Zpět na » Primera Division » Ať zápas s Atléticem dopadne jakkoliv, pořád bude šance bojovat o titul, hlásí Zidane

Primera Division - Ať zápas s Atléticem dopadne jakkoliv, pořád bude šance bojovat o titul, hlásí Zidane

Ať zápas s Atléticem dopadne jakkoliv, pořád bude šance bojovat o titul, hlásí Zidane © sport.es - Zinedine Zidane

1

Líbilo se

27.02. - Trenér Realu Zinedine Zidane dnes povede svůj tým do prvního madridského derby kariéry. Je přesvědčen o tom, že může uspět, ale utěšuje fanoušky, že i v případě prohry mají Los Blancos pořád naději získat ligový titul.

„Ať už zápas dopadne jakkoliv, pořád ještě neztratíme možnost bojovat o ligový titul. Určitě nesklopíme ramena," prohlásil před dnešním derby s Atléticem trenér Realu Zinedine Zidane. „Naše sezóna určitě neskončí v sobotu. Pořád jsme ještě ve hře o titul z Ligy mistrů."

Zidane nicméně připustil, že na jeho svěřence dnes čeká velmi těžko porazitelný protivník, kterého vede trenér s mnohem většími zkušenostmi, než má on sám. „Vím, že o mě lidé pochybují, že se proti mě postaví skvělý trenér, velmi soutěživý. Ale budu se snažit najít klíčové body, které nás posunou k vítězství. Simeone se svým týmem pracuje moc dobře, ale také máme svoje zbraně."

„Atlético je tým, který dobře brání. Kompletní po všech stránkách, s výbornými hráči. Musíme hrát lépe než v posledním zápase. V Málaze se nám to nepovedlo. Chybovali jsme především při dohrávání akcí. Proti Atléticu bychom měli hrát tak, jak umíme, podle našego záměru, myslet na to, jak to uděláme my, ne soupeř."

Trenér Realu nepřikládal velkou důležitost faktu, že Atlético muselo v týdnu absolvovat utkání evropského poháru, zatímco Real měl celý týden klid na přípravu. „Termínovou listinu nedělám já. Já se pouze zabývám přípravou utkání a občas jsme to zase my, kdo hraje v týdnu dva zápasy."

Real Madrid se pro dnešní zápas bude muset obejít bez levého obránce Marcela, ovšem Zidane neupřesnil, jak hodlá jeho absenci pokrýt. Jestli na tomto postu bude hrát přes nohu Carvajal nebo Danilo. „Danilo je perfektní. Stejně jako ostatní. Dobře trénuje, jde o to, že doposud hráli jiní. Pro mě je důležitý hráč a jsem spokojený s tím, co dělá. Musím učinit rozhodnutí a uvidíme, jestli bude hrát. Je připravený hrát."

Radost měl naopak z toho, že se do sestavy vrátí útočník Karim Benzema. „Pro náš tým je velmi důležitý. Překonal zdravotní problémy, ale nejsou důležité jen jeho góly, ale také práce, kterou odvádí na trávníku. Je hodně motivovaný."

V posledních dnech byl hodně kritizovaný James Rodríguez. „James odevzdá v tréninku úplně všechno. Stejně tak i v zápasech. Ale občas něco nevyjde tak, jak byste si představovali. Jsem spokojen s přístupem všech hráčů. To je pro mě důležité."

I na výkonech jiného záložníka Isca našel drobné nedostatky. „Jsem spokojen s jeho výkony, ale měl by zlepšit přihrávky do gólových šancí. On to ale ví."

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články