroverzní povaha. Ovšem za negativní ohlasy na svoji osobu je tento Brazilec vlastně rád, protože samé pochvaly by ho dle jeho slov pouze oslabovaly.

Jednou z častých výtek, které míří na hlavu Daniho Alvese je ta, že prý málo brání. „Že málo bráním? Lidi všechno neustále pitvají lupou, hledají nedostatky. Ale jestliže Claudio Bravo vyhrál Zamoru (trofej pro nejlepšího brankáře sezóny Primera División), je zčásti i moje zásluha. Malá část, ale je tam. Pokud neinkasujeme, je to proto, že odvádíme skvělou práci," uvedl Alves v rozhovoru pro The Guardian.

Tak trochu ironicky se pak Alves sám sebe zeptal, jak by to vypadalo, kdyby byl opravdu dobrý a ne špatný, jak namítají jeho odpůrci. „Sakra, neumím bránit, neumím útočit, neumím centrovat a přesto jsem v Barçe devět let. Teď si představte, kdybych byl dobrý. To by bylo něco."

„Minulou sezónu se o mě hodně pochybovalo. Tvrdili, že by mě Barcelona měla prodat. Že bych neměl pokračovat a tohle mě fakt trápilo. Mám rád tuhle profesi, žiju fotbalem, nejdůležitější je pro mě tým, spoluhráči. Kdybych myslel jen na sebe, nikam bych se nedostal. Minulou sezonu to vypadalo, jako bychom nevyhráli vůbec nic a to nebylo dobře," zamyslel se Alves.

Brazilský reprezentant nicméně dodal, že ho kritika ještě víc posiluje. „Schválně si sestavte seznam hráčů, kteří tady hráli a jak dlouho tady byli: je to jednoduché. Hráči přichází a odchází. To neznamená, že jsou špatní, jsou dost dobří, ale v Barceloně nestačí být dost dobrý. Se všemi chybami, které mám a tím, jak jsem špatný, jsem druhým cizincem s nejvíce zápasy v Barce. Přede mnou je jenom Leo. Jestliže jsem toho tolik odehrál, tak asi není dost dobře možné, abych měl jenom samé chyby. Měl bych asi mít taky nějaké kvality, ne? O tom ale lidi nemluví. Většině se nelíbím, ale mám velké „koule".

„Kde bych ale byl bez této kritiky? Kdyby mě lidé jenom chválili, oslabilo by mě to. Některým kritikám se směji, ale z některých se poučím. Můžete si myslet, že kritika nemá smysl, ale pak se dostanete do fáze, v níž začnete přemýšlet, že na ní něco je a něco si z toho vezmete."

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články