Zpět na » Primera Division » Barcelona předložila Celtě poslední nabídku za Nolita

Primera Division - Barcelona předložila Celtě poslední nabídku za Nolita

Barcelona předložila Celtě poslední nabídku za Nolita © sbnews.co.za - Nolito

0

Líbilo se

26.01. - Do konce lednového přestupního termínu už zbývá jen necelý týden a Barceloně se stále ještě nepodařilo přesvědčit Celtu Vigo, aby jí prodala největší hvězdu celestes - útočníka Nolita. Vedení azulgranas proto poslalo do Galície poslední nabídku a doufá, že ji tentokrát Celta přijme.

Jednání o přestupu útočníka Nolita z Celty Vigo do Barcelony vstoupilo do finální fáze. Vedení klubu z Camp Nou poslalo do Galície poslední nabídku: hostování až do června bez nutnosti platit jediné euro, bez opce na povinný přestup v létě, ovšem s klauzulí, která by mohla případně Celtu částečně odškodnit za neuskutečněný přestup „na tvrdo“.

Barcelona si v tuto chvíli nemůže dovolit uskutečnit nákup Nolita za hotové. Dokonce nemůže přistoupit ani na hostování s opcí na povinný přestup, protože by to do účetních knih musela zanést stejným způsobem jako případný přestup, do kolonky výdajů. Azulgranas by souhlasili s opcí na přestup, ovšem pouze v případě, že by to byla Barca, která o její naplnění bude rozhodovat.

V náročných jednáních Barcelona dokonce souhlasila, že by v případě nepřistoupení na letní Nolitův přestup odškodnila Celtu Vigo buď finančně, nebo zapůjčením hráčů na hostování, neboť chápe, že Celta podstupuje riziko, že na půl roku půjčí hráče do Barcelony a v létě by nemusela vidět ani euro.

Oficiálně prezident Celty Vigo Carlos Mouriňo stále trvá na tom, že se o Nolitovi bude bavit jedině v případě, že koupěchtivý zájemce zaplatí celou výkupní klauzuli ve výši 18 milionů eur. Jenže na druhou stranu je zde i lidská stránka a vedení chápe, že pro Nolita je to možná poslední šance dostat se do velkého klubu. Udržet ho nebude jednoduché a proto vedení Celty zvažuje tuto variantu přijmout. Dokonce už angažovalo náhradu - za 5 milionů eur koupilo Claude Beauvueho z Olympique Lyon.

Kam dál?

Jan Preisler / sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Jedno jméno....Denis Suaréz. Proč Nolito ? Proč se budeme svazovat na léto, když můžeme přivést megatalent, který akorát potřebuje šanci...Je to subjektivní pohled samozřejmě a Lucho ví, proč chce zrovna Nolita, takže nezbývá nic, než jen doufat...

Deivinho
Lazar - 26.01. Odpovědět

protože Nolito je útočník, jako záskok za MSN ideální. Navíc druhá věc je cena D.Suaréze, když by ho Barca chtěla koupit teď, tak se musí s ponorkou domluvit (spekuluje se o 6M), když počkají do léta tak 3,5M a ponorka utře. Nolito teď navíc dává i větší smysl, jen ať Denis co nejvíc hraje.

K článku bych jen dodal že Nolito má taky motivaci v trofejích. V Barce hrál jen 3 zápasy (2x CdR a 2 minuty v lize). Nevím jak je to přesně s pravidly, ale na moc trofejích z těch sezón napsaný nebude.

Lazar
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články