Zpět na » Primera Division » Účel světil prostředky. Real bez lesku vyhrál v Levante 1:3

Primera Division - Účel světil prostředky. Real bez lesku vyhrál v Levante 1:3

Účel světil prostředky. Real bez lesku vyhrál v Levante 1:3 © as.com - Real vyhrál v Levante 3:1

0

02.03. - REVIEW Tři body ano, ale žádné zázraky. Real Madrid při své návštěvě v Levante splnil svoji povinnost. Poslední celek tabulky porazil 3:1, ovšem žádná exhibice to nebyla, čistě účelová záležitost. Je nutno podotknout, že madridský klub neměl k dispozici hned několik hráčů základu a ligovou premiéru si obbyl mladík Borja Mayoral, který ji oslavil vstřeleným gólem.

Levante 1:3 Real Madrid

Góly: 39. Deyverson - 34. Ronaldo z penalty, 39. Borja Mayoral, 90+2. Isco

Levante: Mariño - Iván López, Feddal, Medjani, Orbán - Simão (68. Verza) - Lerma, Morales, Camarasa (72. Rubén García) - Deyverson, Rossi (63. V. Casadesús)

Real: Navas - Danilo, Pepe, Varane, Nacho Fernández - Casemiro, Kroos - L. Vázquez, James Rodríguez (80. Isco), Ronaldo - Mayoral

Real Madrid nehrál dobře. Ale vyhrál. A to je to, co se v těchto zlých časech v Madridu nejvíce cení. Podle sestavy (s Casemirem v základu) a výkonem se tento tým podobal spíše mužstvu, které trénoval a vedl Benítez než Zidane. Ostatně úvod byl ze strany merengues zase nedobrý. Nechali soupeře hrát a ten se odvážil i zlobit před bránou Navase, jako po pár minutách hry v případě střely Rossiho, kterou zlikvidoval kostarický brankář jen díky svému skvělému postřehu.

Postupem času se přeci jen Real více držel na balónu, ovšem jedinou cestu, jak proniknout do blízkosti šestnáctky Levante, nacházel prostřednictvím hyperaktivního náhradníka Lucase Vázqueze. A výraz hyperaktivní je skutečně na místě. Nepřestával otravovat levého beka Orbána, který asi na dnešní noc nebude vzpomínat úplně nejraději.

I díky tomuto hráči se Bílý balet dostal do vedení, neboť Lucas podnikl jeden ze svých výletů a ve velkém čtverci byl zastaven pouze za cenu nedovoleného zákroku. K pokutovému kopu se nemohl postavit nikdo jiný než Ronaldo a na rozdíl od zápasu v Málaze tentokrát svůj pokus proměnil a zaznamenal tak 23. gól sezóny.

Nebyl to ale jen Vázquez, kdo se chtěl trenérovi Zidanemu odvděčit za důvěru. Také mladík Borja Mayoral, který do té doby, než vstřelil gól, nebyl příliš vidět. Ovšem ve 38. minutě se střelou z otočky, na níž Mariňo nedosáhl, a míč mu pak nešťastně nafackoval do zad načež se dokutálel za čáru, navýšil vedení blancos na 0:2.

Zápas se zdál být rozhodnutý, když se znova ukázalo, jak křehká je obrana Realu. Dlouhý balón Levante z hloubi pole, který zpočátku nevěstil žádné nebezpečí, se po několika chybách obrany madridského klubu dostal k Deyversonovi, jenž se ocitl sám před Navasem a nezaváhal - 1:2.

Druhá půle nenabídla příliš zajímavou podívanou, snad až na tyč, kterou trefil Ronaldo. Real Madrid se sice převážně držel na míči, ovšem přihrávky byly spíše do stran než kolmo a tak divák nabyl dojem, že blancos zřejmě udržují náskok, než aby se ho snažili navýšit. Až v závěrečných minutách nastaveného času se podařilo hostům navýšit skóre a definitivně tak potvrdit tolik potřebnou výhru. Další skvělý míč od Lucase využil Ronaldo, aby se s ním protáhl až k brankové čáře a pasem pod sebe našel střídajícího Isca, který tvrdou ranou překonal brankáře Levante.

Zvláštní zmínku zaslouží určitě také James Rodríguez, který odehrál jedno ze svých nejhorších utkání v dresu Bílého baletu. Bez chuti, chybující, pasivní při bránění, pomalý. Tímto způsobem si pošramocenou reputaci posledních měsíců nenapraví. Ale jeho střela, která jen těsně minula tyč, byla parádní.

Další výsledky 27. kola Primera División:

Atlético Madrid - Real Sociedad 3:0 (8. D. Reyes vlastní, 46. Saul, 61. Griezmann z penalty)
Las Palmas - Getafe 4:0 (49. a 83. Tana, 7. Willian José, 28. Viera z pen.)
Sevilla - Eibar 1:0 (11. F. Llorente)
Celta - Villarreal 0:0
Athletic Bilbao - Deportivo 4:1 (
36., 53. Aduriz a 60. Aduriz, 13. Muniain - 51. O. Riera)
Málaga - Valencia 1:2 (14. Čop - 41. Kameni vlastní, 50. Čeryšev)