Zpět na » Primera Division » Afghánský chlapec v tričku z igelitky má šanci setkat se s Messim

Primera Division - Afghánský chlapec v tričku z igelitky má šanci setkat se s Messim

Afghánský chlapec v tričku z igelitky má šanci setkat se s Messim © thesun.co.uk - Pětiletý Afghánec Murtaza

0

Líbilo se

02.02. - Pětiletý afghánský chlapec, jehož dojemné fotografie v modro-bíle pruhovaném tričku se jménem a číslem Lionela Messiho vyrobeném provizorně z igelitové tašky se staly hitem na sociálních sítích, má velkou naději setkat se se svým fotbalovým idolem. Afghánská fotbalová federace uvedla, že je s argentinským hráčem Barcelony v kontaktu a setkání organizuje.

Pětiletý Afghánec Murtaza pochází z chudé rodiny, která žije ve středoafghánské provincii Ghazní. Rodiče nemohli Murtazovi koupit skutečnou kopii dresu argentinské fotbalové hvězdy, a tak chlapci vyrobil napodobeninu starší bratr.

Použil k tomu igelitovou nákupní tašku, jejíž modré a bílé pruhy připomínají dres argentinského národního týmu. Bratr také Murtazovi napsal fixem na "tričko" Messiho jméno a číslo deset, které fotbalista nosí. Snímky malého Afghánce se v polovině ledna objevily na facebooku a začaly se bleskurychle šířit na sociálních sítích.

Afghánská fotbalová federace na svých internetových stránkách dnes uvedla, že je v kontaktu s Messiho zástupci a domlouvá s nimi možnost setkání s fotbalistou, který minulý měsíc získal popáté Zlatý míč pro nejlepšího hráče světa. "Zatím ale nevíme, kdy a kde by se setkání mohlo uskutečnit," řekl mluvčí federace agentuře AFP.

Afghánská fotbalová federace sdělila, že plánuje vyslat hocha s jeho otcem do Španělska nebo se pokusí přimět Messiho, aby se za svým obdivovatelem vydal do Afghánistánu. Druhá možnost je ale jen málo pravděpodobná, protože Murtazova domovská provincie Ghazní je místem častých střetů mezi bojovníky Talibanu a afghánskými bezpečnostními složkami, napsala agentura AFP.

Španělská ambasáda v Kábulu uvedla, že je "připravena pomoci" Murtazovi a jeho otci opatřit si víza k cestě do Barcelony. V sobotu Messiho otec Jorge agentuře AFP řekl, že jeho syn Murtazův příběh zná a "chce učinit vstřícné gesto".

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Taibi - 02.02. Odpovědět

už vidím messiho, jak se žene za nějakým týpkem v pytlíku od rohlíků Smajlík 3

Taibi
Reklama
Reklama
Nejnovější články