Zpět na » Primera Division » Arda Turan: Mým odvěkým vzorem je Iniesta

Primera Division - Arda Turan: Mým odvěkým vzorem je Iniesta

Arda Turan: Mým odvěkým vzorem je Iniesta © skysports.com - Arda Turan

0

Líbilo se

08.01. - Turecký fotbalista Arda Turan má za sebou zápasovou premiéru v dresu Barcelony. Ve středu večer se podílel na vítězství v osmifinálovém utkání domácího poháru nad Espanyolem 4:1. Letní posila azulgranas nastoupila v základní sestavě a na hřišti vydržela přes hodinu, než na trávník nastoupil Ivan Rakitić.

Ovšem Arda Turan si neužíval jen skutečnost, že poprvé nastupuje v dresu Barçy v soutěžním utkání, navíc ještě tak speciálním, jako je barcelonské derby, ale také faktu, ze může byt na trávníku s hráčem, který byl odjakživa jeho idolem a vzorem - Andrésem Iniestou. „Mým odvěkým idolem a vzorem je právě on. Občas mi lidé připomínají, ze jsem jen o tři roky mladší než Iniesta, ale opravdu je mým vzorem a myslím si, že jsem si vybral dobře," prohlásil ve svém prvním rozhovoru v roli hráče Barçy Arda Turan.

„Čas od času mi vyčítají, že až moc přihrávám a střílím málo branek, ale já pokaždé odpovím, že mým vzorem je Iniesta. To, co předvádí, je umění a to se neodráží jen v gólech. Někdy, když jsem hrál proti němu, ode mě schytal nějaký ten kopanec a já z toho byl špatný...možná i díky těm kopancům Iniestovi jsem se dostal až sem."

Byť Arda Turan přestoupil do kádru azulgranas již v létě, kvůli trestu od FIFA, jež zakázala Barceloně zapisovat na soupisku nové hráče, musel půl roku jen trénovat. „Všichni mi moc pomáhali. Ani na chvilku jsem se necítil sám. Čekání stálo za to."

Přesto byl pro Ardu první zápas v novém dresu pochopitelně trochu zvláštní. „Bylo to obtížné, byl jsem nervózní. Nedělalo mi ani tak problém hrát fotbal, spíš přizpůsobit se mužstvu. Nemohl jsem se pořádně zkoordinovat, moc jsem běhal, ještě že kolem mě byli ti nejlepší hráči světa, navíc doma, před našimi fanoušky, v tomto směru jsem si to užíval."

Arda Turan střílí na branku Espanyolu během středečního derby (zdroj: sport.es)

Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články