Zpět na » Primera Division » Soud s Messim kvůli krácení daní začne 31. května

Primera Division - Soud s Messim kvůli krácení daní začne 31. května

Soud s Messim kvůli krácení daní začne 31. května © goal.com - Lionel Messi

0

Líbilo se

21.01. - Soud s nejlepším fotbalistou světa Lionelem Messim a jeho otcem Jorgem kvůli krácení daní začne 31. května a měl by trvat do 3. června. Argentinské hvězdě tak hrozí, že přijde o účast na turnaji Copa América Centenario, který se bude hrát v USA právě od 3. června. Termín procesu, který může pro Messiho skončit téměř dvouletým vězením, dnes oznámil soud v Barceloně.

Osmadvacetiletý kanonýr, jenž získal minulý týden popáté v kariéře Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa, a jeho otec jsou obviněni z krácení daní ve výši 4,1 milionu eur z let 2007-2009.

Nedlouho po zahájení vyšetřování Messiové dluh dorovnali a španělským úřadům uhradili přes pět milionů eur. Slavný útočník od začátku tvrdil, že se o finance a daňové záležitosti nestaral. To potvrdil jeho otec Jorge, který za věc převzal plnou zodpovědnost, nicméně úřad prokurátora se rozhodl stíhat i fotbalistu, protože měl údajně o finančních záležitostech dostatečný přehled.

Žaloba požaduje pro otce i syna vězení na 22 měsíců a 15 dní, nicméně podle médií není pravděpodobné, že by soud skončil vynesením nepodmíněného trestu.

Očekává se, že Messiho právníci se budou snažit termín soudu změnit, neboť koliduje se startem Copy América Centenario. Tento turnaj, jenž se bude konat netypicky už rok po loňském jihoamerickém šampionátu v Chile a tedy mimo tradiční čtyřletý cyklus, má oslavit stoleté výročí konfederace CONMEBOL i samotného mistrovství.

Messimu už tak hrozilo, že nebude mít dost času se na turnaj připravit, protože s Barcelonou může postoupit do finále Ligy mistrů, jež se bude hrát v Miláně 28. května.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Cornero - 21.01. Odpovědět

hele kluci..ted jsem videl zravu jako ze Mascherano byl dnes odsouzen na jeden rok v base za danove uniky. Je to pravda?

Cornero

Je to pravda, ale sedět nepůjde, jelikož ve Španělsku je zákon, že když máš jít sedět maximálně na 2 roky, a neudělal jsi násilnej čin, tak můžeš zaplatit obrovskou pokutu a jsi volnej.

FcBarcaPavel

takze to by melo platit i v Messiho pripade ze nepujde sedet ani fotr,i kdyby vsechno vzal na sebe,a byla prokazana vina pouze jemu.Celkem dobry zakon,co by z toho meli kdyby stary Messi 22 mesicu brucel.Tak stat zinkasuje jeste nejaky ten milionek navic,a spokojenost na obou stranach, Smajlík 1

tomogara
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články