Zpět na » Primera Division » Messi s Neymarem mohou dostat Barcelonu na pokraj finanční propasti

Primera Division - Messi s Neymarem mohou dostat Barcelonu na pokraj finanční propasti

Messi s Neymarem mohou dostat Barcelonu na pokraj finanční propasti © as.com - Messi s Neymarem mohou dostat Barcu do finančních potíží

4

Líbilo se

28.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Mít v kádru největší a nejdražší hvězdy s sebou přináší spoustu radosti a příjemných okamžiků. Ovšem každá záležitost má nejen svůj líc, ale také rub. A pro Barcelonu přítomnost Messiho, Neymara potažmo Suáreze představuje neuvěřitelnou finanční zátěž, kterou brzy nemusí unést.

V úterý oznámily sdělovací prostředky, že argentinská hvězda oblékající dres FC Barcelona Lionel Messi si od 30. června notně finančně polepší, neboť se mu podle smlouvy automaticky zvedne plat na 85 milionů eur hrubého (39,4 milionů eur čistého). A to je pořádná rána na solar direktivě barcelonského klubu. Musí se totiž začít pořádně snažit navýšit zisky klubu, pokud nechce mít oplétačky s UEFA a jejím finančním Fair Play plánem. A také normou, která se na každý vládnoucí management klubu upletla za vlády Sandra Rosella.

Podle ní totiž musí výkonný výbor odstoupit v případě, že během dvou následujících sezón poměr, který srovnává dluh s EBITDA (ziskem před zdaněním, úroky a odpisy), neodpovídá stanoveným hladinám. Minulý rok měl být poměr 2,5 a skončil na hodnotě 3,2. Takže nyní by se měl pohybovat kolem 2,25. Pokud tomu bude jinak, bude muset výkonný výbor v čele s prezidentem Bartomeuem odstoupit.

Zmíněný nárůst příjmů Lionela Messiho, společně s plánovaným prodloužením a vylepšením smlouvy Neymara, plus gáže, které pobírají další týmové hvězdy Suárez, Iniesta, Busquets (další prodloužení v plánu) nechávají Barcelonu v hodně choulostivé ekonomické situaci.

Proto je strategickým plánem klubu zvýšit příjmy do roku 2021 na 1 miliardu eur ročně. Buď se to podaří, anebo bude na katalánský klub uvržena klatba z Evropské fotbalové asociace pro nesplnění jejich norem.Barcelona se momentálně pohybuje na samé horní hranici platového stropu, který stanovuje La Liga. Pro azulgranas je nastaven na 421 milionů eur. V tuto chvíli jsou na 419. Když se na to podíváme zblízka, zjistíme, že jen „tridente" si pro sebe shrábne 155 milionů eur. Messiho mzda naroste na výše uvedených 85 milionů eur hrubého, plat v Nemyarově připravované smlouvě nepůjde v hrubém pod 50 a Suárez před odečtením daní a poplatků pobírá 20 milionů eur.

Takže velký červený vykřičník pro katalánský velkoklub, který jestli nechce mít opět zakázané přestupy (byť tentokrát z jiného důvodu), nebo prodávat nejlepší hráče, bude muset podepsat velice lukrativní smlouvu (ta s Qatarem je ovšem zahalena v mlze), nebo v létě po vzoru Realu oblétávat exotické destinace, které se po sportovní stránce notně podepíší na její přípravě.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
- 28.01. Odpovědět

A my snad neoblétáváme exotické destinace? Letos turné po USA, zápasy s TOP kluby, předloni sice žádné velké turné neproběhlo, předtím jsme byli v jihovýchodní Asii, předtím turné po Evropě, dále USA, Korea, Čína.
Nelíbí se mi neustálé zvedání platu Messiho, má nejvíce na světě a prachů má tolik, že to nikdy neutratí. Pokud nám nikdo nenabídne více, tak ten Qatar budeme muset podepsat, ať se nám to líbí či ne.

Cornero - 28.01. Odpovědět

Ten Messiho plat jsem nevedel ze ja takova raketa nicmene brutal je ze vetsinu z nej mu vezmou na danich (se pak nedivim ze pulka Barcelony smeli dane). Ale i tak si myslim ze pokud to klubu prospeje by si ten neustaly narust mohl odpustit. Dyt za co zrovna on to muze utracet? Vzdyt je to takovej autista co ho zajima jen fotbal. Buchtu ma stalou takze na stetky dojem delat nemusi, co jsem koukal na vozovy park tak do aut buhvijakej fanda taky nebude, umeni pochybuju...

Cornero
- 28.01. Odpovědět

Smajlík 2
Utrácí leda tak na nemovitosti, za nic jiného. Za ty prachy, co vydělává, nebude jeho rod nikdy makat. Ale je dost možné, že to jsou jen kecy. Proč by se mu měl zvedat plat, když už teď je nejlépe placneým fotbalistou světa? Je to všechno bulvár...

heto - 28.01. Odpovědět

Šetří na důchod Smajlík 2

heto
Cornero - 28.01. Odpovědět

No jasne baraky ale to je taky takovy... Ma malyho fakana buchtu od detstvi tak pocitam rodinnej skromnej typ kterymu staci dve tri vilky po svete. Neni to partyboy kterej potrebuje obri luxusni baraky na utesu aby tam moh poradat mejdany pro modelky a snupal jim tam z pulek koks. Fakt by me zajimalo za co zrovna on ty penize utraci.

Cornero
- 29.01. Odpovědět

Já doufám, že to jsou jen kecy a že se mu žádný plat navyšovat nebude. Beztak jsou to jen výmysly vedení, aby ho udrželi, i když je jasné, že on by nikam nešel. Ukončí tady kariéru. Těžko se vrátí do Argentiny, kde mu místní rádoby fanoušci nadávají. Tady je žijící největší legendou všech dob, těžko ty jeho čísla někdo někdy překoná. Pokud jo, budu se hodně těšit. Ale taky by mě zajímalo, za co to utrácí. Smajlík 3

Cornero - 29.01. Odpovědět

Jako muze se vzdycky objevit nejakej genialni doklepavac a rekordy prekona ale nedovedu si predstavit ze by nekdo byl dlouhodobe lepsi fotbalista.

Cornero

Je to jak píše Cornero, je tam ta vysoká daň, tak i kvůli tomu to navyšování, i když je pravda, že je to fakt přehnané, ale myslím, že i Barca si je vědoma toho, co pro ní odvádí, tak mu ty peníze neustále zvedají. Jako ty peníze jsou nehorázné! Sám Messi možná ani neumí do tolika počítat, kolik jich má Smajlík 2...je to bláznivé a určitě k zamyšlení. A kdo ví, s čím přijde pak Neymar, co se peněz týče.

Bolomsson85
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články