Zpět na » Primera Division » Barcelona otočila pohárový zápas s Espanyolem a má nakročeno do čtvrtfinále

Primera Division - Barcelona otočila pohárový zápas s Espanyolem a má nakročeno do čtvrtfinále

Článek
Barcelona otočila pohárový zápas s Espanyolem a má nakročeno do čtvrtfinále © as.com - Neymar

1

07.01. - REVIEW Španělský pohár Copa del Rey má za sebou úvodní zápasy osmifinále. V barcelonském derby na rozdíl od sobotního duelu dominovala Barca, která porazila Espanyol 4:1, dva góly si připsal Messi. Ještě o gol víc dal při výhře Valencie nad Granadou útočník Negredo.

Repríza sobotního barcelonského derby nezačala pro azulgranas úplně ideálně. Už v deváté minutě vyrobil chybu Dani Alves, Espanyol podnikl prostřednictvím Marca Asensia rychlý brejk, který zakončil přesně přízemní střelou Caicedo. Azulgranas to ještě víc nakoplo, zvýšili aktivitu. Ačkoliv do té doby vytvářeli nebezpečí před brankou Paua, přesto nevyslali jedinou střelu na branku.

Premiérová rána tak hned skončila v síti. Iniesta ve 13. minutě procedil přihrávku na Messiho, který se v podobných situacích nemýlí. Barcelona nepolevovala ve svém úsilí, nicméně Espanyol hrál v obraně spořádaně a držel domácí tým na uzdě. Ter Stegena však ohrozil maximálně Abraham v 17. minutě z trestného kopu, který německý brankář odklidil na rohový kop. Od tohoto okamžiku Barca ovládla utkání. Ve 23. minutě nebezpečně vypálil Neymar, a o minutu později byl brazilský útočník předmětem penaltového faulu Javiho Lopeze, který ovšem zůstal nepotrestán. Espanyol pak častým přerušováním hry uspal utkání, které spělo k poločasové remíze. To by vsak nesměla existovat excelentní kopací technika Lea Messiho, který perfektně zahraným trestňákem dostal Barcelonu do vedení.

Hned po přestávce Barca pokračovala ve své snaze rozhodnout osmifinále už v prvním zápase. A úspěšně. Ve 49. minutě Messi našel před bránou Piqueho, který v roli útočníka pouze zasunul míč mimo dosah Paua Lopeze a Enza Roca. Azulgranas se nespokojili s dvoubrankovým náskokem a jedna šance následovala druhou. Nicméně na hrací ploše to začalo také vřít. Sudí rozdával karty a Espanyol šel brzy do devíti. Co se tyče čistě herního pohledu, culés nadále pokračovali ve snaze vstřelit další a další branky, ale v cestě jim stál brankář Pau. Ten zaznamenal vynikající výkon, i když šlapák na Messiho v úvodu druhé půle, si mohl odpustit. Neymar deset minut před koncem nakonec přeci jen posunul skóre na 4:1, což je výsledek, který se bude Espanyol velice špatně otáčet.

V dalších včerejších zápasech excelovala Valencia. Ta si výhrou 4:0.nad Granadou prakticky zajistila postup do čtvrtfinále. Třemi goly se blýskl Álvaro Negredo. Do dalšího kola ma slušně našlápnuto také Sevilla FC. Ta v derby dokázala vyhrát na půdě Betisu 2:0. Dokonalý obrat se povedl Athleticu Bilbao. Ještě v poločase Baskové prohrávali 0:2, ovšem po pauze se nečekaně zvedli a Villarreal, který je v lize čtvrtý, porazili 3:2. Vedoucí celek ligy Atlético Madrid hrál osmifinálový souboj na půdě Raya Vallecana a po remíze 1:1 je zatím otázka postupujícího otevřena.

Výsledky osmifinálových zápasů Copa del Rey:

FC Barcelona - Espanyol 4:1 (13. a 44. Messi, 49. Piqué, 88. Neymar - 10. Caicedo)
Valencia -Granada 4:0 (8., 63. a 83. Negredo, 35. Rodrigo)
Betis - Sevilla 0:2 (13. Krohn-Dehli, 49. Krychowiak)
Rayo - Atlético 1:1 (35. Nacho - 67. Saúl)
Mirandés - Deportivo 1:1 (27. Ortiz - 77. Lopo)
Athletic - Villarreal 3:2 (54. Williams, 68. Aduriz, 82. Laporte - 16. Baptistao, 38. Samuel)