Zpět na » Primera Division » San Sebastián se cítil v Madridu okraden

Primera Division - San Sebastián se cítil v Madridu okraden

San Sebastián se cítil v Madridu okraden © as.com - Hráči Realu Sociedad nebyli příliš spokojeni s výkony rozhodčích

0

31.12. - VIDEO

Real Madrid poslední zápas letošního roku, byť ne bez problémů, zvládl za plný počet. Real Sociedad porazil 3:1 a mezi fanoušky mohla panovat spokojenost, tedy aspoň s tříbodovým ziskem. Kdo ale spokojeností vůbec neoplýval byl prezident hostujícího týmu Jokin Aperribay, jenž prohlašoval, že jeho mužstvo bylo okradeno rozhodčími.

Dvě penalty, které byly proti hostujícímu týmu nařízeny hodně přísně. Při první, ve 24. minutě, šel Karim Benzema po postrčení ve vápně hodně ochotně k zemi. Sudí Gonzáles Gonzáles neváhal ani okamžik a nařídil pokutový kop číslo jedna. Cristiano Ronaldo ale poslal míč nad bránu a nabídnuté výhody ještě nevyužil.

Polepšil se ve 42. minutě. To byla nařízena druhá penalta, tentokrát za ruku hostujícího obránce. Ovšem po centru Realu z pravé strany míč nejprve trefil stehno bránícího hráče a až teprve od něj si našel cestu k ruce zadáka Realu Sociedad. Opět hodně přísně nařízený pokutový kop, který se podle expertů televizní stanice Canal+ s největší pravděpodobností pískat vůbec neměl.

Tato skutečnost pořádně rozlítila prezidenta hostujícího klubu Jokina Aperibaye. „Je to ostuda. Přijeli jste nás okrást. Budu vás žalovat na policii," křičel v útrobách stadionu na rozhodcovské trio. Později do televizních kamer ještě prohlásil: „Je to škoda, když jedete na San Bernabéu s touhou něco dokázat a písknou proti vám dvě penalty, které nejsou. Ani první ani druhá nebyla. A rozhodčí pískne aniž by je viděl."

Trenér domácích Rafa Benítez byl naproti tomu spokojený. „S výjimkou deseti minut jsme měli zápas pod kontrolou. Vytvářeli si šance, ale nedokázali jsme je proměnit. V první půli jsme měli větší držení míče než ve druhé. Nezbývá mi než pogratulovat hráčům. Díky tomu můžeme hledět směle vpřed."

Speciálně vyzvednout chtěl především Cristiana Ronalda, který se s včerejšími dvěma góly dostal již na číslo 14 a v tabulce střelců je na druhém místě s Neymarem. Jednu trefu za vedoucím Suarezem. „Chci mu poblahopřát. Vzal na sebe odpovědnost po zahozené penaltě a táhl celé mužstvo. "