Zpět na » Primera Division » Osmifinále Copa del Rey: Repete barcelonského šlágru

Primera Division - Osmifinále Copa del Rey: Repete barcelonského šlágru

Osmifinále Copa del Rey: Repete barcelonského šlágru © sport.es - Arda Turan s Aleixem Vidalem už konečně mohou Barceloně pomoci na hřišti

0

Líbilo se

06.01. - PREVIEW Dnes a zítra se odehrají úvodní zápasy osmifinále španělského Královského poháru Copa del Rey. FC Barcelona se po čtyřech dnech opět utká v městském derby s Espanyolem, příchuť derby má i zápas sevillských celků Betisu a FC, či madridského Atlética s Rayem Vallecano.

V sobotu skončilo derby mezi Espanyolem a FC Barcelona bezbrankovou remízou, ačkoliv hosté nebyli příliš spokojeni s tím, jak tvrdou hru pustil rozhodčí González González, která byla na gusto azulgranas až příliš přes čáru. Dnes si dají oba kluby opáčko, tentokrát na Camp Nou, stadionu silnějšího ze dvou městských rivalů a aby toho nebylo málo, přesně za týden se v odvetě střetnou pro změnu v domovském stánku Espanyolu.

Dnešní datum je ve Španělsku velice významné, neboť svátek Tří králů je pro malé i velké Španěly něco jako náš Ježíšek. Rozdávání dárku, sváteční čas, jídlo, zvyky. A zdá se, že hodná byla i Barca, neboť dárkem dostala dvě posily, o které si napsala už v létě. Ano, dnes poprvé se může divákům pochlubit s Aleixem Vidalem a Ardou Turanem. Dvěma hráči, které sice koupila už v létě, ale kvůli sankci od FIFA, je mohla napsat na soupisku až v kalendářním roce 2016. A vzhledem k tomu, že úředníci v sídle LFP dodržují svátky, pustili se do práce až v pondělí - proto nemohly dvě nové posily nastoupit již od sobotního měření sil.

Předpokládá se, že trenér Luis Enrique dnes oba nasadí do základní sestavy. „Aleix i Arda jsou na tom dobře, mohou nastoupit na 90 minut,“ řekl. Ostatně potřebuje trochu odlehčit týmu, který v poslední době zřejmě začíná pociťovat první příznaky únavy. Z posledních čtyř odehraných zápasů totiž třikrát remizoval a například ve Valencii či s Deportivem v závěru ztratil vedení. Proti Espanyolu to sice neplatilo, ale tradiční závěrečný nápor azulgranas se tentokrát nekonal.

El Lucho také sáhne k rotacím v sestavě - odpočinek na devadesát devět procent dostane Sergio Busquets, změny nastanou v obraně, do hry nakouknou, jak bylo zmíněno, Turan s Vidalem, nicméně i přes náročný lednový kalendář nastoupí zřejmě kompletní útočná linie MSN. Mimo nominaci se na druhou stranu ocitli Douglas, Adriano a Sandro, což hodně naznačuje, jaká je jejich pozice v kádru a u všech třech se očekává jejich lednový odchod. V bráně by měl nastoupit Ter Stegen, který proti všem náznakům nechytal ani v jednom ze dvou zápasů, které Barcelona sehrála na mistrovství světa klubů, nicméně domácí pohárová soutěž bývá označována jako jeho. Ačkoliv Luis Enrique k nasazování brankářů řekl jasně: „Nikomu nezaručuji místo v sestavě.“


Program úvodních zápasů osmifinále Copa del Rey:

Středa 6. ledna
12.00 Athletic Bilbao - Villarreal
16.00 Valencia - Granada
16.00 Mirandés - Deportivo
18.15 Betis - Sevilla
20.30 FC Barcelona - Espanyol
22.05 Rayo - Atlético

Čtvrtek 7. ledna
20.30 Eibar - Las Palmas
20.30 Cádiz - Celta

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
COKO - 06.01. Odpovědět

Doufám že ty dva dneska uvidím Smajlík 9

COKO

Enrique už říkal, že šanci dostanou oba. Smajlík 17

FcBarcaPavel
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články