Zpět na » Primera Division » Výsledky 28. kola Primera división

Primera Division - Výsledky 28. kola Primera división

0

01.04. - Aktualizováno! Barcelona si vítězstvím nad Deportivem 2-1 zajistila první příčku v tabulce. Valencie vyhrála nad Espanyolem 3-2 a ještě stále může zasáhnout do bojů o titul. Real Madrid porazil Celtu Vigo a udžel si třetí pozici. Sevilla jen remizovala s Osasunou a nechala tak Barcu poodskočit.

V prvním sobotním zápase se střetl Betis s Villarrealem a o ba dva týmy si odnášejí po jednom bodě. Real Sociedad sice odehrál nudné utkání s Levante, ale získal tři body. Na Mestalle jsme mohli být svědky skvělého utkání mezi Valencií a Espanyolem. Zápas byl plný šancí a také gólů. Nakonec zvítězila Valencie v poměru 3-2. Posledním sobotním zápasem se stal souboj mezi Barcelonou a Deportivem. Domácí Barca si v pohodě došla pro tři body a získala jistotu prvního místa. Real Madrid, sice ne po vynikajícím výkonu, ale přece získal na hřišti Celty tři body. Sevilla si z Osasuny veze po bezbrankové remíze jeden bod.

Real Betis Sevilla 3 – 3 Villarreal
Na stadionu La Cartuja si rozdělili body Betis a Villarreal. Mimo jiné jsme také mohli být svědky skvělého utkání s hodně šancemi na obou stranách. Utkání se sice až do konce nevyřešilo, ale o góly nebylo nouze. Na každé straně padly tři. Už v první minutě poslal hosty do vedení Forlán, ale o osm minut později vyrovnal Fernadno. Ostatní branky padly až v druhém poločase, přičemž se domácím podařilo vyrovnat na 3 – 3 až v nastavení.

Góly: 0-1: m.01, Forlán. 1-1: m.9, Fernando 1-2: m.47, Forlán 2-2: m.72 Edú 2-3: m.77. Pires 3-3.m.92+, Juanito

Betis:
Doblas; Miguel Angel, Juanito, Arzu, Romero (Maldonado, m.82); Capi (Melli, m.62), Asuncao; Edu, Fernando, Xisco (Dani, m.62) a Robert
Villarreal:
Viera, Josemi, Fuentes, Cygan, J. Enrique; Marcos (Arruabarrena, m.82), Senna, Josico, M. Fernández (Pires, m.71); Forlán a Guille Franco (Somoza, m.78).

Real Sociedad 1 – 0 Levante
Real Sociedad se díky zisku třech bodů dostal z poslední příčky v tabulce. V utkání padla jediná branka, kterou ve 38. minutě zařídil Ansotegui. Zápas byl hlavně v první půli velmi chudý na šance a na pěkné fotbalové momenty. Ovšem v druhém poločase se styl hry o moc nezlepšil, a tak fanoušci viděli nudný fotbal.

Góly: 1-0, min. 38: Ansotegui

Real Sociedad:
Bravo; Gerardo (Mikel González, min.82), Víctor López, Ansotegui, Garrido (López Rekarte, min. 63); Rivas, Garitano, Savio, Xabi Prieto; Díaz de Cerio (Herrera, min. 67) a Kovacevic.
Levante:
Molina; Courtois (Harte, min, 86), Alexis, Descarga (Reggi, min. 75), Dehu; Tommasi, Berson (Ze María, min. 56), NŽ Diaye, Riga, Kapo; Salva

Valencie 3 – 2 Espanyol Barcelona
Na Mestalle se odehrál velice pěkný zápas. Oba týmy totiž nutně potřebovaly získat zři body, aby si udržely naději na zisk titulu respektive na pohárové příčky. A proto bylo utkání plné emocí, šancí, pěkných fotbalových momentů a také gólů. Nakonec zvítězila Valencie. Vedla už od 12. minuty, ale o dvě minuty později jim zkazil radost Riera, který vyrovnal. Od 59. minuty už domácí vedli o dvě branky, ale život jim trochu zkomplikoval v 63. minutě Luis García, který snížil na 3-2. Nicméně Valencie vedení udržela a šance na titul stále žije.

Góly: 1-0: m.12, Villa 1-1: m.14, Riera 2-1: m.26, Vicente 3-1.m.59, Angulo 3-2: m.63, Luis García

Valencia:
Cañizares, Curro Torres, Ayala, Moretti, Del Horno, Marchena, Albiol, Joaquín, Angulo (Silva,m.68), Vicente (Hugo Viana,m.74) a Villa (Guerra,m.83).
Espanyol:
Kameni, Lacruz (Zabaleta,m.66), Torrejón, Jarque, Chica, Rufete (Coro,m.81), Moisés, De la Peña, Riera, Tamudo a Luis García (Pandiani,m.74).
Barcelona 2 – 1 Deportivo la Coruňa

Barcelona svého soupeře z Coruni nepustila prakticky k ničemu a zvítězila 2-1. Na samotném konci první půle poslal Ronaldinho do pokutového území krásný balón na Messiho a ten se nemýlil. Druhý gól, po rychlých přihrávkách na jeden dotek, přidal v 51. minutě Etoo a domácí vedli už 2-0. Poté Barca ve hře polevila a do hry se začalo dostávat i Deportivo. V 59. minutě snížil Adrián a na konci utkání měl tentýž hráč velkou šanci, ale míč do Valdésovi branky nepropasíroval.

Góly: 1-0. mi.45: Messi 2-0. m.51: Eto'o 2-1. m.59: Adrián

Barcelona:
Valdés; Zambrotta, Thuram, Puyol, Gio (Motta, min.91), Edmilson, Xavi, Iniesta (Oleguer, min.75), Messi (Giuly, min.85), Ronaldinho a Eto'o.
Deportivo de La Coruña:
Aouate; Coloccini, Andrade, Lopo, Capdevila, Juan Rodríguez, De Guzmán (Sergio, min.83), Estoyanoff, Verdú, Cristian a Riki (Adrián, min.61).

Getafe 2 – 2 Real Zaragoza
Real Zaragoza si nechal uniknou náskok dvou gólů na půdě Getafe a odváží si jen jeden bod. Hosté začali aktivně a ve 21. minutě jim to také vyneslo vedení 0-1. Sergio García využil přihrávky do pokutového území, obtočil se kolem bránícího hráče a skóroval. Zaragoza ve svém tempu nepolevila a v 35. minutě zvýšila svůj náskok na 0-2. Nicméně domácím se alespoň podařilo dát gól do šatny. Na 2-2 vyrovnal Casquero a udržel naděje Getafe, které chce dosáhnout pohárových příček.

Góly: 0-1. m.21: Sergio García 0-2. m.35: D'Alessandro 1-2. mi.43: Manu del Moral
2-2. m.60: Casquero

Getafe:
Abbondanzieri; Cortés (Maris, min 45) Belenguer, Alexis, Paredes; Mario Cotelo, Casquero, Alberto, Nacho (Redondo, min. 78); Manu del Moral (Vivar Dorado, min. 75) a Güiza.
Zaragoza:
César; Diogo, Sergio Fernández, Gabriel Milito, Juanfran; D'Alessandro (Lafita, min. 85), Piqué, Zapater, Aimar; Sergio García (Oscar, min. 77) a Diego Milito.

Gimnástic Tarragona 1 – 1 Recreativo Huelva
Tyto mužstva si rozdělila body, které ale ani jednomu moc nepomohli. Poslední Nástic se po zisku jednoho bodu nikam nepohne a zůstane tak na 20. pozici. Recreativo chtělo trochu poodskočit Racingu, ale remíza jim k tomu moc nepomohla. Obě dvě branky padly v prvních patnácti minutách. Hosty může mrzet remíza ještě více, protože od 40. minuty hráli domácí jen v deseti.

Góly: 0-1, m.10: Sinama Pongolle 1-1, m.15: Portillo

Gimnàstic:
Bizzarri, Calvo, Serrano, Matellán, Marco, Campano, Morales (Grahn, m.67), Chabaud, Portillo, Pinilla (Generelo, m. 75) a Rubén Castro (Juan Díaz, m.55).
Recreativo:
López Vallejo, Merino, Pablo Amo, Mario, Dani Bautista (Rosu, m.72), Juanma (Cheli, m.63), Jesús Vázquez (Viqueira, m.63), Barber, Aitor, Pongolle a Uche.

Racing Santander 5 – 4 Athletic Bilbao
Na toto utkání hráči a fanoušci jen tak nezapomenou, protože bylo plné emocí a gólů až do samotného konce. Hosté se dostali do vedení už v 7. minutě a do druhého poločasu nastupovali s výhodou jednoho gólu. Nicméně v 58. minutě vyrovnal Fernandez. O tři minuty později se do vedení dostal znovu Athletic. Ovšem třemi rychlými góly za sebou otočil Racing zápas a vedl 4-2. Hosté se ale nevzdali a vyrovnali na 4-4. Avšak svým druhým gólem zpečetil vítězství Racingu Zigic.

Góly: 0-1, min 7. Luis Prieto. 1-1, min 58. Cristian Fernández 1-2, min 62. Etxeberría 2-2, min 65. Garay, de penalty 3-2, min 69. Zigic 4-2, min 77. Iraola
4-3, min 79. Etxeberria 4-4, min 82. Iraola 5-4, min 89. Zigic

Racing de Santander:
Toño; Pinillos, Rubén, Garay, Cristian Fernández; Balboa (Momo, min 90), Vitolo, Colsa, Serrano (Cristian Alvarez, min 80); Munitis (Juanjo, min 91) a Zigic.
Athletic de Bilbao:
Aranzubia; Espósito, Prieto, Amorebieta, Gabilondo (Yeste, min 68); Iraola, Murillo; Etxeberria, Javi Martínez (Garmendia, min 75), Javi González; a Urzaiz (Llorente, min 55).

Atlético Madrid 1 – 1 Mallorca

Domácí Atlético v prvních minutách hýřilo aktivitou a zasypávalo obranu Mallorcy dobrými míči. V 15. minutě toho využil Torres a poslal domácí do vedení. Atlético pokračovalo v dobrých výkonech celou první půli, ale v druhém poločase se vše změnilo. Hosté dostali prostor a okamžitě toho využili, aby srovnali na 1-1. Poté oba celky už nic nepředvedly a utkání skončilo remízou.

Góly: 1-0, min. 15: Torres 1-1, min. 58: Arango

Atlético de Madrid:
Leo Franco; Perea, Pablo, Eller, Antonio López; Galletti (Marqués, m. 66), Luccin, Gabi ('Kun' Agüero, m. 59), Jurado; Fernando Torres a Mista.
Mallorca:
Moyá; Héctor, Nunes, Ballesteros, Fernando Navarro; Ibagaza, Pereyra, Basinas (Maxi, m. 60), Jonás; Arango (Tuni, m. 69) a Víctor (Tristán, m. 89).

Celta Vigo 1 - 2 Real Madrid

Real Madrid si po výhře nad Celtou odváží z Viga velmi důležité tři body a může tak pokračovat svým tažením za titulem. Ovšem domácí začali utkání útočně a nebylo vyloučeno, že by si právě oni mohli přičíst tři body. Avšak ve 27. minutě sebrali hráči Realu na hranici pokutového území domácím balón a na branku se řítil Van Nisterlooy, kterého fauloval brankář a byla z toho penalta, kterou si postavil postižený hráč a proměnil. Do konce první půle se Celtě podařilo vyrovnat, a tak se do druhého poločasu nastupovalo za nerozhodného stavu. Střídání trochu oživily hru a osm minut před koncem využil chyby domácího brankáře Robinho a vstřelil rozhodující gól.

Góly: 0-1, m.27: Van Nistelrooy (p) 1-1, m.44: Ă�ngel 1-2, m.82: Robinho

Celta de Vigo:
Pinto; Ă�ngel, Contreras, Lequi, Placente; Iriney, Oubiña; Nené (Aspas, m.82), Bamogó (Perera, m.72), Gustavo López (Núñez, m.63); a Baiano.
Real Madrid:
Casillas; Michel Salgado (Mejía, m.83), Sergio Ramos, Helguera, Torres; Diarrá, Gago (Emerson, m.72); Higuaín, Guti, Raúl (Robinho, m.60); a Van Nistelrooy.

Osasuna 0 - 0 Sevilla

Jediné mužstvo ze špice, které ve 28. kole zaváhalo byla Sevilla. Na půdě Osasuny sice hrála bez některých opor, ale ziskem jednoho bodu nechala trochu poodskočit Barcelonu. V první půli měla místy navrch Sevilla, ale v druhém poločase začali tlačit domácí. Síly se vyrovnaly po příchodu Kanoutého. Hosté se posledních deset minut snažili vstřelit branku, ale nedostali šanci.