Zpět na » Primera Division » Barcelona vyhrála v Levante 2:0 a nadále kraluje španělské lize, Modrić ranou do šibenice zachránil madridský Real od další ztráty

Primera Division - Barcelona vyhrála v Levante 2:0 a nadále kraluje španělské lize, Modrić ranou do šibenice zachránil madridský Real od další ztráty

Článek
Barcelona vyhrála v Levante 2:0 a nadále kraluje španělské lize, Modrić ranou do šibenice zachránil madridský Real od další ztráty © sport.es - Suárez v souboji s obranou Levante

0

07.02. - REVIEW Barcelona opět brala tři body, ovšem na stadionu posledního Levante žádný excelentní výkon nepředvedla. Spíše prakticky odehraný duel naklonil na stranu azulgranas vlastním gólem domácí zadák David Navarro, v závěru ještě výsledek vylepšil Luis Suárez. Real dokázal vyhrát na půdě Granady 2:1, ovšem o třech bodech pro blancos rozhodl až pět minut před koncem Luka Modrić krásnou střelou do šibenice.

Levante 0:2 FC Barcelona

Góly: 21. vlastní D. Navarro, 90.+2 L. Suárez

Levante: Mariño - Iván López, D. Navarro (69. Camarasa), Feddal, Toňo - Verza (76. Cuero), Simão, Lerma - Deyverson (69. Ghilas), Rossi, Morales

Barcelona: Bravo - Dani Alves (74. Aleix Vidal), Piqué, Mascherano, Alba - Rakitić (68. Busquets), Roberto, Iniesta - Messi, L. Suárez, Neymar

Tak jako proti Valencii to pro Barcelonu vypadalo na ideální start do utkání - ve 3. minutě totiž Messi dostal míč do branky, jenže pomezní sudí ho kvůli ofsajdu neuznal. Do další šance se dostal Neymar za čtvrthodinu. Z levé strany se pokoušel obstřelit na vzdálenější tyči gólmana Levante Mariňa, nicméně ten prokázal vynikající postřeh a Brazilcovu ránu skvěle vyrazil.

Ve 21. minutě byla Barcelona za přeci jen vyšší aktivitu odměněna vedoucí brankou, byť nutno podotknout že hodně šťastnou. Iniesta v blízkosti šestnáctky vyslal vpřed Jordiho Albu, který ukázkově odcentroval před branku, ale než se míč dostal na předpokládanou adresu, srazil si ho do branky nešťastný domácí stoper David Navarro - 0:1.

Jedinečnou příležitost navýšit skóre měl hned o čtyři minutky později Luis Suárez, kterému poslal na stříbrném podnose míč do malého vápna Neymar, ovšem nejlepší střelec španělské ligy touto nabídkou neuvěřitelně pohrdl.

Po půlhodině hry ale iniciativu pomalu přebral domácí celek a vytvořil si i některé zajímavé šance. Ve 31. minutě Deyverson netrefil z bezprostřední blízkosti úplně dobře centr Verzy, vzápětí se na Brava řítil Lerma, ale netrefil bránu a ve 38. minutě uháněl na chilského gólmana z levé strany Morales, ale při zakončení mu scházelo potřebné štěstí, neboť trefil jen vzdálenější tyčku.

Druhý poločas začal pro domácí borce nadějně, když dvě minuty po návratu z kabin lednová posila z Fiorentiny Giuseppe Rossi prudkou ranou otestovala Claudia Brava. Barcelona odpověděla v 51. střelou Iniesty, která by měla mnohem nebezpečnější parametry, kdyby nenabrala opačnou rotaci.

V 54. minutě vstřelil další gól, který byl následně odvolán kvůli ofsajdovému postavení, Lionel Messi. tentokrát ale bylo rozhodnutí sudího o mnoho spravdelivější než u akce ze třetí minuty. Navýšení skóre na 2:0 pak byl ještě velice blízko Ivan Rakitić, který ale po rohovém kopu střílel hlavičkou pouze do míst, kde se nacházel připravený Mariňo, jenž jeho pokus zblízka vyrazil na další roh.

Nepříliš dobré utkání nakonec Barcelona dotáhla do vítězného konce, byť ji několikrát slušně zatrnulo. Nicméně výsledek v nastaveném čase pojistil svoji 20. ligovou brankou Luis Suárez, jehož do brejku vyslal Messi - 0:2.

Granada CF 1:2 Real Madrid

Góly: 60. El Arabi - 30. Benzema, 85. Modrić

Granada: Andrés Fernández - Miguel Lopes, Lombán, R. Costa, Foulquier - R. Pérez, F. Rico (77. Krhin) - Success, Rochina, Peñaranda (80. Doucouré) - Barral (59. El Arabi)

Real: Navas - Carvajal (86. Nacho Fernández), Varane, Ramos, Marcelo - Modrić, Kroos, Isco (78. Kovačić) - James Rodríguez (61. Jesé), Benzema, Ronaldo

Ačkoliv trenér Realu Zidane před zápasem sliboval, s jakou vervou se jeho svěřenci pustí do utkání v Granadě, díky výkonu domácího týmu jim to moc nešlo. Granada totiž začala velmi nebojácně, komplikovala rozehrávku hostujícího týmu a v 10. minutě byla dokonce blízko vedoucímu gólu.

Do brejku se dostal domácí talent Peňaranda, který ale ztroskotal na včas vyběhnuvším Keyloru Navasovi. Gólman Bílého baletu ale vyrazil míč jen na kopačky domácích fotbalistů, kteří se ho snažili dostat opět před bránu Realu, kde zůstal osamocený Peňaranda, ovšem tentokrát už byl v postavení mimo hru.

První vážnější šance Realu ale přišla ještě před touto akcí. V 8. minutě Modrić našel uličku pro Carvajala, který cpal balón před branku, ale střelec Benzema zády k brance netrefil úlně ideálně. Ve 14. minutě pak nádhernou přihrávkou do běhu James vyslal vpřed Ronalda a jeho křížná střela jen o fous minula pravou tyč Fernándezovy brány.

Deset minut nato to byl opět kolumbijský fotbalista, jenž vymyslel skvělou přihrávku na Modriće (v ofsajdu?), který ještě přihrával spoluhráčům do lepší pozice. Tuto přihrávku ale zachytil domácí Lopes, ovšem jeho odkop do zámezí málem skončil ve vlastní brance.

Přesně po půlhodině hry šel madridský klub do vedení. Isco znovu zaměstnal aktivního Carvajala, ten našel před brankou úplně volného Benzemu, jemuž ve skórování nikdo příliš nebránil - 0:1.

Druhá půle byla ze strany Realu o mnoho slabší než ta první. Granaďané byli před Keylorem Navasem nastěhováni mnohem častěji. Jako první o sobě dal vědět v 53. Rochina, který si naváděl míč do středu na ideální pozici, ale rána šla těsně nad. V 57. ale vyrobil chybu Fran Rico, který nahrál přímo na nohy Luky Modriće, jenž bleskově předal na hrot Benzemovi, který ale tváří v tvář trefil pouze Fernándeze.

Po hodině hry bylo vyrovnáno. Do cesty Modrićovi se připletl rozhodčí, Chorvat ztratil míč, kterého se zmocnil Rochina, přihrál El Arabimu, který byl na hřišti několik desítek sekund, jenž nedal Navasovi šanci - 1:1. V 72. minutě vstřelila Granada dokonce ještě jeden gól, ovšem El Arabi tentokrát stál v ofsajdové pozici. Ještě v téže minutě Peňaranda vysunul do brejku Isaaca, kterému ale do cesty vstoupil Navas. Domácí se sice dožadovali penalty, ale marně.

Když už se zdálo, že Real venku opět uhraje pouze bod natáhl za vápnem ke střele Modrić a krásnou střelou do šibenice zachránil Realu tři body.

Další výsledky 23. kola Primera División

Atlético Madrid - Eibar 3:1 (56. J. Giménez, 63. Ñíguez, 90+1. F. Torres - 46. Keko)
Rayo - Las Palmas 2:0 (3. Miku, 74. Bébé)
Sporting Gijón - Deportivo 1:1 (32. Jony - 42. Alberto)
Athletic Bilbao - Villarreal 0:0
Málaga - Getafe 3:0 (9. Juanpi, 24. Atsu, 43. Charles)
Betis - Valencia 1:0 (49. Rubén Castro)
Celta - Sevilla 1:1 (64. Beauvue - 43. Carriço)