Zpět na » Primera Division » Barca vyhrála s Espanyolem i odvetu a v poháru postupuje do čtvrtfinále

Primera Division - Barca vyhrála s Espanyolem i odvetu a v poháru postupuje do čtvrtfinále

Barca vyhrála s Espanyolem i odvetu a v poháru postupuje do čtvrtfinále © sport.es - Munir dvěma góly rozhodl o vítězství Barcy

0

14.01. - REVIEW Barcelona si v městském derby pohlídala tříbrankový náskok z prvního duelu osmifinále Copa del Rey s městským rivalem Espanyolem a vyhrála i odvetu na stadionu Cornella-El Prat výsledkem 0:2. Oba góly dal mladík Munir El Haddadi.

Výsledek 4:1 z prvního zápasu z velké části ovlivnil průběh zápasu, který svoji kvalitou postupem odehraných minut jednoznačně upadal, až se z něj stalo čekání na závěrečný hvizd rozhodčího Borbalána. Espanyol začal velice aktivně, s hodně vysunutým presinkem a v úvodních minutách kontroloval zápas, nicméně nebezpečných akcí z jeho strany bylo pomálu - střely Asensia ze 3. minuty a Jordána (14.) šly vedle.

Barcelona měla s napadáním Espanyolu velké problémy, nedařilo se jí vyvézt míč a nedokázala se přizpůsobit novému rozestavení 4-2-3-1, které se prolínalo na 4-4-2. Svěřenci Luise Enriqueho také často zbytečně ztráceli balón. I přesto si díky Lionelu Messimu připsali velkou šanci otevřít skóre. Po rohovém kopu se odražený míč od Caiceda dostal k argentinskému fotbalistovi, který tvrdou ranou vyprášil Bardiho rukavice - ten vyrazil s námahou na další roh.

Barcelona od tohoto momentu postupně přebírala otěže zápasu, víc držela míč a nesměle začala obléhat velký čtverec domácího týmu. A když uběhla půlhodina hry ukázal jeden z důvodů, proč získal Zlatý míč, Messi, který perfektním pasem do uličky vyzval do sóla Munira a ten blafák źvládl na jedničku - 0:1.

Před koncem poločasu ještě zaujal především moment, kdy Caicedo udeřil loktem do tváře brankáře Barcy Ter Stegena, který si po tomto střetu přepočítal zuby v ústech a pak velká šance tohoto hráče, který ale nevyzrál v souboji jeden na jednoho na německého brankáře, který oblouček prsty vyškrábl nad branku.

Začátek druhé půle se nesl ve znamení dvou velice dobrých šancí Caiceda, nicméně v globálu utkání upadlo, ubylo gólových šancí, pokleslo napětí, oba týmy se spíš zaměřily na delší držení míče bez zbytečných rizik. Barca tak nakonec ještě navýšila náskok když doposud střelecky se trápící Munir zaznamenal druhý gól večera po nahrávce Vidala a chvíli nato třetí gól Messimu zmařil skvělým zákrokem Bardi.

Výsledky odvetných zápasů osmifinále Copa del Rey

Espanyol - FC Barcelona 0:2 (32. a 87. Munir), první zápas 1:4, postupuje FC Barcelona
Villarreal - Athletic 0:1 (21. Williams) první zápas 2:3, postupje Athletic
Celta - Cádiz 2:0 (35. Guidetti z penalty, 78. Dražič), první zápas 3:0, postupuje Celta
Las Palmas - Eibar 3:2 (43. Juncá vlastní, 59. Momo, 83. García - 52. Ekiza, 53. Enrich), první zápas 3:2, postupuje Las Palmas