Zpět na » Primera Division » Real Madrid sice ve Valencii dvakrát vedl, nakonec ale napínavý duel skončil remízou

Primera Division - Real Madrid sice ve Valencii dvakrát vedl, nakonec ale napínavý duel skončil remízou

Real Madrid sice ve Valencii dvakrát vedl, nakonec ale napínavý duel skončil remízou © as.com - Momentka ze zapsasu Valencie s Realem

0

03.01. - REVIEW Napínavé střetnutí sledovali diváci na valencijském stadionu Mestalla. Real Madrid se dokázal dvakrát dostat do vedení - ve druhém případě dokonce v době, kdy již hrál bez vyloučeného Kovačiče - ovšem domácím Netopýrům se pokaždé podařilo vyrovnat a Real tak již poněkolikáté v sezóně nevyužil klopýtnutí Barcelony, aby se na ni v tabulce bodově dotáhl.

Valencia 2:2 Real Madrid

Góly: 45. Parejo z penalty, 83. Alcácer- 17. Benzema, 82. Bale

ČK: 69. Kovačič

Valencia: Doménech - Barragán, Abdennour, Santos, Orbán (80. Rodrigo) - A. Gomes, Parejo (85. Negredo), Danilo - Cancelo, Alcácer, de Paul (87. Fuego)

Real Madrid: Navas - Danilo, Pepe, Ramos, Marcelo - Modrić, Kroos, Kovačić - Bale, Benzema (67. L. Vázquez), Ronaldo

Real Madrid potřeboval na stadionu Valencie vyhrát. Barcelona včera ztratila dva body v souboji s Espanyolem a Bílému baletu se tak naskýtala ideální příležitost dotáhnout náskok odvěkého rivala, ačkoliv azulgranas maji ještě k dobru odložený zápas v Gijónu. Jenže stejně jako v zápasech na Atléticu či v Seville ani tentokrát se blancos nevyvarovali tradičního nešvaru, kdy poté, co získali vedení, vycouvali ze zápasu, jakoby je přestal bavit a začal spíše nudit.

Ovšem úvod střetnutí byl zcela v režii Realu a z jeho pohledu je jen škoda, že po čtvrthodině vedl jen 1:0. Každopádně vstřelený gól byl oslavou fotbalu. Benzema rozjel akci přihrávkou na Balea, ten patičkou přiťukl Ronaldovi, který viděl nabíhajícího Benzemu. Poslal mu ideálně balon a Francouz střelou k tyči pokořil Jaumeho v domácí brance.

Jenomže vzápětí přišla tradiční madridská siesta, kdy sice Benítezovi hoši drželi míč na svých kopačkách, ale neměli sebemenší snahu cpát se do blízkosti Jaumeho branky a během dalších minut dokonce přenechali iniciativu domácímu mužstvu. Nejprve nabral odvahu především André Gomes, později se k němu přidali i další a k vyrovnání měl nejblíže především Cancelo ve 31. minutě, jeho hlavička po centru de Paula mířila jen centimetry vedle tyče. Gól visel na vlásku i při akcích Gomese (37.) a Abdennoura (42.).

Na vyrovnání si tak našlapaná Mestalla musela počkat až do závěrečné minuty prvního poločasu. Rozhodčí nejprve neposoudil jako penaltový zákrok na Balea, aby vzápětí odpískal desítku za nedovolený kontakt Pepeho s Gomesem. Parejo se nemýlil a stanovil poločasové skóre na 1:1.

Druhá půle ve své první části nepřinesla tak záživný fotbal, snad jen akce Gomese a na druhé straně Ronalda zvedly diváky ze sedadel, mnozí nepochopili ani střídání jednoho z nejlepších hráčů Realu Benzemy. Nicméně chvíli poté přišel ještě méně pochopitelnější zákrok Kovačiče na Cancela, po němž následovala červená karta a dvacet minut v deseti pro madridský klub. Real přeskupil řady, Bale se posunul ve čtyřčlenné záloze na své oblíbené místo vlevo a představoval i v početním oslabení pořádnou hrozbu pro domácí celek.

V 82. minutě se mu dokonce podařilo hosty dostat do vedení po dobře zahraném trestňáku od Kroose trefil hlavou zády k brance mimo dosah Jaumeho. Radost ale Madridu nevydržela příliš dlouho, protože z následné akce vyrovnal spasitel Alcácer. Přesto se ještě v bláznivém závěru mohl výsledek měnit. Nejprve v tutové šanci selhal sám před Navasem Negredo, aby měl tři body pro Real na kopačce Bale.

Další výsledky 18. kola Primera División
Espanyol - FC Barcelona 0:0
Atlético - Levante 1:0 (81. Partey)
Málaga - Celta 2:0 (8. Charles, 26. Albentosa)
Rayo - Real Sociedad 2:2 (15. D. Llorente, 51. Jozabed - 27. Elustondo, 63. Bruma)
Betis - Eibar 0:4 (3. Capa, 17. Keko, 71. Adrián González, 82. Bastón)
Granada - Sevilla 2:1 (18. Success, 38. Peñaranda - 45+1. Vitolo)
Deportivo - Villarreal 1:2 (48. Luis Alberto - 36. a 90+5. B. Soriano)
Athletic Bilbao - Las Palmas 2:2 (17. Aduriz z penalty, 67. I. Williams - 63. V. Gómez, 82. Tana)