Zpět na » Primera Division » Barcelona se v první půli zase trápila, výsledek proti Athleticu ale otočila a jde do semifinále poháru

Primera Division - Barcelona se v první půli zase trápila, výsledek proti Athleticu ale otočila a jde do semifinále poháru

Barcelona se v první půli zase trápila, výsledek proti Athleticu ale otočila a jde do semifinále poháru © mundodeportivo.com - Barcelona mohla slavit postup do semifinále poháru

0

27.01. - REVIEW Barcelona postoupila do semifinále španělského poháru, nicméně v odvetném střetnutí s Athleticem Bilbao musela otáčet vedoucí gól hostujícího Williamse. Po špatné první půli ale ve druhé části zlepšila svůj výkon a díky brankám Suáreze, Piquého a Neymara zvítězila 3:1.

FC Barcelona 3:1 Athletic Bilbao

První zápas 2:1, postupuje Barcelona

Góly: 53. Suárez, 81. Piqué, 90.+1 Neymar - 12. Williams

FC Barcelona: Ter Stegen - Alves, Pigué, Vermaelen (70. Busquets), Mathieu - Rakitić, Mascherano, Roberto - Messi, Suárez, Neymar

Athletic: Herrerín - Bóveda, Lekue, Laporte, Balenziaga - San José, Rico (57. Beňat) - Williams, Eraso (73. Muniaín), Susaeta (57. Sabin) - Aduriz

Tak jako v posledním ligovém zápase v Málaze, i tentokrát doma na Camp Nou Barcelona první půli prospala. Athletic hrál celých 45 minut výborně a může jen litovat, že si do kabin o poločasové přestávce nenesl větší náskok než byl ten jednobrankový, který signalizovala obrazovka barcelonského stadionu. Už ve 4. minutě se totiž dostal do výborné šance Aduriz po nahrávce Williamse, ovšem do střely hvězdy Athleticu se stačil vložit Rakitić a odvrátit nebezpečí alespoň na roh. V 9. minutě sice na druhé straně po rohovém kopu vstřelil gól Vermaelen, jenže kvůli faulu střelce na Mikela Rica nemohl být úspěch belgického zadáka uznán.

To byla na dlouhou dobu poslední vážnější akce domácího celku, který se nemohl vypořádat s velmi aktivním presinkem Athleticu. Od 12. minuty navíc domácí museli dotahovat skóre. Aduriz totiž geniální uličkou našel nabíhajícího Williamse, který udělal hokejový blafák Ter Stegenovi a Mathieu do sítě doklouzal o fous později než balón - 0:1. Tři minuty nato přišla další exkluzivní příležitost pro Bilbao. Aktivní Williams stříleným centrem našel Erasa, jemu ale střela ve výhodné pozici nevyšla a putovala mimo tyče.

Ve 20. minutě pak zahodil ideální možnost navýšit skóre na 2:0 Susaeta. Balenziaga s vypětím všech sil stihl odcentrovat přímo z brankové čáry na Adurize, ten sklepl hlavu ke neúspěšnému střelci, který nedokázal trefit odkrytou bránu. Barcelona se začala postupně dostávat do hry, Messiho dva trestné kopy skončily na pěstech Herrerína a ve druhém případě mimo a těsně před pauzou šel na gólmana hostí sám Neymar, ale ten rozštěpem zamezil Brazilcovi ve srovnání skóre.

Druhou půli zahájili azulgranas mnohem lépe a v 53. minutě přišlo vyrovnání. Sergi Roberto vysunul na levé straně Messiho, ten poslal přízemní centr do vápna, na nějž nedosáhl Balenziaga, Rakitić ho pustil a z pravé strany nabíhající Suárez usměrnil do sítě - 1:1. Přesně po hodině hry neúspěšně obstřeloval Suárez Herrerína. Trochu zaskočený Athletic se k ohrožení Ter Stegenovy brány dostal ve druhé půli až v 61. minutě, kdy se mu naskytla dvojitá příležitost ke střele. Ovšem první pokus Merina zblokoval obránce domácích a následná rána Erasa skončila u německého brankáře.

Štěstí zkoušel v 72. minutě i Piqué hlavou a v 79. po nebezpečném průniku Neymara, jehož opět vychytal Herrerín střílel Rakitić nad. Nicméně v 81. minutě už šla Barcelona do vedení a autorem branky byl Piqué, který těsně předtím po rohovém kopu hlavu mířil do volného místa, ale Herrerín senzačně zasáhl. Podobné štěstí už ale napodruhé neměl. Rakitić vysunul vpřed Alvese a jeho přesný centr už stoper azulgranas nasměroval do sítě - 2:1.

Definitivní podobu výsledku dal ještě v nastaveném čase Neymar, který pronikl do šestnáctky, nijak se nerozpakoval a napálil svůj projektil do horní části branky - 3:1.

Další výsledek čtvrtfinále Copa del Rey:

Atlético Madrid - Celta Vigo 2:3 (29. Griezmann, 81. Correa - 22. a 64. Hernández, 56. Guidetti, první zápas 0:0 - postupuje Celta)