Zpět na » Primera Division » Chamtivý prezident aneb zůstane Barcelona bez katarské finanční injekce?

Primera Division - Chamtivý prezident aneb zůstane Barcelona bez katarské finanční injekce?

Chamtivý prezident aneb zůstane Barcelona bez katarské finanční injekce? © marca.com - Nápis Qatar může od příští sezony z barcelonských dresů zmizet

0

Líbilo se

19.01. - Finanční situace Barcelony není nijak růžová a od letošního léta to může být ještě horší. Na konci června totiž vyprší sponzorská smlouva mezi katalánským klubem a QSI, která byla považována za velice lukrativní. A ačkoliv byla na spadnutí dohoda o prodloužení a dokonce vylepšení této spolupráce, chamtivost barcelonského prezidenta velmi vážně ohrozila její pokračování.

Aktuální stav je takový, že pokud vůbec k prodloužení kooperace s dosavadním sponzorem QSI (Qatar Sports Investments) dojde, pak to bude velmi obtížné. Proč? Ještě před několika měsíci byla Barcelona s katarskou stranou víceméně dohodnuta na pokračování spolupráce. Tehdejší ekonomický viceprezident Javier Faus připravil kontrakt, který měl vejít v platnost po prezidentských volbách 18. července 2015. Částka celé operace měla narůst ze 33 milionů eur ročně (podepsaných v roce 2010) na rovných 60 milionů za sezónu po dobu čtyř let.

Jenže opětovně zvolený prezident Josep María Bartomeu se s Manelem Arroyem, viceprezidentem marketingu, vzhlédl v částkách, které od Chevroletu (64 milionů eur za sezónu až do ročníku 2020-21) a Adidasu (940 milionů do roku 2025) pobírá Manchester United. Navíc se oháněl získaným treblem, marketingovou přitažlivostí útočného tria Messi - Neymar - Suárez a po katarské straně chtěl, aby ještě víc přitlačila na pilu...

To ale QSI dosti rozlítilo a veškerá práce Javiera Fause tak přišla vniveč. Bartomeu s Arroyem teď mají nelehký úkol dostat Katařany zpět k jednacímu stolu. „Už jim prý ani nezvedají telefon,“ uvedl v deníku AS člen představenstva klubu. Ty navíc nenamíchl jen chamtivý postoj barcelonského prezidenta, ale také nulové zastání z jeho strany, když během prezidentské volební kampaně byla tato země terčem tvrdé kritiky od jeho protikandidátů. Navíc QSI jsou většinoví akcionáři francouzského klubu Paris SG a mohou přehodnotit situaci své finanční podpory FC Barcelony, kterou mohou považovat, vzhledem k cílům dobýt Ligu mistrů, za kontraproduktivní. Jako když házíte kameny na vlastní střechu.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz,as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
zolty68 - 20.01. Odpovědět

FCB nie je o nič horšia značka ako MU tak prečo by im mal sponzor platiť menej? Je to na najlepšie mužstvo na svete v súčasnej dobe z najlepšími hráčmi sveta a tak je správne že pýta viac. Isto sa nájde sponzor čo bude chcieť mať reklamu na ich dresoch. Smajlík 1

zolty68
Chronic - 20.01. Odpovědět

nema sanci dostat od sponzoru to co maji top kluby v Anglii, hold PL je top jak pro sponzory tak pro divaky

Chronic
- 20.01. Odpovědět

Zřejmě nechce přesně tolik, co mají United, ale rozhodně si zasloužíme více než 33 M/rok. Qatar je prostě všude, na dresech i na tribuně. Pro nejlepší klub poslední dekády s hráči jsou jsou Messi, Neymar, Suárez, Iniesta si určitě zasloužíme víc peněz.

Nemám strach, že by se Barcelona v případě odchodu QSI nedohodla s jiným zajímavým sponzorem, co by vysolil podobný balík. Vzhledem ke značce, titulům a hráčům jako je MSN podobné peníze jiný bohatý sponzor vysolí, takže o tohle strach rozhodně nemám.

Bolomsson85
- 19.01. Odpovědět

Souhlasím.

divnej nadpis CHAMTIVY? spise hloupý, kdyz kyvl ze zacatku na tak malo. MU ma 64 90 rocne? za 60 bych marketingovyho reditele vyhodil.

McL_cule
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články