Zpět na » Primera Division » Barcelona porazila Athletic i v poháru a do semifinále má o kousek blíže

Primera Division - Barcelona porazila Athletic i v poháru a do semifinále má o kousek blíže

Barcelona porazila Athletic i v poháru a do semifinále má o kousek blíže © as.com - Neymar a Munir vstřelili branky Barcelony

0

20.01. - REVIEW Barcelona po domácí ligové výhře nad Athleticem Bilbao 6:0 dokázala stejného protivníka překonat i v úvodním zápase čtvrtfinále Copa del Rey 1:2. Za Katalánce skórovali Munir s Neymarem, za domácí těsně před koncem snižoval Aduriz.

Athletic 1:2 FC Barcelona

Góly: 89. Aduriz - 18. Munir, 25. Neymar

Athletic: Herrerín - de Marcos, Etxeita, Laporte, Lekue - Iturraspe, Beñat (68. San José) - Susaeta (56. Muniain), Eraso (62. Sabin), Williams - Aduriz

Barcelona: Ter Stegen - Dani Alves, Piqué, Mascherano, Roberto (74. Adriano) - Rakitić, Busquets, Iniesta - Turan (66. Aleix Vidal), Munir (80. Sandro), Neymar

Barcelona vykročila pevným krokem směrem k semifinále Copa del Rey, když v prvním utkání porazila na San Mames Athletic Bilbao 1:2 s hodně překopanou sestavou, v níž Munir nastoupil jako střední útočník, Sergi Roberto jako levý bek a Arda coby právé křídlo. To vše kvůli absencím Messiho, Suáreze a Alby.

Athletic do utkání vlétl jako uragán. Vůbec se nešetřil a jako hnací motor navíc mu určitě posloužil nedělní debakl 0:6 z Camp Nou. Jenže Barcelona úvodní nápor domácího týmu zvládla (Athletic Ter Stegena moc neobtěžoval) a postupně se začala osmělovat i ona. V 15. přišla první šance prostřednictvím Neymara, jehož technickou střelu vyrážel Herrerín, aby v 18. dostal Munir hosty do vedení. Arda vyslal na pravé straně vpřed Rakitiče, ten poslal střílený centr do vápna, kde už si s nim pohárový střelec dokázal poradit - 0:1.

Netrvalo dlouho a Barça již vedla o dvě branky. Sergi Roberto adresoval do prostoru přihrávku na Neymara, domácí obrana si vzala oddechový čas, Herrerín sice vyběhl, ale míč netrefil zcela ideálně a Brazilec už měl jednoduchou úlohu zasunout balón do prázdné svatyně.

Barcelona od té chvíle kontrolovala utkání, občas zahrozila před domácí bránou a trpěla maximálně při standardnich situacích Athleticu. Největší šanci první půle měl na kopačce ve 41. minutě Merino, ale jeho střela šla nad Ter Stegenovu branku.

Hned na začátku druhé půle Munir předvedl, jak mu roste sebevědomí, když se obloučkem pokoušel přehodit domácího gólmana, ale jeho pokusu chyběla výška. Postupem času ale Barça uvadala, její hra nebyla tolik plynulá a nedokázala si vytvořit tolik šancí jako během úvodních 45 minut. Athletic přitvrdil hru a De Marcos, který fauloval Iniestu, klidně mohl dostat druhou žlutou kartu.

Drama do odvety přichystal snižujícím golem minutu před koncem útočník Aduriz. Dani Alves nedůrazně odkopl míč z vlastní šestnáctky, ten zachytil San José, chytře přihrál domácímu kanonýrovi, který nezaváhal.