Zpět na » Primera Division » Rozhodnuto: Barcelona Nolita nekoupí. Ani nikoho jiného

Primera Division - Rozhodnuto: Barcelona Nolita nekoupí. Ani nikoho jiného

Rozhodnuto: Barcelona Nolita nekoupí. Ani nikoho jiného © madrid-barcelona.com - Nolito

0

Líbilo se

27.01. - Je rozhodnuto. Nolito v lednovém přestupním termínu do Barcelony nepřijde. Vedení Celty Vigo nepřistoupilo na nabídku hostování hráče s opcí na přestup, kterou včera Katalánci předložili a v praxi to znamená, že azulgranas do svého kádru žádnou novou posilu během zimního transferového okna nepřivedou.

Včera vedení barcelonského klubu předložilo Celtě Vigo poslední nabídku, která ale při vší úctě nemohla donutit management klubu z Galície změnit názor nechat si Nolita minimálně do léta ve svém kádru. Barcelona je totiž pro tuto sezónu s penězi na štíru a pokud si nechce zadělat na problémy, nemůže si dovolit investovat závratné cifry, jaké požadovali za 29letého útočníka ve Vigu. Konkrétně 18 milionů eur, přesně jak hlásá výkupní klauzule ve smlouvě.

Barcelona se proti takové částce vytáhla se směšnou nabídkou na půlroční hostování hráče na Camp Nou a možným přestupem po skončení sezóny. Ovšem jen v případě, že by si tento přestup azulgranas přáli. Mohlo se tedy stát, že by Nolito Barceloně pomáhal jen za uhrazený plat a v květnu by putoval zpět do Viga - bez jakékoliv kompenzace. Byť Katalánci chtěli při takovéto eventualitě Celtu alespoň nějak odškodnit (finančně či hráčskou výpomocí), pro klub, který letos bojuje o start v evropských pohárech, to byl pořád mizerný obchod.

Luis Enrique si Nolita přál, považoval ho za ideální náhradu za chybějícího Pedra, který v létě loňského roku odešel do Chelsea, nicméně bude si muset nechat zajít chuť. Během tohoto měsíce se rovněž mluvilo o možném příchodu Denise Suáreze z Villarrealu, ovšem toho trenér Barcelony nevidí jako nástupce „Pedrita“. Navíc pro blaugranas bude výhodnější jeho přestup až před sezónu 2016-17, kdy Fernando Roig podle klauzule ve smlouvě bude stát jen 3,2 milionů eur, kdežto nyní prezident Žluté ponorky požadoval až dvojnásobek této částky.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články