Zpět na » Primera Division » Enrique: Kdybych byl trenérem reprezentace, vzal bych Sergiho Roberta na EURO

Primera Division - Enrique: Kdybych byl trenérem reprezentace, vzal bych Sergiho Roberta na EURO

Enrique: Kdybych byl trenérem reprezentace, vzal bych Sergiho Roberta na EURO © as.com - Luis Enrique

0

Líbilo se

13.03. - Barcelona včera v klidu přešla přes další překážku, která ji stojí v cestě za titulem. Getafe počastovala šesti góly a kouč Luis Enrique vychválil za předvedený výkon celé mužstvo. Zejména pak Sergiho Roberta, které ho by dokonce, pokud by vykonával funkci kouče národního týmu, neváhal nominovat na EURO.

Poté, co Barcelona udělala výhrou nad Getafe 6:0 další krok k ligovému titulu, vystoupil Luis Enrique před novináře a samozřejmě oplýval spokojeností. „Naše situace je velmi dobrá, máme k dispozici prakticky celý kádr, ideální situace, abych mohl vidět hrát mužstvo naplno každé tři dny. Pokud jsme takto rychlí, spolehliví a přesní je velmi těžké nás zastavit. Tohle mužstvo je jedinečné. Zdá se, že je jednoduché dělat to, co předvádí. Ale tak to není," uvedl Enrique.

„Všichni jsou moc dobří," pokračoval ve chválení svých svěřenců barcelonský trenér. „Většinou jsou takové tendence chválit jen útočnou řadu, včetně Munira, který hraje na vysoké úrovni, ale dobří jsou všichni, záložníci, obránci, ti, co nehrají...To je pro trenéra ideální situace. Víte, že ať už postavíte kohokoliv, zahraje dobře. Jedinou potíží je, že nemám zápasové minuty pro všechny."

Skvělý zápas odehrál Sergi Roberto, kterého se Enrique snažil vnutit reprezentačnímu kouči Del Bosquemu do nominace na EURO. „Nejsem reprezentační trenér, ale kdybych byl, určitě bych ho vzal na EURO. Kde by se mi nejvíc zamlouval? Líbí se mi na spoustě pozic. Ale na defenzivním štítu je před ním Busquets. Má konkurenci. Jako krajní obránce také vždy zahrál dobře. Ale má tam konkurenci."

Důvodem, proč dokáže zahrát na víc pozicích, je podle něj jednoduchý. „Aby se hráč dokázal přizpůsobit na několik pozic je důležitá psychika. Má ohromné technické schopnosti, díky tomu to zvládá. Každá pozice má odlišné fyzické a technické nároky a on to bere jako svoji šanci."

Otázka na to, proč nehrál Luis Suárez, ho ale trochu vytočila. „Být trenérem Barcelony je hodně zajímavé. Když ho vystřídám, hned je oheň na střeše, proč ho střídám. Když ne, pak zase proč nehraje. Je v pořádku. Nehrál, protože má v nohách 850.000 zápasů, 850.000 minut a rozhodl jsem, že bude lepší, aby nehrál."

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Proč ne já bych ho taky vzal. Smajlík 7

Tomguncz

Do Dortmundu? Smajlík 4

tomogara
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články