Zpět na » Primera Division » Real Madrid si poradil s nepříjemným Athleticem a posunul se na druhé místo

Primera Division - Real Madrid si poradil s nepříjemným Athleticem a posunul se na druhé místo

Real Madrid si poradil s nepříjemným Athleticem a posunul se na druhé místo © marca.com - Cristiano Ronaldo

0

13.02. - REVIEW Real Madrid si poradil s Athleticem Bilbao, který především v prvním poločase předváděl velmi dobrý výkon, 4:2 a v tabulce bodově předstihl městského rivala Atlético, které hraje až zítra. Dva góly vítězů vstřelil Ronaldo, po jedné trefě zaznamenali James a Kroos.

Real 4:2 Athletic Bilbao

Góly: 3. a 87. Ronaldo, 37. James, 45. Kroos - 10. Eraso, 90. Elustondo

Real: Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Danilo (68. Nacho Fernández) - Modrić, Kroos, Kovačić (72. Isco) - James Rodríguez (80. L. Vázquez), Benzema, Ronaldo.

Athletic: Iraizoz - Lekue (69. Muniain), Etxeita, Laporte, Balenziaga - Etxebarria, Iturraspe (62. G. Elustondo) - de Marcos, Eraso, Sabin - Aduriz.

ČK: 83. Varane

Athletic Bilbao může za první poločas, který odehrál na San Bernabéu, sklidit velkou pochvalu. Vytvářel si vyložené gólové šance, nicméně Real šel díky lepší produktivitě nakonec do kabin s dvoubrankovým náskokem. Proti schopnějšímu soupeři by se jim podobná lehkomyslnost v defenzivě mohla vymstít. Pro Real ale začalo utkání příjemně. Už ve 3. minutě se nádherně trefil Cristiano Ronaldo. Utekl De Marcosovi, vyhnul se Etxeitovi a poslal projektil mimo dosah Iraizoze.

Paradoxně až za stavu 1:0 se hosté probudili a netrvalo dlouho a Athletic vyrovnal. Varane špatně nahrával domů Navasovi, který míč stihl rukou jen posunout k Erasovi, jenž měl snadnou cestu k vyrovnávací brance - 1:1. Tato branka madridský klub na několik minut hodně zasáhla. Blancos nehráli v pohodě, v obraně byli nedůrazní a Bilbau nabídli hned několik výborných šancí, které ale hosté zahodili. Aktivní byl v tomto směru především Aduriz, jenž napálil i břevno.

Další průběh zápasu musel nezaujatého fanouška hodně bavit. Hrálo se nahoru dolů, s šancemi v obou šestnáctkách. Do vedení mohly jít oba kluby, domácí k tomu měli blízko po střelách Danila a Ronalda. Ovšem na 2:1 zvýšil až ve 37. minutě krásnou střelou James. Iraizoz opět nezmohl vůbec nic. Dvě minuty nato sice mohl vyrovnat Sabin Merino, ale nakonec to byl v poslední minutě Kroos, jenž se otočil ve vápně a zvýšil na 3:1.

Utkání už bylo víceméně rozhodnuto a Athletic ho tímto způsobem ve druhé půli také pojal. Nehrál se stejným zápalem jako v úvodní 45minutovce. Cristiano Ronaldo zahodil další dobrou příležitost, stejně jako v 68. minutě Aduriz, jemuž dnes nebylo přáno, kdy v souboji jeden na jednoho nevyzrál na Navase.

Následné okamžiky byly prakticky bez gólových šancí. Utkání dostalo nový impuls až po vyloučení Varaneho, který v 83. minutě viděl druhou žlutou kartu za fauly na Adurize, obě hodně přísné. Odpovědnost rozhodnout duel vzal na sebe i v početním oslabení Ronaldo, jemuž přihrál do vápna Carvajal, kosmeticky výsledek nakonec ještě upravil střídající Elustondo, který hlavou překonal Navase.

Další výsledky 24. kola

Sporting Gijón - Rayo Vallecano 2:2 (5. Guerrero, 45+1. Halilović - 39. Miku, 59. Jozabed)
Villarreal - Málaga 1:0 (18. Soldado)