Zpět na » Primera Division » Přestupová bomba: Jackson Martínez přestoupil z Atlética do čínského Guangzhou za 42 milionů eur

Primera Division - Přestupová bomba: Jackson Martínez přestoupil z Atlética do čínského Guangzhou za 42 milionů eur

Přestupová bomba: Jackson Martínez přestoupil z Atlética do čínského Guangzhou za 42 milionů eur © as.com - Jackson Martínez

0

Líbilo se

03.02. - Přestupová bomba vybuchla ve chvíli, kdy už to nikdo nečekal. Ačkoliv se o přestupu útočníka Atlética Madrid Jacksona Martíneze hovořilo celý leden, s uzavřením přestupního okna zůstával kolumbijský forvard nadále v kádru celku sídlícího na stadionu Vicente Calderóna. Ovšem včera se nečekaně potvrdil přestup do čínského klubu Guangzhou Evergrande - za 42 milionů eur.

Jackson Martínez přestupoval z Porta do Atlética Madrid loni v létě za 35 milionů eur jako vyhlášený střelec, ovšem během 22 zápasů aktuálního ligového ročníku dokázal vstřelit pouhé tři branky a v kádru Diega Simeoneho mu patřila spíše role na střídačce.

Prezident Atlética Madrid Enrique Cerezo sice několikrát zopakoval, že nemá v úmyslu kolumbijskou hvězdu prodávat, ale tak úplně pravda to asi nebyla. Během uplynulých týdnů totiž Atlético vyjednávalo například se Sportingem Lisabon, ovšem to chtělo hráče pouze na hostování. Vedení madridského klubu ale bylo rozhodnuto jasně - pokud Jackson Atlético opustí, pak jedině formou přestupu a za nabídku, která se bude pohybovat kolem 35 milionů eur.

Podobné částky v zimním přestupovém okně utrácely povětšinou pouze čínské kluby, které mohou nové hráče zapisovat až do 26. února. Původně se předpokládalo, že největší zájem má klub Hebei Fortune, který angažoval z AS Řím Gervinha. Ten také nabídl Atléticu nejprve 20 milionů eur. Ovšem pak do jednání razantně vstoupil Guangzhou Evergrande a tuto nabídku zdvojnásobil.

Byť se kolumbijský útočník nejprve hodně rozmýšlel, jestli podnikne dobrodružnou cestu na asijský kontinent, nakonec na slušné finanční podmínky, jež mu bezesporu čínský klub přichystal, kývl.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

som si myslel že niekedy bude star vo velkom klube. no čo zmýlil som sa

thornhill
Reekwon - 03.02. Odpovědět

V čem je to přestupová bomba? Za týden už po něm neštěkne ani pes..

Reekwon
VeekyCZ - 03.02. Odpovědět

V číně opravdu ne Smajlík 5 Smajlík 5

VeekyCZ
Cornero - 03.02. Odpovědět

tak co..rok dva?

Cornero
COKO - 03.02. Odpovědět

Idiot...

COKO
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články